Karol Domagalski zanotował dobry początek sezonu  barwach swojej nowej ekipy Raleigh – GAC. Po zwycięstwie w Wally Gimber Trophy dziś Karol rozpoczął ściganie w Totnes Vire.

Wyścig składa się z trzech etapów i należy do kategorii National A. W sobotę rozegrano dwa odcinki. Poranny, o długości 80 km, padł łupem Jona Moulda (ONE Pro Cycling Team), jednak liderem klasyfikacji został Domagalski, który sprytnie pozbierał bonifikaty na premiach i dzięki temu mógł przystąpić do drugiego etapu w żółtej koszulce. Po południu kolarzy czekało kryterium na dystansie 50 km w parku rowerowym Torbay. Tam świetną jazdę drużynową pokazali zawodnicy One Pro Cycling i zajęli pierwsze dwa miejsca. Zwycięzcą został Chris Opie, a na drugim miejscu zameldował się Mould, który dzięki temu przejął koszulkę lidera od Domagalskiego.

W niedziele czeka na kolarzy pagórkowaty etap o długości 141km, który zapewne zadecyduje o końcowym kształcie klasyfikacji generalnej. Na trasie znajduje się kilka ciężkich odcinków, m. in. blisko pięciokilometrowy podjazd w Doccombe, a także finałowy pojazd do mety u podnóży Haytor Rock w Dartmoor National Park. Trudniejsza trasa powinna sprzyjać naszemu reprezentantowi w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments