Fabio Felline (Trek Factory Racing) wygrał drugi etap Criterium International. Liderem pozostał Benjamin King (Cannondale – Garmin).

7 kilometrów ze startem i metą w Porto Vecchio to trasa czasówki, która odbyła się w ramach drugiego etapu Criterium International.

czasówka CI

 

 

Długo na prowadzeniu utrzymywał się Bob Jungels (Trek Factory Racing), który na przejechanie trasy potrzebował 9 minut i 12 sekund. Dość nieoczekiwanie wynik młodego Luksemburczyka poprawił jego klubowy kolega – Fabio Felline. Włoch pokonał go o sekundę.

Duetu amerykańskiego teamu nikt nie zdołał wyprzedzić, a trzeci czas wykręcił Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo). Do zwycięstwa zabrakło mu dwóch sekund.

Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) z czasem 9:44 uplasował się na 40 pozycji.

Liderem pozostał King. “Poljan” jest czterdziesty.

Wyniki 2 etapu:

1    * Fabio FELLINE         TREK FACTORY RACING    00:09:11.160
2    * Bob JUNGELS         TREK FACTORY RACING    00:00:01
3    Manuele BOARO         TINKOFF-SAXO    00:00:02
4    * Thibaut PINOT         FDJ    00:00:06
5    Ramunas NAVARDAUSKAS         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:09
6    Anthony DELAPLACE         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:11
7    Mathias FRANK         IAM CYCLING    00:00:12
8    Stef CLEMENT         IAM CYCLING    00:00:13
9    Julien LOUBET         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:15
10    Pierrick FEDRIGO         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:16
11    Tom Jelte SLAGTER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:16
12    Steve MORABITO         FDJ    00:00:16
13    José MENDES         BORA-ARGON 18    00:00:17
14    Jean-Christophe PERAUD         AG2R LA MONDIALE    00:00:17
15    * Patrick KONRAD         BORA-ARGON 18    00:00:17
16    Jérémy ROY         FDJ    00:00:18
17    Pierre-Luc PERICHON         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:20
18    Julian ARREDONDO         TREK FACTORY RACING    00:00:21
19    Benjamin KING         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:21
20    * Nathan BROWN         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:23
21    * Moreno MOSER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:23
22    Jan BAKELANTS         AG2R LA MONDIALE    00:00:23
23    * Davide FORMOLO         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:24
24    * Yoann PAILLOT         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:24
25    Nicolas EDET         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:25
26    Marco CANOLA         UNITEDHEALTHCARE    00:00:26
27    Alexis VUILLERMOZ         AG2R LA MONDIALE    00:00:27
28    Chad HAGA         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:28
29    Ignatas KONOVALOVAS         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:29
30    Thierry HUPOND         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:29
31    Arnaud GERARD         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:29
32    Bryan NAULEAU         TEAM EUROPCAR    00:00:30
33    Stéphane ROSSETTO         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:30
34    David TANNER         IAM CYCLING    00:00:31
35    Julien EL FARES         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:32
36    Yukiya ARASHIRO         TEAM EUROPCAR    00:00:32
37    Linus GERDEMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:32
38    Maxime MEDEREL         TEAM EUROPCAR    00:00:32
39    Jonathan FUMEAUX         IAM CYCLING    00:00:33
40    * Pawel POLJANSKI         TINKOFF-SAXO    00:00:33
41    Francis MOUREY         FDJ    00:00:35
42    Marc DE MAAR         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:35
43    Shane ARCHBOLD         BORA-ARGON 18    00:00:36
44    * Maurits LAMMERTINK         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:00:36
45    Rasmus GULDHAMMER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:36
46    Caleb FAIRLY         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:36
47    * Clément SAINT-MARTIN         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:37
48    Alo JAKIN         AUBER 93    00:00:38
49    * Jay MC CARTHY         TINKOFF-SAXO    00:00:38
50    * Alberto BETTIOL         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:38
51    * Fredrik LUDVIGSSON         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:39
