fot. ASO / Pauline Ballet

Włoch Matteo Trentin będzie przewodzić polskiej ekipie CCC Team w ostatnim monumencie tegorocznego sezonu, czyli Ronde van Vlaanderen. Niestety w De Ronde nie wystartuje Greg Van Avermaet.

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro nie zdołał dojść do pełni formy po odniesionej kontuzji w trakcie Liège-Bastogne-Liège. Belg nie krył rozczarowania w rozmowie z mediami swojego zespołu.

To była jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie musiałem podjąć w trakcie mojej dotychczasowej kariery. Sądzę, że moje serce mówi jedno, a moja głowa co innego, ale na koniec wiem, że najmądrzejszą decyzją jest to, aby nie ścigać się w niedzielę. Moje nogi faktycznie czują się naprawdę dobrze i to sprawia, że ta decyzja jest jeszcze trudniejsza, ale ryzyko jest zbyt duże i wiem, że mógłbym wyrządzić sobie więcej krzywdy, gdybym znów miał kraksę. Nie chciałbym ścigać się w Ronde van Vlaanderen tylko po to, aby wyrównać rachunki lub ukończyć wyścig na 50. miejscu. To wyścig, w którym wciąż marzę o zwycięstwie, ale nie stanie się to w 2020 roku

– powiedział Van Avermaet.

W zastępstwie mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro drużynę „Pomarańczowych” poprowadzi Matteo Trentin. Włoch w ostatnią niedzielę podczas wyścigu Gent-Wevelgem zajął trzecią lokatę i udowodnił, że prezentuję obecnie wysoką dyspozycję.

Aby odnieść triumf w Ronde van Vlaanderen, musisz być najsprytniejszym z całej grupy. Jest kilku kolarzy, takich jak Wout van Aert i Julian Alaphilippe, którzy prawdopodobnie są trochę lepsi niż wszyscy inni, ale za nimi jest od ośmiu do dziesięciu zawodników, którzy mogą wygrać, więc sprawa zwycięstwa jest całkiem otwarta. W wyścigu Gent-Wevelgem zespół wykonał naprawdę dobrą robotę. a w tego typu klasykach to właśnie polega na oszczędzaniu nóg i zachowaniu świeżości, gdy wyścig wchodzi w decydującą fazę, co zwykle ma miejsce przy drugim przejeździe przez Kwaremont. Myślę, że po tym wzniesieniu zobaczymy agresywne ściganie, zwłaszcza że wyścig jest krótszy w tym roku

– przewiduje Włoch.

Skład CCC Team na Ronde van Vlaanderen 2020:

Jonas Koch (Niemcy), Michael Schär (Szwajcaria), Matteo Trentin (Włochy), Gijs Van Hoecke, Nathan Van Hooydonck, Guillaume Van Keirsbulck (wszyscy Belgia) oraz Francisco Ventoso (Hiszpania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments