Manuel Cardoso (Tavira) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Volta ao Alentejo i został nowym liderem. Paweł Franczak (ActiveJet Team) zajął piąte miejsce.

Drugi dzień ścigania na portugalskich szosach przyniósł odcinek z Castelo de Vide do Mora o długości prawie 153 kilometrów. Na trasie były trzy lotne premie, a profil był raczej płaski i można się było spodziewać finisz z dużej grupy.

alentejo 2 etap

Pierwszą ucieczkę zawiązała czwórka w składzie: Nielson Powless (USA CYCLING), Frederik Galta (TEAM COOP-OSTER HUS), Imanol Estevez (MURIAS-TALDEA) i Albert Torres (ECUADOR). Akcja nie trwała długo i zakończyła się po 26. kilometrach. Kolejnym śmiałkiem był Paweł Franczak (ActiveJet Team), a wraz z Polakiem zaatakowali: Benat Txoperena Matxikote (MURIAS-TALDEA) i ponownie Albert Torres (Ecuador).

Mimo ambitnej postawy tej trójki peleton nie pozwolił im na wiele. Akcja Polaka i spółki zakończyła się 50 kilometrów przed metą. Mimo jeszcze kilku ataków o wygranej zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Manuel Cardoso (Tavira), który został nowym liderem wyścigu. Drugie miejsce zajął Samuel Caldeira (W52-Quinta da Lixa), a trzecie Ryan Anderson (Optum p/b Kelly Benefit Strategies). Bardzo ambitny dziś Paweł Franczak zdołał wywalczyć piąte miejsce.

Wyniki drugiego etapu:

1 41 POR19830407 21728 CARDOSO Manuel ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:23:54 —
2 2 POR19851130 21072 CALDEIRA Samuel ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
3 135 CAN19870722 — ANDERSON Ryan ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:23:54 m.t.
4 181 ESP19930528 — ARISTI Mikel Sub-23 EDP (ESP) 3:23:54 m.t.
5 164 POL19911007 — FRANCZAK Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM 3:23:54 m.t.
6 21 POR19900527 24002 PAULINHO Pedro ELITE ANTARTE (POR) 3:23:54 m.t.
7 212 NED19881129 — TE BRAKE Remco ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
8 126 USA19950110 — BRYON Miguel Sub-23 USA CYCLING (USA) 3:23:54 m.t.
9 36 POR19901114 20842 SILVA Rafael ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
10 35 POR19840515 12436 CARDOSO Filipe ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
11 72 POR19851213 20074 SANCHO Bruno ELITE ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
12 124 USA19940806 — JOYCE Colin Sub-23 USA CYCLING (USA) 3:23:54 m.t.
13 167 ESP19901130 — EZQUERRA MUELA Jesus ELITE ACTIVEJET TEAM 3:23:54 m.t.
14 51 ESP19880919 48174 GARCIA DE MATEOS Vicente ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 3:23:54 m.t.
15 3 ESP19860217 787386664 FERNANDEZ Delio ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
16 101 POR19940507 25024 GOMES Luís Sub-23 CARGLASS (POR) 3:23:54 m.t.
17 168 ESP19920606 — GONZALEZ SALAS Mario ELITE ACTIVEJET TEAM 3:23:54 m.t.
18 204 RUS19920108 — SHALUNOV Evgeny ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 3:23:54 m.t.
19 57 POR19791214 6062 SABIDO Hugo ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 3:23:54 m.t.
20 31 ESP19811023 35456339 MARQUE Alejandro ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
21 102 POR19950110 33454 MARTINGIL César Sub-23 CARGLASS (POR) 3:23:54 m.t.
22 162 POL19880513 — PODLASKI Michal ELITE ACTIVEJET TEAM 3:23:54 m.t.
23 213 NED19910327 — EISING Tijmen ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
24 154 NOR19910410 — JENSEN August ELITE OSTER HUS (NOR) 3:23:54 m.t.
25 211 NED19880316 — ARIESEN Johim ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
26 157 NOR19921019 — GALTA Frederik ELITE OSTER HUS (NOR) 3:23:54 m.t.
27 13 ESP19901125 53578234 GALLEGO Alberto ELITE BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
28 145 POR19940706 — GUERREIRO Ruben Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
29 27 POR19831011 20600 SOUSA Sergio ELITE ANTARTE (POR) 3:23:54 m.t.
30 208 RUS19900108 — NEUSTROEV Vasily ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 3:23:54 m.t.
31 146 GBR19950330 — GEOGHEGAN HART Tao Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
32 34 POR19890213 21985 GONÇALVES Domingos ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
33 106 POR19960905 26401 OLIVEIRA Ivo Sub-23 CARGLASS (POR) 3:23:54 m.t.
34 38 ESP19920228 44092765 BREA Oscar ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
35 194 ESP19930111 — ESTEVEZ Imanol Sub-23 TALDEA (ESP) 3:23:54 m.t.
36 62 POR19950218 28237 MANSILHAS Fábio Sub-23 FEIRA 3:23:54 m.t.
37 53 ESP19821023 51947 DE SEGOVIA José ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 3:23:54 m.t.
38 143 USA19950505 — OIEN Justin Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
39 75 POR19950219 26206 SILVA Nelson Sub-23 ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
40 214 NED19890621 — GMELICH Jarno ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
41 14 POR19920921 20908 FERREIRA Ricardo ELITE BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
42 224 ECU19921117 — VELASCO Henry ELITE ECUADOR (ECU) 3:23:54 m.t.
43 73 POR19910910 21310 FREITAS Daniel ELITE ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
44 33 ESP19910613 70821870 RUBIO Diego ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
45 107 POR19941004 29313 MAGALHÃES Zulmiro Sub-23 CARGLASS (POR) 3:23:54 m.t.
46 182 ESP19951109 — IRISARRI Jon Sub-23 EDP (ESP) 3:23:54 m.t.
47 193 ESP19911208 — TXOPERENA MATXIKOTE Benat ELITE TALDEA (ESP) 3:23:54 m.t.
48 68 POR19960124 34992 FERNANDES Venceslau Sub-23 FEIRA 3:23:54 m.t.
49 43 POR19831218 17148 LIVRAMENTO David ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:23:54 m.t.
50 216 NED19901103 — KOUWENHOVEN Sjoerd ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
51 217 NED19921223 — RIESEBEEK Oscar ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
52 141 USA19930704 — EATON Daniel Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
53 151 NOR19911102 — BLIKRA Haavard ELITE OSTER HUS (NOR) 3:23:54 m.t.
54 56 POR19820812 15703 ISIDORO Micael ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 3:23:54 m.t.
55 174 NOR19950731 — SANDAL Henrik Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) 3:23:54 m.t.
56 203 RUS19880206 — SHILOV Sergey ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 3:23:54 m.t.
57 12 POR19910525 29040 FIGUEIREDO Frederico ELITE BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
58 61 POR19941025 28028 OLIVEIRA Fábio Sub-23 FEIRA 3:23:54 m.t.
59 108 POR19961012 41338 CRISPIM André Sub-23 CARGLASS (POR) 3:23:54 m.t.
60 45 POR19920715 27282 REIS Rafael ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:23:54 m.t.
61 47 POR19860401 17751 MESTRE Daniel ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:23:54 m.t.
62 131 CAN19890525 — BOIVIN Guillaume ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:23:54 m.t.
63 86 POR19960311 26428 RAMALHO André Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 3:23:54 m.t.
64 52 ESP19861204 51946 GARCIA Marcos ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 3:23:54 m.t.
65 11 POR19861210 21015 FONTE César ELITE BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
66 163 POL19820510 — BODNAR Lukasz ELITE ACTIVEJET TEAM 3:23:54 m.t.
67 206 RUS19930821 — VDOVIN Sergey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) 3:23:54 m.t.
68 218 BEL19940111 — LETEN Wouter Sub-23 TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
69 118 POR19911010 30496 ALMEIDA Nuno ELITE CONSTANTINOS 3:23:54 m.t.
70 147 NZL19930617 — ORAM James Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
71 173 NOR19900216 — EIDSHEIM Filip ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) 3:23:54 m.t.
72 93 POR19961117 31051 NUNES Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 3:23:54 m.t.
73 111 POR19910831 21890 LETRAS João ELITE CONSTANTINOS 3:23:54 m.t.
74 221 ECU19850614 — GUAMA DE LA CRUZ Bayron ELITE ECUADOR (ECU) 3:23:54 m.t.
75 188 ESP19930922 — MARTIN Javier Sub-23 EDP (ESP) 3:23:54 m.t.
76 66 POR19940718 30784 TEIXEIRA Ricardo Sub-23 FEIRA 3:23:54 m.t.
77 226 BRA19920219 — GASPAR João ELITE ECUADOR (ECU) 3:23:54 m.t.
78 32 ESP19810504 72094220 DE LA FUENTE David ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
79 195 ESP19921213 — INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander ELITE TALDEA (ESP) 3:23:54 m.t.
80 23 POR19810613 12355 BROCO Hernani ELITE ANTARTE (POR) 3:23:54 m.t.
81 185 ESP19921021 — FERNANDEZ Egoitz ELITE EDP (ESP) 3:23:54 m.t.
82 18 POR19850608 21045 SILVA Daniel ELITE BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
83 85 POR19940415 27473 HENRIQUES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 3:23:54 m.t.
84 15 POR19940703 32785 MATOS Nuno Sub-23 BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
85 223 ECU19850521 — NAVARRETE Segundo ELITE ECUADOR (ECU) 3:23:54 m.t.
86 4 POR19861206 18068 VINHAS Rui ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
87 78 POR19951207 30849 SILVA Xavier Sub-23 ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
88 192 ESP19890731 — BRAVO OIARBIDE Garikoitz ELITE TALDEA (ESP) 3:23:54 m.t.
89 24 POR19920422 27881 COUTINHO Leonel ELITE ANTARTE (POR) 3:23:54 m.t.
90 5 ESP19930412 — REBOLLIDO Angel Sub-23 QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
91 225 ESP19900906 — SIMON CASULLERAS Jordi ELITE ECUADOR (ECU) 3:23:54 m.t.
92 156 NOR19890112 — HAGEN Krister ELITE OSTER HUS (NOR) 3:23:54 m.t.
93 25 POR19880517 22804 SILVA Bruno ELITE ANTARTE (POR) 3:23:54 m.t.
94 196 ESP19920913 — VELASCO Adrian ELITE TALDEA (ESP) 3:23:54 m.t.
95 125 USA19930715 — POWLESS Nielson Sub-23 USA CYCLING (USA) 3:23:54 m.t.
96 8 POR19871202 22501 FERNANDES Luis ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
97 191 ESP19860331 — GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz ELITE TALDEA (ESP) 3:23:54 m.t.
98 198 ESP19890821 — BIZKARRA Mikel ELITE TALDEA (ESP) 3:23:54 m.t.
99 215 NED19900112 — HAMELINK Jasper ELITE TKH CONTINENTAL TEAM 3:23:54 m.t.
100 6 POR19920319 22893 SILVA Joaquim ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
101 37 POR19891120 23407 BRANDÃO Jóni ELITE EFAPEL (POR) 3:23:54 m.t.
102 28 POR19901127 26922 ANTUNES Amaro ELITE ANTARTE (POR) 3:23:54 m.t.
103 22 POR19900114 22283 AFONSO Luis ELITE ANTARTE (POR) 3:23:54 m.t.
104 74 POR19951030 37027 FERNANDES José Sub-23 ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
105 77 POR19950428 31052 CARVALHO Rui Sub-23 ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
106 76 POR19930805 32666 MACEDO Renato Sub-23 ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
107 71 POR19950726 33239 FERNANDES João Sub-23 ANICOLOR (POR) 3:23:54 m.t.
108 83 POR19951215 39955 MENDES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 3:23:54 m.t.
109 1 ESP19800129 35474738 VELOSO Gustavo ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
110 207 RUS19931116 — RYBALKIN Aleksey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) 3:23:54 m.t.
111 55 POR19861221 24144 BENTA João ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 3:23:54 m.t.
112 148 USA19941108 — DANIEL Gregory Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
113 142 USA19950325 — OWEN Logan Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
114 161 POL19890629 — BRYLOWSKI Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM 3:23:54 m.t.
115 17 POR19770331 7390 SOUSA Celio ELITE BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
116 138 USA19880128 — SELANDER Bjorn ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:23:54 m.t.
117 65 POR19950414 34607 SILVA João Sub-23 FEIRA 3:23:54 m.t.
118 176 NOR19930917 — HERMANSEN Sindre Eid Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) 3:23:54 m.t.
119 153 NOR19930817 — HAUSKEN JACOBSEN Tormod Sub-23 OSTER HUS (NOR) 3:23:54 m.t.
120 158 NOR19930815 — LANDA Oscar Sub-23 OSTER HUS (NOR) 3:23:54 m.t.
121 183 ESP19951113 — SAN SEBASTIAN LASA Xabier Sub-23 EDP (ESP) 3:23:54 m.t.
122 184 ESP19941031 — SAEZ Eder Sub-23 EDP (ESP) 3:23:54 m.t.
123 44 POR19900222 29915 PEREIRA Valter ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:23:54 m.t.
124 16 POR19760529 6585 SANTOS Virgilio ELITE BOAVISTA (POR) 3:23:54 m.t.
125 222 ECU19841211 — RAGONESSI Jose ELITE ECUADOR (ECU) 3:23:54 m.t.
126 201 RUS19920210 — SVESHNIKOV Kirill ELITE LOKOSPHINKX (RUS) 3:23:54 m.t.
127 127 USA19930126 — PHILIPP Torey Sub-23 USA CYCLING (USA) 3:23:54 m.t.
128 67 POR19940809 — Tiago FERREIRA Sub-23 FEIRA 3:23:54 m.t.
129 105 POR19960905 26402 OLIVEIRA Rui Sub-23 CARGLASS (POR) 3:23:54 m.t.
130 144 USA19951020 — CURRAN Geoffrey Sub-23 TEAM AXEON (USA) 3:23:54 m.t.
131 178 NOR19890501 — ROMSTAD LOVIK Asmund ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) 3:23:54 m.t.
132 205 RUS19930821 — VDOVIN Alexander Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) 3:23:54 m.t.
133 122 USA19941216 — VERMEULEN Alexey Sub-23 USA CYCLING (USA) 3:23:54 m.t.
134 132 USA19770529 — ZWIZANSKI Scott ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:23:54 m.t.
135 123 USA19960903 — WOLFE Bem Sub-23 USA CYCLING (USA) 3:23:54 m.t.
136 64 POR19960621 30278 PEREIRA João Sub-23 FEIRA 3:23:54 m.t.
137 7 POR19830220 12293 OLIVEIRA Helder ELITE QUINTA DA LIXA (POR) 3:23:54 m.t.
138 104 POR19950524 35405 GONÇALVES Gaspar Sub-23 CARGLASS (POR) 3:23:54 m.t.
139 48 POR19890403 24861 NUNES Diogo ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:24:53 a 59
140 177 NOR19930918 — STOKKENES Torstein Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) 3:24:53 m.t.
141 134 USA19890226 — YOUNG Eric ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:24:59 a 1:05
142 171 NOR19890223 — GJOLBERG Adrian ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) 3:25:00 a 1:06
143 152 NOR19920420 — DYRNES Kristian ELITE OSTER HUS (NOR) 3:25:00 m.t.
144 197 ESP19910516 — INTZIARTE Unai ELITE TALDEA (ESP) 3:25:05 a 1:11
145 121 USA19940614 — EISENHART Taylor Sub-23 USA CYCLING (USA) 3:25:09 a 1:15
146 137 USA19830820 — SOLADAY Thomas ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:25:13 a 1:19
147 133 CAN19910125 — NAUD Pierrick ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:25:13 m.t.
148 186 ESP19920719 — PLAZAOLA Ander ELITE EDP (ESP) 3:25:15 a 1:21
149 136 USA19790205 — HUFF Charles Bradley ELITE TEAM OPTUM (USA) 3:25:31 a 1:37
150 46 POR19860422 18126 CASIMIRO Henrique ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:25:49 a 1:55
151 187 ESP19900216 — ZUAZUBISKAR Illart ELITE EDP (ESP) 3:25:49 m.t.
152 63 POR19950429 34539 SANTOS João Sub-23 FEIRA 3:25:58 a 2:04
153 26 POR19910813 28688 MEIRELES Nuno ELITE ANTARTE (POR) 3:25:58 m.t.
154 42 POR19830911 18581 MESTRE Ricardo ELITE TEAM TAVIRA (POR) 3:26:03 a 2:09
155 155 NOR19880918 — BORRESEN Magnus ELITE OSTER HUS (NOR) 3:26:15 a 2:21
156 96 POR19960829 41190 ALMEIDA Natanael Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 3:26:15 m.t.
157 175 NOR19940415 — AUSTEVOLL Ole Andre Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) 3:26:29 a 2:35
158 165 POL19900524 — BERNAS Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM 3:23:54 a 0
159 113 POR19950712 41001 OUTEIRO João Sub-23 CONSTANTINOS 3:26:41 a 2:47
160 54 POR19880220 24685 PINTO Sandro ELITE RAY JUST ENERGY (POR) 3:26:47 a 2:53
161 91 POR19950730 27850 BARRADAS António Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 3:31:11 a 7:17
162 92 POR19940812 23778 BRITO Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) 3:31:11 m.t.
163 87 POR19940506 — DIAS Diogo Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 3:38:43 a 14:49
164 88 POR19960421 38119 MARQUES Jorge Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 3:38:43 m.t.
165 82 POR19931203 30725 ALMEIDA Luís Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 3:38:43 m.t.
166 228 ECU19900426 — TORRES Albert ELITE ECUADOR (ECU) 3:38:43 m.t.
167 84 POR19930922 25472 LEAÇA Fábio Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) 3:38:43 m.t.

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 41 POR19830407 21728 CARDOSO Manuel ELITE TEAM TAVIRA (POR) 7:05:48 22 -10
2 147 NZL19930617 — ORAM James Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 71 -10
3 2 POR19851130 21072 CALDEIRA Samuel ELITE QUINTA DA LIXA (POR) a 2 32 -8
4 145 POR19940706 — GUERREIRO Ruben Sub-23 TEAM AXEON (USA) a 4 30 -6
5 135 CAN19870722 — ANDERSON Ryan ELITE TEAM OPTUM (USA) a 6 14 -4
6 3 ESP19860217 787386664 FERNANDEZ Delio ELITE QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 18 -4
7 21 POR19900527 24002 PAULINHO Pedro ELITE ANTARTE (POR) a 7 10 -3
8 194 ESP19930111 — ESTEVEZ Imanol Sub-23 TALDEA (ESP) m.t. 58 -3
9 193 ESP19911208 — TXOPERENA MATXIKOTE Benat ELITE TALDEA (ESP) m.t. 59 -3
10 157 NOR19921019 — GALTA Frederik ELITE OSTER HUS (NOR) a 8 64 -2
11 11 POR19861210 21015 FONTE César ELITE BOAVISTA (POR) a 9 70 -1
12 36 POR19901114 20842 SILVA Rafael ELITE EFAPEL (POR) a 10 15 0
13 35 POR19840515 12436 CARDOSO Filipe ELITE EFAPEL (POR) m.t. 25 0
14 124 USA19940806 — JOYCE Colin Sub-23 USA CYCLING (USA) m.t. 26 0
15 167 ESP19901130 — EZQUERRA MUELA Jesus ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 31 0
16 51 ESP19880919 48174 GARCIA DE MATEOS Vicente ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 33 0
17 13 ESP19901125 53578234 GALLEGO Alberto ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 35 0
18 213 NED19910327 — EISING Tijmen ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 39 0
19 162 POL19880513 — PODLASKI Michal ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 46 0
20 101 POR19940507 25024 GOMES Luís Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 50 0
21 154 NOR19910410 — JENSEN August ELITE OSTER HUS (NOR) m.t. 53 0
22 27 POR19831011 20600 SOUSA Sergio ELITE ANTARTE (POR) m.t. 54 0
23 168 ESP19920606 — GONZALEZ SALAS Mario ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 58 0
24 57 POR19791214 6062 SABIDO Hugo ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 59 0
25 214 NED19890621 — GMELICH Jarno ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 62 0
26 151 NOR19911102 — BLIKRA Haavard ELITE OSTER HUS (NOR) m.t. 62 0
27 146 GBR19950330 — GEOGHEGAN HART Tao Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 64 0
28 34 POR19890213 21985 GONÇALVES Domingos ELITE EFAPEL (POR) m.t. 67 0
29 217 NED19921223 — RIESEBEEK Oscar ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 68 0
30 12 POR19910525 29040 FIGUEIREDO Frederico ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 77 0
31 221 ECU19850614 — GUAMA DE LA CRUZ Bayron ELITE ECUADOR (ECU) m.t. 81 0
32 141 USA19930704 — EATON Daniel Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 84 0
33 52 ESP19861204 51946 GARCIA Marcos ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 90 0
34 47 POR19860401 17751 MESTRE Daniel ELITE TEAM TAVIRA (POR) m.t. 92 0
35 45 POR19920715 27282 REIS Rafael ELITE TEAM TAVIRA (POR) m.t. 97 0
36 225 ESP19900906 — SIMON CASULLERAS Jordi ELITE ECUADOR (ECU) m.t. 101 0
37 195 ESP19921213 — INSAUSTI IRASTORZA Jon Ander ELITE TALDEA (ESP) m.t. 115 0
38 198 ESP19890821 — BIZKARRA Mikel ELITE TALDEA (ESP) m.t. 126 0
39 192 ESP19890731 — BRAVO OIARBIDE Garikoitz ELITE TALDEA (ESP) m.t. 130 0
40 191 ESP19860331 — GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz ELITE TALDEA (ESP) m.t. 140 0
41 37 POR19891120 23407 BRANDÃO Jóni ELITE EFAPEL (POR) m.t. 140 0
42 4 POR19861206 18068 VINHAS Rui ELITE QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 155 0
43 165 POL19900524 — BERNAS Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 171 0
44 33 ESP19910613 70821870 RUBIO Diego ELITE EFAPEL (POR) a 25 90 0
45 182 ESP19951109 — IRISARRI Jon Sub-23 EDP (ESP) m.t. 90 0
46 201 RUS19920210 — SVESHNIKOV Kirill ELITE LOKOSPHINKX (RUS) m.t. 171 0
47 138 USA19880128 — SELANDER Bjorn ELITE TEAM OPTUM (USA) a 28 163 0
48 28 POR19901127 26922 ANTUNES Amaro ELITE ANTARTE (POR) a 30 150 0
49 163 POL19820510 — BODNAR Lukasz ELITE ACTIVEJET TEAM a 32 115 0
50 203 RUS19880206 — SHILOV Sergey ELITE LOKOSPHINKX (RUS) a 34 106 0
51 55 POR19861221 24144 BENTA João ELITE RAY JUST ENERGY (POR) a 36 162 0
52 23 POR19810613 12355 BROCO Hernani ELITE ANTARTE (POR) a 43 132 0
53 226 BRA19920219 — GASPAR João ELITE ECUADOR (ECU) a 50 132 0
54 144 USA19951020 — CURRAN Geoffrey Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 184 0
55 204 RUS19920108 — SHALUNOV Evgeny ELITE LOKOSPHINKX (RUS) a 56 74 0
56 25 POR19880517 22804 SILVA Bruno ELITE ANTARTE (POR) a 1:02 150 0
57 31 ESP19811023 35456339 MARQUE Alejandro ELITE EFAPEL (POR) a 1:06 78 0
58 15 POR19940703 32785 MATOS Nuno Sub-23 BOAVISTA (POR) m.t. 144 0
59 17 POR19770331 7390 SOUSA Celio ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 174 0
60 43 POR19831218 17148 LIVRAMENTO David ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 1:10 111 0
61 1 ESP19800129 35474738 VELOSO Gustavo ELITE QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 173 0
62 8 POR19871202 22501 FERNANDES Luis ELITE QUINTA DA LIXA (POR) a 1:17 161 0
63 215 NED19900112 — HAMELINK Jasper ELITE TKH CONTINENTAL TEAM a 1:26 165 0
64 32 ESP19810504 72094220 DE LA FUENTE David ELITE EFAPEL (POR) a 1:30 145 0
65 6 POR19920319 22893 SILVA Joaquim ELITE QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 168 0
66 121 USA19940614 — EISENHART Taylor Sub-23 USA CYCLING (USA) a 2:01 198 0
67 46 POR19860422 18126 CASIMIRO Henrique ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 3:05 213 0
68 42 POR19830911 18581 MESTRE Ricardo ELITE TEAM TAVIRA (POR) a 3:19 215 0
69 54 POR19880220 24685 PINTO Sandro ELITE RAY JUST ENERGY (POR) a 8:26 231 0
70 125 USA19930715 — POWLESS Nielson Sub-23 USA CYCLING (USA) a 9:06 173 -1
71 72 POR19851213 20074 SANCHO Bruno ELITE ANICOLOR (POR) a 9:07 83 0
72 102 POR19950110 33454 MARTINGIL César Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 97 0
73 38 ESP19920228 44092765 BREA Oscar ELITE EFAPEL (POR) m.t. 118 0
74 75 POR19950219 26206 SILVA Nelson Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 119 0
75 107 POR19941004 29313 MAGALHÃES Zulmiro Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 124 0
76 68 POR19960124 34992 FERNANDES Venceslau Sub-23 FEIRA m.t. 139 0
77 61 POR19941025 28028 OLIVEIRA Fábio Sub-23 FEIRA m.t. 141 0
78 118 POR19911010 30496 ALMEIDA Nuno ELITE CONSTANTINOS m.t. 143 0
79 111 POR19910831 21890 LETRAS João ELITE CONSTANTINOS m.t. 150 0
80 66 POR19940718 30784 TEIXEIRA Ricardo Sub-23 FEIRA m.t. 151 0
81 223 ECU19850521 — NAVARRETE Segundo ELITE ECUADOR (ECU) m.t. 167 0
82 76 POR19930805 32666 MACEDO Renato Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 179 0
83 156 NOR19890112 — HAGEN Krister ELITE OSTER HUS (NOR) m.t. 181 0
84 22 POR19900114 22283 AFONSO Luis ELITE ANTARTE (POR) m.t. 184 0
85 77 POR19950428 31052 CARVALHO Rui Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 193 0
86 176 NOR19930917 — HERMANSEN Sindre Eid Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) m.t. 210 0
87 67 POR19940809 — Tiago FERREIRA Sub-23 FEIRA m.t. 213 0
88 132 USA19770529 — ZWIZANSKI Scott ELITE TEAM OPTUM (USA) m.t. 224 0
89 216 NED19901103 — KOUWENHOVEN Sjoerd ELITE TKH CONTINENTAL TEAM a 9:10 151 -4
90 181 ESP19930528 — ARISTI Mikel Sub-23 EDP (ESP) a 9:14 116 0
91 212 NED19881129 — TE BRAKE Remco ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 118 0
