fot. AG2R La Mondiale

Dorian Godon z AG2R La Mondiale zwyciężył w rozgrywanym dziś klasyku Paris-Camembert. Francuz w dwójkowym sprincie pokonał Mauritsa Lammertinka (Circus – Wanty Gobert). Uciekinierzy dojechali do mety kilka sekund przed główną grupą, z której najszybszy był Nacer Bouhanni (Team Arkea-Samsic).

Zawodnicy ścigali się dziś na pagórkowatej, 194-kilometrowej trasie z Pont-Audemer  do Livarot-Pays-d’Auge. Szczególnie druga część wyścigu obfitowała w krótkie, acz strome ścianki.

fot. procyclingstats.com

Na początku wyścigu uformowała się trzyosobowa ucieczka, którą tworzyli Quentin Venner (Bingoal – Wallonie Bruxelles), Janos Pelikan (Androni Giocatolli – Sidermec) i Nickolas Zukowski (Rally Cycling). Kolarze szybko wypracowali sobie ponad 4-minutową przewagę, którą przez długi czas utrzymywali. Do czołowej trójki próbowali jeszcze dołączyć Adrien Guillonnet (St Michel – Auber93) i Arnaud Courteille (B&B Hotels – Vital Concept), lecz ich akcja nie zakończyła się powodzeniem.

Przewaga trójki kolarzy stale malała. Na 55 kilometrów do mety wynosiła ona 3 minuty, a z czołówki odpadł Quentin Venner. Po kilkudziesięciu kilometrach do Pelikana i Zukowskiego doskoczyło czterech zawodników – Kristian Aasvold (Riwal Securitas Cycling Team), Jake Stewart (Groupama – FDJ), Dorian Godon (AG2R La Mondiale) i Maurits Lammertink (Circus – Wanty Gobert). Na 8 kilometrów przed finiszem, z przodu utrzymywali się już tylko Lammertink i Godon, a ich przewaga nad peletonem wynosiła zaledwie 15 sekund.

Mimo tego, uciekinierzy nie poddali się i dojechali do mety przed główną grupą. W wyścigu zwyciężył Dorian Godon, który w dwójkowym sprincie wyprzedził Mauritsa Lammertinka. Kilka sekund za nimi, na metę wpadł rozpędzony peleton, z którego najlepiej finiszował Nacer Bouhanni (Team Arkea-Samsic).

Wyniki Paris-Camembert:

1  Godon, Dorian  Ag2r La Mondiale 4h 23′ 41”
2  Lammertink, Maurits  Circus – Wanty Gobert 4h 23′ 41” + 00′ 00”
3  Bouhanni, Nacer  Team Arkéa – Samsic 4h 23′ 49” + 00′ 08”
4  Vendrame, Andrea  Ag2r La Mondiale 4h 23′ 49” + 00′ 08”
5  Grosu, Eduard  Nippo Delko Provence 4h 23′ 49” + 00′ 08”
6  Mozzato, Luca  B&B Hôtels – Vital C.. 4h 23′ 49” + 00′ 08”
7  Kuznetsov, Vyatcheslav  Gazprom – RusVelo 4h 23′ 49” + 00′ 08”
8  Maldonado, Anthony  St Michel – Auber 93 4h 23′ 49” + 00′ 08”
9  Zingle, Axel  Nippo Delko Provence 4h 23′ 49” + 00′ 08”
10  Wirtgen, Tom  Bingoal – Wallonie Bruxe.. 4h 23′ 49” + 00′ 08”
11  Lienhard, Fabian  Groupama – FDJ 4h 23′ 49” + 00′ 08”
12  Centrone, Ivan  Natura4Ever – Roubaix Li.. 4h 23′ 49” + 00′ 08”
13  Hvideberg, Jonas  Uno-X Pro Cycling Team 4h 23′ 49” + 00′ 08”
14  Maurelet, Flavien  St Michel – Auber 93 4h 23′ 49” + 00′ 08”
15  Lemoine, Cyril  Cofidis 4h 23′ 49” + 00′ 08”
16  Velasco, Simone  Gazprom – RusVelo 4h 23′ 49” + 00′ 08”
17  Suter, Joël  Bingoal – Wallonie Bruxe.. 4h 23′ 49” + 00′ 08”
18  Guglielmi, Simon  Groupama – FDJ 4h 23′ 49” + 00′ 08”
19  Doubey, Fabien  Circus – Wanty Gobert 4h 23′ 49” + 00′ 08”
20  Bagioli, Nicola  Androni Giocattoli – Sid.. 4h 23′ 49” + 00′ 08”
21  Ferron, Valentin  Total Direct Energie 4h 23′ 49” + 00′ 08”
22  Canola, Marco  Gazprom – RusVelo 4h 23′ 49” + 00′ 08”
23  Hoelgaard, Markus  Uno-X Pro Cycling Team 4h 23′ 49” + 00′ 08”
24  Grmaye, Biniam  Nippo Delko Provence 4h 23′ 49” + 00′ 08”
25  Slagter, Tom-Jelte  B&B Hôtels – Vital C.. 4h 23′ 54” + 00′ 13”
26  Schönberger, Sebastian  B&B Hôtels – Vital C.. 4h 23′ 54” + 00′ 13”
27  Hivert, Jonathan  Total Direct Energie 4h 23′ 54” + 00′ 13”
28  Pelikán, János  Androni Giocattoli – Sid.. 4h 23′ 54” + 00′ 13”
29  Aasvold, Kristian  Riwal Securitas Cycling .. 4h 23′ 54” + 00′ 13”
30  Rossetto, Stéphane  Cofidis 4h 23′ 54” + 00′ 13”
31  Bidard, François  Ag2r La Mondiale 4h 23′ 54” + 00′ 13”
32  Delaplace, Anthony  Team Arkéa – Samsic 4h 24′ 00” + 00′ 19”
33  Gougeard, Alexis  Ag2r La Mondiale 4h 24′ 00” + 00′ 19”
34  Chernetski, Sergei  Gazprom – RusVelo 4h 24′ 00” + 00′ 19”
35  Nekrasov, Denis  Gazprom – RusVelo 4h 24′ 00” + 00′ 19”
36  Shalunov, Evgeny  Gazprom – RusVelo 4h 24′ 03” + 00′ 22”
37  Ledanois, Kévin  Team Arkéa – Samsic 4h 24′ 06” + 00′ 25”
38  Venchiarutti, Nicola  Androni Giocattoli – Sid.. 4h 24′ 39” + 00′ 58”
39  Idjouadienne, Pierre  Natura4Ever – Roubaix Li.. 4h 24′ 39” + 00′ 58”
40  Bellicaud, Jérémy  Circus – Wanty Gobert 4h 24′ 39” + 00′ 58”
41  Côte, Pierre-André  Rally Cycling 4h 24′ 39” + 00′ 58”
42  Combaud, Romain  Nippo Delko Provence 4h 24′ 39” + 00′ 58”
43  Finé, Eddy  Cofidis 4h 24′ 39” + 00′ 58”
44  Nakane, Hideto  Nippo Delko Provence 4h 24′ 39” + 00′ 58”
45  Paaschens, Mathijs  Bingoal – Wallonie Bruxe.. 4h 24′ 39” + 00′ 58”
46  Berhane, Natnael  Cofidis 4h 24′ 39” + 00′ 58”
47  Prodhomme, Nicolas  Cofidis 4h 24′ 39” + 00′ 58”
48  Brunel, Alexys  Groupama – FDJ 4h 24′ 39” + 00′ 58”
49  Geniez, Alexandre  Ag2r La Mondiale 4h 24′ 39” + 00′ 58”
50  Touzé, Damien  Cofidis 4h 24′ 39” + 00′ 58”
51  Hardy, Romain  Team Arkéa – Samsic 4h 24′ 39” + 00′ 58”
52  Stewart, Jake  Groupama – FDJ 4h 24′ 39” + 00′ 58”
53  Carpenter, Robin  Rally Cycling 4h 24′ 39” + 00′ 58”
54  Eiking, Odd  Circus – Wanty Gobert 4h 24′ 49” + 01′ 08”
55  Joyce, Colin  Rally Cycling 4h 24′ 49” + 01′ 08”
56  Chevrier, Clément  Ag2r La Mondiale 4h 24′ 53” + 01′ 12”
57  Levasseur, Jordan  Natura4Ever – Roubaix Li.. 4h 24′ 57” + 01′ 16”
58  Rex, Laurenz  Bingoal – Wallonie Bruxe.. 4h 24′ 57” + 01′ 16”
59  Planet, Charles  Team Novo Nordisk 4h 24′ 57” + 01′ 16”
60  Kleijn, Arvid de  Riwal Securitas Cycling .. 4h 25′ 01” + 01′ 20”
61  Kreder, Wesley  Circus – Wanty Gobert 4h 25′ 13” + 01′ 32”
62  Louvel, Matis  Team Arkéa – Samsic 4h 26′ 03” + 02′ 22”
63  Duval, Julien  Ag2r La Mondiale 4h 26′ 03” + 02′ 22”
64  Jensen, August  Riwal Securitas Cycling .. 4h 26′ 19” + 02′ 38”
65  Skaarseth, Anders  Uno-X Pro Cycling Team 4h 26′ 40” + 02′ 59”
66  Simon, Julien  Total Direct Energie 4h 28′ 06” + 04′ 25”
67  Gaillard, Marlon  Total Direct Energie 4h 28′ 06” + 04′ 25”
68  Le Bon, Johan  B&B Hôtels – Vital C.. 4h 28′ 06” + 04′ 25”
69  Pichon, Laurent  Team Arkéa – Samsic 4h 28′ 06” + 04′ 25”
70  Peron, Andrea  Team Novo Nordisk 4h 28′ 06” + 04′ 25”
71  Leveau, Jérémy  Natura4Ever – Roubaix Li.. 4h 28′ 06” + 04′ 25”
72  Šiškevičius, Evaldas  Nippo Delko Provence 4h 28′ 06” + 04′ 25”
73  Nõmmela, Aksel  Bingoal – Wallonie Bruxe.. 4h 28′ 06” + 04′ 25”
74  Vincent, Léo  Groupama – FDJ 4h 28′ 06” + 04′ 25”
75  Hindsgaul, Jacob  Uno-X Pro Cycling Team 4h 30′ 09” + 06′ 28”
76  Brand, Sam  Team Novo Nordisk 4h 31′ 55” + 08′ 14”
77  Lozano, David  Team Novo Nordisk 4h 31′ 55” + 08′ 14”
78  Kongstad, Tobias  Riwal Securitas Cycling .. 4h 31′ 55” + 08′ 14”
79  Havik, Piotr  Riwal Securitas Cycling .. 4h 32′ 43” + 09′ 02”
80  Zukowsky, Nickolas  Rally Cycling 4h 32′ 43” + 09′ 02”
81  Ourselin, Paul  Total Direct Energie 4h 34′ 51” + 11′ 10”
82  Cabot, Jérémy  Total Direct Energie 4h 34′ 51” + 11′ 10”
83  Viel, Mattia  Androni Giocattoli – Sid.. 4h 36′ 01” + 12′ 20”
84  Pacioni, Luca  Androni Giocattoli – Sid.. 4h 36′ 01” + 12′ 20”
85  Dal-Cin, Matteo  Rally Cycling 4h 36′ 01” + 12′ 20”
86  Delacroix, Théo  Circus – Wanty Gobert 4h 36′ 01” + 12′ 20”
87  Bassett, Stephen  Rally Cycling 4h 36′ 01” + 12′ 20”
88  Guillonnet, Adrien  St Michel – Auber 93 4h 36′ 01” + 12′ 20”
89  Hurel, Tony  St Michel – Auber 93 4h 36′ 01” + 12′ 20”
DNF  Roux, Anthony  Groupama – FDJ
DNF  Davy, Clement  Groupama – FDJ
DNF  Rajović, Dušan  Nippo Delko Provence
DNF  Sellier, Simon  Total Direct Energie
DNF  Paquot, Tom  Bingoal – Wallonie Bruxe..
DNF  Venner, Quentin  Bingoal – Wallonie Bruxe..
DNF  Belletti, Manuel  Androni Giocattoli – Sid..
DNF  Frapporti, Mattia  Androni Giocattoli – Sid..
DNF  Evans, Alex  Circus – Wanty Gobert
DNF  Cam, Maxime  B&B Hôtels – Vital C..
DNF  Courteille, Arnaud  B&B Hôtels – Vital C..
DNF  Mottier, Justin  B&B Hôtels – Vital C..
DNF  Alaphilippe, Bryan  St Michel – Auber 93
DNF  Niekerk, Morné van  St Michel – Auber 93
DNF  Louvet, Louis  St Michel – Auber 93
DNF  Antomarchi, Julien  Natura4Ever – Roubaix Li..
DNF  Leroux, Samuel  Natura4Ever – Roubaix Li..
DNF  Hulgaard, Morten  Uno-X Pro Cycling Team
DNF  Sleen, Torjus  Uno-X Pro Cycling Team
DNF  Wærsted, Syver  Uno-X Pro Cycling Team
DNF  Mathis, Marco  Cofidis
DNF  Guégan, Maël  Rally Cycling
DNF  Kusztor, Péter  Team Novo Nordisk
DNF  Benhamouda, Mehdi  Team Novo Nordisk
DNF  Keijzer, Gerd de  Team Novo Nordisk
DNF  Cima, Imerio  Gazprom – RusVelo
DNF  Jarrier, Benoît  Team Arkéa – Samsic