52    Cedric PINEAU         FDJ    00:00:39
53    Sébastien REICHENBACH         IAM CYCLING    00:00:40
54    Pirmin LANG         IAM CYCLING    00:00:40
55    Christopher JONES         UNITEDHEALTHCARE    00:00:41
56    Frederic BRUN         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:41
57    Patrick GRETSCH         AG2R LA MONDIALE    00:00:42
58    * Emanuel BUCHMANN         BORA-ARGON 18    00:00:42
59    Janez BRAJKOVIC         UNITEDHEALTHCARE    00:00:43
60    Laurent DIDIER         TREK FACTORY RACING    00:00:43
61    * Anthony TURGIS         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:43
62    * Thomas BOUDAT         TEAM EUROPCAR    00:00:44
63    * Phil BAUHAUS         BORA-ARGON 18    00:00:44
64    Romain FEILLU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:46
65    Frank SCHLECK         TREK FACTORY RACING    00:00:46
66    Steven TRONET         AUBER 93    00:00:46
67    Tom VEELERS         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:46
68    Bruno PIRES         TINKOFF-SAXO    00:00:49
69    Kristof VANDEWALLE         TREK FACTORY RACING    00:00:49
70    * Clément VENTURINI         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:49
71    Geoffrey SOUPE         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:49
72    Anthony GESLIN         FDJ    00:00:50
73    * Romain GUILLEMOIS         TEAM EUROPCAR    00:00:51
74    Julien BERARD         AG2R LA MONDIALE    00:00:52
75    * Théo VIMPERE         AUBER 93    00:00:52
76    Benjamin GIRAUD         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:54
77    Cesare BENEDETTI         BORA-ARGON 18    00:00:55
78    * Matej MOHORIC         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:55
79    Jean-Marc BIDEAU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:55
80    Rémy DI GREGORIO         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:55
81    Evgeny PETROV         TINKOFF-SAXO    00:00:56
82    César BIHEL         AUBER 93    00:00:56
83    * Maxime RENAULT         AUBER 93    00:00:57
84    Oliver ZAUGG         TINKOFF-SAXO    00:00:57
85    Dominik NERZ         BORA-ARGON 18    00:00:58
86    Christophe RIBLON         AG2R LA MONDIALE    00:01:00
87    Arnaud COURTEILLE         FDJ    00:01:01
88    Brice FEILLU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:01:02
89    Cristiano SALERNO         BORA-ARGON 18    00:01:03
90    Michel KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:03
91    Huub DUIJN         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:05
92    Jonathan CLARKE         UNITEDHEALTHCARE    00:01:05
93    Michael VAN STAEYEN         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:05
94    * Eugenio ALAFACI         TREK FACTORY RACING    00:01:05
95    * Jesper HANSEN         TINKOFF-SAXO    00:01:06
96    Dan CRAVEN         TEAM EUROPCAR    00:01:07
97    * Etienne VAN EMPEL         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:07
98    * Patrick SCHELLING         IAM CYCLING    00:01:08
99    Julien GUAY         AUBER 93    00:01:13
100    Alessandro BAZZANA         UNITEDHEALTHCARE    00:01:13
101    Mike TERPSTRA         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:14
102    Evaldas SISKEVICIUS         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:01:15
103    Cheng JI         TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:15
104    Gert JOEAAR         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
105    Fabian WEGMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:17
106    Joel ZANGERLE         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:19
107    Chris Anker SORENSEN         TINKOFF-SAXO    00:01:20
108    * André LOOIJ         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:21
109    * Christian MAGER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:29
110    Romain LEMARCHAND         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:32
111    Daniele RATTO         UNITEDHEALTHCARE    00:01:34
112    Lucas EUSER         UNITEDHEALTHCARE    00:01:34
113    * Michael Carbel SVENDGAARD         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:41
114    Reinier HONIG         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:43
115    Kiel REIJNEN         UNITEDHEALTHCARE    00:01:46
116    * Karel HNIK         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:50

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1    Benjamin KING         TEAM CANNONDALE-GARMIN    02:16:06
2    * Clément SAINT-MARTIN         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:24
3    * Fabio FELLINE         TREK FACTORY RACING    00:00:27
4    * Bob JUNGELS         TREK FACTORY RACING    00:00:28
5    Manuele BOARO         TINKOFF-SAXO    00:00:29
6    * Thibaut PINOT         FDJ    00:00:32
7    Ramunas NAVARDAUSKAS         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:36
8    Anthony DELAPLACE         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:38
9    Mathias FRANK         IAM CYCLING    00:00:39
10    Stef CLEMENT         IAM CYCLING    00:00:40
11    Julien LOUBET         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:42
12    Pierrick FEDRIGO         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:43
13    Tom Jelte SLAGTER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:43
14    Steve MORABITO         FDJ    00:00:43
15    José MENDES         BORA-ARGON 18    00:00:44
16    Jean-Christophe PERAUD         AG2R LA MONDIALE    00:00:44
17    * Patrick KONRAD         BORA-ARGON 18    00:00:44
18    Jérémy ROY         FDJ    00:00:45
19    Pierre-Luc PERICHON         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:47
20    Julian ARREDONDO         TREK FACTORY RACING    00:00:48
21    * Nathan BROWN         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:50
22    * Moreno MOSER         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:50
23    Jan BAKELANTS         AG2R LA MONDIALE    00:00:50
24    * Davide FORMOLO         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:00:51
25    * Yoann PAILLOT         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:51
26    Nicolas EDET         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:52
27    Marco CANOLA         UNITEDHEALTHCARE    00:00:53
28    Alexis VUILLERMOZ         AG2R LA MONDIALE    00:00:54
29    Chad HAGA         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:55
30    Ignatas KONOVALOVAS         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:56
31    Thierry HUPOND         TEAM GIANT-ALPECIN    00:00:56
32    Arnaud GERARD         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:00:56
33    Bryan NAULEAU         TEAM EUROPCAR    00:00:57
34    Stéphane ROSSETTO         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:00:57
35    David TANNER         IAM CYCLING    00:00:58
36    Julien EL FARES         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:00:59
37    Yukiya ARASHIRO         TEAM EUROPCAR    00:00:59
38    Linus GERDEMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:00:59
39    Maxime MEDEREL         TEAM EUROPCAR    00:00:59
40    * Pawel POLJANSKI         TINKOFF-SAXO    00:01:00
41    Francis MOUREY         FDJ    00:01:02
42    Marc DE MAAR         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:02
43    Shane ARCHBOLD         BORA-ARGON 18    00:01:03
44    * Maurits LAMMERTINK         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:03
45    Rasmus GULDHAMMER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:03
46    Caleb FAIRLY         TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:03
47    Alo JAKIN         AUBER 93    00:01:05
48    * Jay MC CARTHY         TINKOFF-SAXO    00:01:05
49    * Alberto BETTIOL         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:01:05
50    Sébastien REICHENBACH         IAM CYCLING    00:01:07
51    Frederic BRUN         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:01:08
52    Patrick GRETSCH         AG2R LA MONDIALE    00:01:09
53    * Emanuel BUCHMANN         BORA-ARGON 18    00:01:09
54    Janez BRAJKOVIC         UNITEDHEALTHCARE    00:01:10
55    Laurent DIDIER         TREK FACTORY RACING    00:01:10
56    * Thomas BOUDAT         TEAM EUROPCAR    00:01:11
57    Romain FEILLU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:01:11
58    Frank SCHLECK         TREK FACTORY RACING    00:01:13
59    Steven TRONET         AUBER 93    00:01:13
60    Tom VEELERS         TEAM GIANT-ALPECIN    00:01:13
61    Bruno PIRES         TINKOFF-SAXO    00:01:16
62    * Clément VENTURINI         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
63    Geoffrey SOUPE         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:16
64    Anthony GESLIN         FDJ    00:01:17
65    Julien BERARD         AG2R LA MONDIALE    00:01:19
66    * Théo VIMPERE         AUBER 93    00:01:19
67    Benjamin GIRAUD         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:01:21
68    Rémy DI GREGORIO         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:01:22
69    Evgeny PETROV         TINKOFF-SAXO    00:01:23
70    * Maxime RENAULT         AUBER 93    00:01:24
71    Oliver ZAUGG         TINKOFF-SAXO    00:01:24
72    Dominik NERZ         BORA-ARGON 18    00:01:25
73    Cristiano SALERNO         BORA-ARGON 18    00:01:30
74    Michel KREDER         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:30
75    Huub DUIJN         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:32
76    Jonathan CLARKE         UNITEDHEALTHCARE    00:01:32
77    * Jesper HANSEN         TINKOFF-SAXO    00:01:33
78    * Patrick SCHELLING         IAM CYCLING    00:01:35
79    * Anthony TURGIS         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:01:38
80    Julien GUAY         AUBER 93    00:01:40
81    Mike TERPSTRA         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:41
82    Fabian WEGMANN         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:44
83    Joel ZANGERLE         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:46
84    Chris Anker SORENSEN         TINKOFF-SAXO    00:01:47
85    * André LOOIJ         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:01:48
86    Cesare BENEDETTI         BORA-ARGON 18    00:01:50
87    Pirmin LANG         IAM CYCLING    00:01:51
88    Christopher JONES         UNITEDHEALTHCARE    00:01:54
89    * Christian MAGER         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:01:56
90    * Eugenio ALAFACI         TREK FACTORY RACING    00:01:57
91    Cedric PINEAU         FDJ    00:02:04
92    * Michael Carbel SVENDGAARD         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:08
93    Reinier HONIG         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:02:10
94    Kiel REIJNEN         UNITEDHEALTHCARE    00:02:13
95    Michael VAN STAEYEN         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:02:14
96    * Karel HNIK         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:17
97    Daniele RATTO         UNITEDHEALTHCARE    00:02:26
98    Arnaud COURTEILLE         FDJ    00:02:28
99    Cheng JI         TEAM GIANT-ALPECIN    00:02:28
100    Romain LEMARCHAND         CULT ENERGY PRO CYCLING    00:02:48
101    Alessandro BAZZANA         UNITEDHEALTHCARE    00:03:10
102    Evaldas SISKEVICIUS         TEAM MARSEILLE 13 KTM    00:03:12
103    Jean-Marc BIDEAU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:05:44
104    Christophe RIBLON         AG2R LA MONDIALE    00:07:32
105    Jonathan FUMEAUX         IAM CYCLING    00:08:00
106    * Fredrik LUDVIGSSON         TEAM GIANT-ALPECIN    00:08:06
107    * Phil BAUHAUS         BORA-ARGON 18    00:08:11
108    Kristof VANDEWALLE         TREK FACTORY RACING    00:08:16
109    * Romain GUILLEMOIS         TEAM EUROPCAR    00:08:18
110    * Matej MOHORIC         TEAM CANNONDALE-GARMIN    00:08:22
111    César BIHEL         AUBER 93    00:08:23
112    Brice FEILLU         BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT    00:08:29
113    Dan CRAVEN         TEAM EUROPCAR    00:08:34
114    * Etienne VAN EMPEL         ROOMPOT ORANJE PELOTON    00:08:34
115    Gert JOEAAR         COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    00:08:43
116    Lucas EUSER         UNITEDHEALTHCARE    00:09:01