fot. Giro d'Italia

Planowana na 12 grudnia próba bicia rekordu świata w jeździe godzinnej odbędzie się w późniejszym terminie. Alex Dowsett (Israel Start-Up Nation) niestety jest zakażony koronawirusem.

O fakcie zmiany terminu drugiej próby bicia rekordu świata w jeździe godzinnej w karierze Brytyjczyka Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała w oświadczeniu prasowym.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłasza, że ​​Alex Dowsett jest zobligowany do przełożenia swojej próby pobicia rekordu godzinnego UCI organizowanego przez Tissot, pierwotnie zaplanowanego na 12 grudnia po zarażeniu się wirusem COVID-19.

Nowa data próby bicia rekordu przez brytyjskiego kolarza nie została jeszcze ustalona

– czytamy w oświadczeniu.

Swojego rozgoryczenia nie kryje sam Alex Dowsett, który zapowiedział, że spróbuje zaatakować rekord w jeździe godzinnej w 2021 roku.

Jestem bardzo rozczarowany tym, że moja próba nie może odbyć się zgodnie z planem, ale moje zdrowie jest traktowane priorytetowo. Chciałbym podziękować wszystkim: organizatorom wydarzenia, sponsorom, mojemu zespołowi, Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), a przede wszystkim publiczności za wsparcie. Nie mogę się już doczekać, aby z takim samym zamiarem zaatakować rekord w 2021 roku

– mówił kolarz Israel Start-Up Nation.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments