Julien Loubet (Team Marseille 13 KTM) triumfował na trasie 76. edycji Paris – Camembert.

200 kilometrów z Pont Audemer do Vimoutiers mieli do pokonania kolarze walczący o prymat we francuskim klasyku. Wśród startujących nie było niestety Polaków.

paris camembert

Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich metrach między dwoma Francuzami: Julienem Loubet (Team Marseille 13 KTM) i Pierrickiem Fedrigo (Bretagne – Séché Environnement). Szybszy okazał się Loubet, dla którego to tak naprawdę największy sukces w karierze.

Z grupki spóźnionej o dziewięć sekund najlepszy był Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale).

Wyniki:

1 Julien LOUBET TEAM MARSEILLE 13 KTM 4:51:46
2 Pierrick FEDRIGO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:00
3 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:00:09
4 Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:09
5 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR 0:00:09
6 Maxime RENAULT AUBER 93 0:00:09
7 Kristian SBARAGLI MTN – QHUBEKA 0:00:09
8 Anthony GESLIN FDJ 0:00:09
9 Sébastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES 0:00:09
10 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 0:00:09
11 Jimmy TURGIS ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:09
12 Anthony DELAPLACE BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:09
13 Guillaume LEVARLET AUBER 93 0:00:09
14 Victor CAMPENAERTS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:09
15 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:09
16 Romain COMBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 0:00:09
17 Marco CANOLA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:09
18 Clément KORETZKY TEAM VORARLBERG 0:00:09
19 Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM 0:00:09
20 Pierre-Luc PERICHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:09
21 César BIHEL AUBER 93 0:00:09
22 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:09
23 Julien GUAY AUBER 93 0:00:09
24 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:00:09
25 Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 0:00:09
26 Víctor DE LA PARTE TEAM VORARLBERG 0:00:09
27 Quentin PACHER EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 0:00:09
28 Théo VIMPERE AUBER 93 0:00:09
29 Rémy DI GREGORIO TEAM MARSEILLE 13 KTM 0:00:09
30 Benoît VAUGRENARD FDJ 0:00:09
31 Maxime MEDEREL TEAM EUROPCAR 0:00:09
32 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 0:00:12
33 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:12
34 Jan BAKELANTS AG2R LA MONDIALE 0:00:12
35 Simone STORTONI ANDRONI GIOCATTOLI 0:00:15
36 Patrick GRETSCH AG2R LA MONDIALE 0:00:15
37 Olivier LE GAC FDJ 0:00:15
38 Leonardo Fabio DUQUE COLOMBIA 0:00:17
39 Florian VACHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:19
40 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:00:20
41 Laurent PICHON FDJ 0:00:29
42 Arthur VICHOT FDJ 0:01:01
43 Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 0:01:11
44 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 0:01:11
45 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:01:11
46 John MURPHY UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:01:11
47 Alo JAKIN AUBER 93 0:01:11
48 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:11
49 Joel ZANGERLE CULT ENERGY PRO CYCLING 0:01:11
50 Gregory HABEAUX WALLONIE – BRUXELLES 0:01:11
51 Dominique ROLLIN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:11
52 Jonathan CLARKE UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:01:11
53 Johann VAN ZYL MTN – QHUBEKA 0:01:11
54 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN MTN – QHUBEKA 0:01:11
55 Natnael BERHANE MTN – QHUBEKA 0:01:11
56 Yann GUYOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 0:01:11
57 Jerome MAINARD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 0:01:11
58 THOMAS BOUDAT TEAM EUROPCAR 0:01:11
59 Alessio TALIANI ANDRONI GIOCATTOLI 0:01:11
60 Serge PAUWELS MTN – QHUBEKA 0:01:11
61 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 0:01:11
62 Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:01:11
63 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 0:01:19
64 Steven TRONET AUBER 93 0:01:19
65 Kevin ISTA WALLONIE – BRUXELLES 0:01:19
66 Brice FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 0:01:19
67 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:19
68 Loïc CHETOUT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:19
69 Jerome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:01:19
70 Kevin LEBRETON EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 0:01:19
71 Romain LE ROUX EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 0:01:29
72 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:04:50
73 Jonas RICKAERT TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:04:50
74 Nicolas BALDO TEAM VORARLBERG 0:04:50
75 Gustav LARSSON CULT ENERGY PRO CYCLING 0:04:50
76 Christoph SPRINGER TEAM VORARLBERG 0:04:50
77 Marco BENFATTO ANDRONI GIOCATTOLI 0:04:50
78 Anthony ROUX FDJ 0:04:50
79 Nicolas WINTER TEAM VORARLBERG 0:04:50
80 Kiel REIJNEN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:04:50
81 Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 0:04:50
82 Karel HNIK CULT ENERGY PRO CYCLING 0:04:50
83 Carlos GALVIZ ANDRONI GIOCATTOLI 0:04:50
84 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 0:04:50
85 Stijn STEELS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:04:50
86 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA COLOMBIA 0:04:50
87 Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 0:04:50
88 Juan Pablo VALENCIA COLOMBIA 0:04:50
89 Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 0:04:50
90 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 0:04:50
91 Maxime ANCIAUX WALLONIE – BRUXELLES 0:04:50
92 Adrien NIYONSHUTI MTN – QHUBEKA 0:04:50
93 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COLOMBIA 0:04:54
94 Louis MEINTJES MTN – QHUBEKA 0:04:54
95 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:05:02
96 John Kronborg EBSEN ANDRONI GIOCATTOLI 0:09:14
97 Patrick JÄGER TEAM VORARLBERG 0:09:14
98 Michael Carbel SVENDGAARD CULT ENERGY PRO CYCLING 0:09:14
99 Arnaud COURTEILLE FDJ 0:09:14
100 Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 0:09:19
101 Christian MAGER CULT ENERGY PRO CYCLING 0:09:27
102 Tanner PUTT UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:11:00
103 Daniel SUMMERHILL UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:11:00
104 Grégoire TARRIDE TEAM MARSEILLE 13 KTM 0:11:32
105 Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 0:13:01

 

Foto: Facebook Juliena Loubet