fot. Dimension Data

Dimension Data przedstawił skład na Tour de France. Zabraknie w nim Marka Cavendisha. Tym samym nie znamy jeszcze tylko oficjalnego zestawienia EF Education First.

Mark Cavendish znalazł się w szerokim składzie Team Dimension Data, ale ostatecznie nie stanie na starcie w Brukseli. Zwycięzca 30 etapów na Tour de France nie jest ostatnio w dobrej dyspozycji.

Dimension Data celować będzie raczej w zwycięstwa etapowe. Tak samo było podczas Giro d’Italia, które nie było udane dla kolarzy zespołu z Afryki. Sprinterem ekipy na Wielką Pętlę będzie Giacomo Nizzolo. Włoch ostatnio wygrał etap na Tour of Slovenia.

W dobrej formie jest Edvald Boasson Hagen, który powalczy swoje czwarte zwycięstwo na Tour de France. O etapowe skalpy postarają się także m.in. zwycięzca ubiegłorocznego Amstel Gold Race Michael Valgren, triumfator dwóch etapów Wielkiej Pętli Steve Cummings i Roman Kreuziger.

Skład Team Dimension Data na Tour de France 2019: Edvald Boasson Hagen, Steve Cummings, Reinardt Janse van Rensburg, Michael Valgren, Roman Kreuziger, Giacomo Nizzolo, Ben King, Lars Yyting Bak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments