Przed kolarzami grupy CCC Sprandi Polkowice pierwszy start w tym roku w polskiej etapówce –w Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour (17-19 kwietnia).

Hellena Tour to impreza, w której główne rolę odgrywają sprinterzy i czasowcy. Etapy ze startu wspólnego są stosunkowo płaskie i w ostatnich latach zwykle kończyły się finiszem z peletonu. O klasyfikacji generalnej zadecyduje 14-kilometrowa czasówka wokół Opatówka. Ten kto okaże się najlepszy na czas, najprawdopodobniej wygra klasyfikację generalną. Łącznie do pokonania będą 4 etapy, w tym dwa rozegrane będą w jednym dniu.

– W naszym składzie nie brakuje kolarzy, którzy są w stanie powalczyć zarówno w sprincie, jak w jeździe indywidualnej. Grzegorz Stępniak i Eryk Latoń mają już na koncie zwycięstwa etapowe w tym wyścigu i będą chcieli powtórzyć te sukcesy. Mateusz Taciak to natomiast jeden z najlepszych czasowców w Polsce, a Tomasz Kiendyś był członkiem zwycięskiego 4-osobowego zespołu z drużynówki w Coppi e Bartali– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Poza tą czwórką w Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour wystartują także orlicy – Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek i Kamil Małecki (Patryk Stosz i Michał Paluta ścigają się w tym terminie w Pucharze Narodów) oraz 24-letni Leszek Pluciński. Pojedzie również zwycięzca kryterium w Dzierżoniowie, Łukasz Owsian.

Na starcie staną wszystkie najlepsze polskie grupy, a także ekipy zagraniczne – Dukla Praga, Puskinak, Cycling Team Friuli i RG OSC Cyclingteam.

Skład na Wyścig Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour: Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek, Tomasz Kiendyś, Eryk Latoń, Kamil Małecki, Łukasz Owsian, Leszek Pluciński, Grzegorz Stępniak, Mateusz Taciak.

Program wyścigu:
17.04 – 1. etap – Warta – Warta, 153km
18.04 – 2. etap – Opatówek – Opatówek, 14km (ITT)
18.04 – 3. etap – Kalisz – Kazimierz Biskupi, 144km
19.04 – 4. etap – Błaszki – Kalisz, 163km

Informacja prasowa