W niedziele, na kolarskie trasy powróci Sebastian Langeveld (Cannondale – Garmin), który przez ostatnie dni leczył kontuzję, którą odniósł w wyniku wypadku podczas wyścigu E3 Harelbeke.

Langeveld, podczas czwartkowego treningu, wybrał się wraz z kolegami na rekonesans trasy. „Po upadku pracowałem bardzo ciężko, aby jak najszybciej wrócić do ścigania. W czwartek dokonałem rekonesansu razem z kolegami z zespołu. Po przejechaniu najważniejszych odcinków wyścigu, razem z obsługą drużyny i lekarzami zdecydowaliśmy, że jestem gotów do rywalizacji. Z nadzieją patrzę na niedzielny wyścig, który będzie bardzo otwarty. Liczę, że odegram w nim ważną rolę.” – powiedział lider amerykańskiego zespołu.

Swojej radości z powrotu Langevelda nie krył też dyrektor sportowy wyścigu Andreas Klier. „Bardzo się cieszę, że w niedzielę będzie z nami Sebastian. Przez cały sezon pracuje on nad swoją formą. Stawiamy sobie realistyczne cele, jednak mamy w zespole znakomitą atmosferę, co z pewnością będzie widać na trasie niedzielnego wyścigu.” – zakończył.

Skład Cannondale – Garmin na Tour of Flandres: Sebastian Langeveld, Dylan Van Baarle, Jack Bauer, Lasse Hansen, Kristoffer Skjerping, Ruben Zepuntke, Kristijan Koren, Alan Marangoni.

 

Dawid Gruntkowski

Poprzedni artykułThomas: „Wiggins jest jedynym z najlepszych, jeśli nie najlepszym kolarzem w historii UK”
Następny artykułWacław Skarul: „To będą najlepiej zorganizowane mistrzostwa na świecie” [video]
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments