Mark Cavendish oraz Tom Boonen (Etixx – Quick Step) wezmą udział w tegorocznej odsłonie wyścigu Tour of Turkey.

Dwójka najlepszych sprinterów w ekipie Patricka Lefevere, będzie musiała zmierzyć się m.in z takimi kolarzami jak: André Greipel (Lotto-Soudal), Sacha Modolo (Lampre-Merida), Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) i Davide Appollonio (Androni Giocattoli).

Cavendish wraca do Turcji jako najlepszy sprinter poprzedniej edycji wyścigu. Przed rokiem wygrał aż cztery etapy. W tym sezonie ma na koncie już sześć zwycięstw, a Tour of Turkey ma być dla niego kolejnym etapem przygotowań formy do Tour de France.

Z kolei Tom Boonen wykorzysta wyścig do zbudowania formy na Giro d’Italia, gdzie wystartuje dopiero po raz pierwszy w karierze. Przez kontuzję odniesioną kilka tygodni temu, były mistrz świata przegapił kampanię brukowych klasyków.

Jestem bardzo podekscytowany. Nie mogę doczekać się, kiedy rozpocznę kolejną część sezonu. Bardzo miło mi, że wezmę udział w Tour of Turkey. Nigdy tu nie startowałem. Z pewnością będą trochę cierpiał, ale taki wyścig jest jak złoto przed Giro. Jestem szczęśliwy, że dołączę do zespołu wspomagającego Rigoberto Urana. Dla mnie to kolejne doświadczenie. Nigdy nie miałem zbyt wielu okazji do ścigania się we Włoszech. Teraz mam szansę i cieszę się, że będziemy wraz z Uranem ścigać się o Maglia Rosa – powiedział “Tom Turbo.

Dziennikarze naszosie.pl prosto z Turcji będą relacjonować zmagania gwiazd światowego kolarstwa.