Brytyjczyk Alex Dowsett (Movistar), po raz kolejny ma zamiar pobić rekord świata w jeździe godzinnej. Pierwsze podejście miało odbyć się pod koniec lutego, jednak specjalista od jazdy na czas, podczas treningu, złamał obojczyk.

Obecnie, Dowsett powraca na szosę po kilku tygodniach przerwy. Jednocześnie, wyznaczył on nowy termin, w którym postara się poprawić wynik Rohana Dennisa. Próba ma się odbyć 2 maja, na torze w Manchesterze.

Byłem bardzo rozczarowany, kiedy kontuzja nie pozwoliła mi spróbować pobić rekordu. Miałem dobrą nogę i czułem, że mogę tego dokonać. Na szczęście dość szybko się wyleczyłem, nie tracąc zbyt wiele. Manchester jest idealnym miejscem na poprawę wyniku Dennisa. Jestem podekscytowany, że spróbuje sił na arenie, która była świadkiem rekordu Chrisa Boardmana. – powiedział sam zainteresowany.

Wspomniany już Australijczyk Rohan Dennis, w czasie 60 minut przejechał 52 kilometry i 491 metrów. Po jego występie, wielu zawodników starało się uzyskać lepszy rezultat. W marcu polegli między innymi Gustav Larsson i Thomas Dekker.

Dawid Gruntkowski

Foto: Movistar