Już za niespełna dwa miesiące – Bradley Wiggins, przymierzy się do bicia rekordu świata w jeździe godzinnej na czas!

Próba Brytyjczyka odbędzie się w dniu 7 czerwca na welodromie olimpijskim w Londynie. Wiggins zakończył swoją przygodę z zespołem Sky Team w ubiegłą niedzielę, zajmując osiemnaste miejsce w Paryż-Roubaix. Jego nowym celem staje się więc poprawienie rekordu Rohana Dennisa (BMC Racing), który wynosi  52.491 km. Wcześniej zadebiutuje w barwach kontynentalnej ekipy, sygnowanej swoim nazwiskiem w Tour of Yorkshire (1-3 maja).

Marzyłem o rekordzie godzinnym odkąd byłem małym chłopcem. Każdy może spróbować zmierzyć się z najlepszym wynikiem na świecie. Widzimy jak olbrzymi jest wzrost popularności kolarstwa w ciągu ostatnich lat. Dzięki próbie bicia rekordu i rozwoju mojej młodzieżowej drużyny, chcę inspirować młodych kolarzy – mówił w lutym mistrz świata w jeździe na czas.

 

Poprzedni artykułTom Boonen pojedzie w Giro d’Italia 2015!
Następny artykułHamulce tarczowe w szosowych wyścigach pojawią się w sierpniu
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments