Drużyna Etixx – Quick Step ogłosiła skład na Scheldeprijs. Belgijska ekipa wystawia zróżnicowany skład i będzie przygotowana na różne warianty rozegrania wyścigu. Tym razem w jej barwach zabraknie Polaków.

Czwartkowy wyścig ma kategorię 1.HC i zostanie rozegrany na dystansie 200 km z Antwerpii do Schoten. Ostatnie 45 km to trzy rundy po 15 km i to zapewne na nich rozstrzygnie się walka o zwycięstwo. Na liście zwycięzców widnieją w większości nazwiska znakomitych sprinterów, więc można spodziewać się finiszu całego peletonu. W Etixx będą liczyć na dobry sprint Marka Renshawa, a gdyby na siedmiu brukowych sektorach grupa się podzieliła to można być pewnym, że zobaczymy tam Zdenka Stybara lub Stijna Vandenbergha. Rywale belgijskiego teamu będą musieli też uważać na Guillame’a van Keirsbulcka oraz na Yvesa Lampaerta, który wygrał w tym roku wyścig Driedaagse van West Vlaanderen.

Pełen skład Etixx – Quick Step na Scheldeprijs prezentuje się następująco:

Nikolas Maes, Stijn Vandenbergh, Yves Lampaert, Fabio Sabatini, Zdenek Stybar, Mark Renshaw, Guillame van Keirsbulck, Matteo Trentin

Źródło: etixx-quickstep.com