Wielkimi krokami zbliża się Giro d’ Italia. Jak dziś poinformowało szefostwo ekipy Etixx Quick Step, w pierwszym wielkim tourze pojedzie Tom Boonen!

Mimo swojej ostatniej kontuzji, start w Giro zapowiada Tom Boonen. Udział w wyścigu będzie dla niego debiutem i sporym wyzwaniem, jednak trenerzy powierzyli mu bardzo istotną funkcję w drużynie. Dzięki swoim staraniom ma doprowadzić tegorocznego lidera, Rigoberto Urana, do zwycięstwa. Sam o wyścigu mówi:

Jestem niezwykle podekscytowany możliwością startu w dalszej części tego sezonu. Na pewno sprawi mi to odrobinę cierpienia, jednak to wszystko będzie użyteczne dla dobra wyścigu. Cieszę się, że będę mógł po raz pierwszy wziąć udział w Giro de Italia i wspierać grupową strategię, by pomóc Rigo osiągnąć zwycięstwo.

W tym roku w starciu nie zobaczymy Marka Cavendisha, który rezygnuje z wyścigu na rzecz perfekcyjnych przygotowań do Tour de France. Zawodnik zarzeka się, że zawsze miło wspomina ten wyścig i nie lubi opuszczać Giro, jednak ze względu na swoją zeszłoroczną kraksę podczas pierwszego etapu Le Tour podjął decyzję o rezygnacji z udziału w tym wyścigu.

Życzymy powodzenia Boonenowi w zmaganiach z trasą i kontuzją oraz mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy na starcie w Giro również i Marka Cavendisha.

Foto: Etixx Quick Step