Sportowy Sąd Arbitrażowy podał na swojej stronie internetowej datę planowanego przesłuchania Romana Kreuzigera. Tym razem wyznaczona data to 10 czerwca. Być może będzie to koniec perypetii kolarza grupy Tinkoff – Saxo.

Zwycięzca Amstel Gold Race został oczyszczony z zarzutów, związanych z nieprawidłowościami w paszporcie biologicznym, przez czeską federację kolarską. UCI nie zamierza jednak odpuszczać, czego przykładem jest złożona apelacja do CAS. Włodarze Międzynarodowej Unii uznają bowiem, iż tak wyraźne naruszenie zasługuje na zawieszenie.

Od momentu uniewinnienia przez krajowy urząd, Kreuziger może brać udział w wyścigach, jednak ciągłe przesuwanie daty przesłuchania z pewnością ma wpływ na jego postawę.

Piąty zawodnik Tour de France 2013 utrzymuje, iż jest niewinny. Według niego, nieprawidłowości w wynikach krwi związane były z przyjmowaniem lewotyroksyny, używanej w leczeniu tarczycy. Lewotyroksyna nie znajduje się na liście substancji zakazanych przez WADA i nie wymaga terapeutycznej kontroli.

Ze względu na problemy stworzone przez UCI, Kreuziger nie wystartował w ubiegłorocznym Tour de France, a jego miejsce zajął Rafał Majka.

Dawid Gruntkowski