92 208 RUS19900108 — NEUSTROEV Vasily ELITE LOKOSPHINKX (RUS) m.t. 125 0
93 53 ESP19821023 51947 DE SEGOVIA José ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 133 0
94 14 POR19920921 20908 FERREIRA Ricardo ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 135 0
95 73 POR19910910 21310 FREITAS Daniel ELITE ANICOLOR (POR) m.t. 136 0
96 106 POR19960905 26401 OLIVEIRA Ivo Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 140 0
97 143 USA19950505 — OIEN Justin Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 144 0
98 56 POR19820812 15703 ISIDORO Micael ELITE RAY JUST ENERGY (POR) m.t. 153 0
99 131 CAN19890525 — BOIVIN Guillaume ELITE TEAM OPTUM (USA) m.t. 165 0
100 173 NOR19900216 — EIDSHEIM Filip ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) m.t. 173 0
101 206 RUS19930821 — VDOVIN Sergey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) m.t. 175 0
102 18 POR19850608 21045 SILVA Daniel ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 182 0
103 185 ESP19921021 — FERNANDEZ Egoitz ELITE EDP (ESP) m.t. 194 0
104 5 ESP19930412 — REBOLLIDO Angel Sub-23 QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 208 0
105 74 POR19951030 37027 FERNANDES José Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 208 0
106 196 ESP19920913 — VELASCO Adrian ELITE TALDEA (ESP) m.t. 209 0
107 148 USA19941108 — DANIEL Gregory Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 210 0
108 16 POR19760529 6585 SANTOS Virgilio ELITE BOAVISTA (POR) m.t. 221 0
109 142 USA19950325 — OWEN Logan Sub-23 TEAM AXEON (USA) m.t. 223 0
110 44 POR19900222 29915 PEREIRA Valter ELITE TEAM TAVIRA (POR) m.t. 228 0
111 64 POR19960621 30278 PEREIRA João Sub-23 FEIRA m.t. 255 0
112 164 POL19911007 — FRANCZAK Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM a 9:21 125 -2
113 86 POR19960311 26428 RAMALHO André Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 9:25 184 0
114 178 NOR19890501 — ROMSTAD LOVIK Asmund ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) m.t. 253 0
115 152 NOR19920420 — DYRNES Kristian ELITE OSTER HUS (NOR) a 10:13 230 0
116 48 POR19890403 24861 NUNES Diogo ELITE TEAM TAVIRA (POR) m.t. 256 0
117 137 USA19830820 — SOLADAY Thomas ELITE TEAM OPTUM (USA) a 10:33 262 0
118 186 ESP19920719 — PLAZAOLA Ander ELITE EDP (ESP) a 10:35 262 0
119 175 NOR19940415 — AUSTEVOLL Ole Andre Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) a 11:49 266 0
120 85 POR19940415 27473 HENRIQUES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 13:39 211 0
121 161 POL19890629 — BRYLOWSKI Pawel ELITE ACTIVEJET TEAM m.t. 241 0
122 158 NOR19930815 — LANDA Oscar Sub-23 OSTER HUS (NOR) a 14:02 281 -9
123 222 ECU19841211 — RAGONESSI Jose ELITE ECUADOR (ECU) a 14:06 259 -5
124 126 USA19950110 — BRYON Miguel Sub-23 USA CYCLING (USA) a 14:11 152 0
125 211 NED19880316 — ARIESEN Johim ELITE TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 172 0
126 224 ECU19921117 — VELASCO Henry ELITE ECUADOR (ECU) m.t. 182 0
127 93 POR19961117 31051 NUNES Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) m.t. 204 0
128 218 BEL19940111 — LETEN Wouter Sub-23 TKH CONTINENTAL TEAM m.t. 206 0
129 188 ESP19930922 — MARTIN Javier Sub-23 EDP (ESP) m.t. 223 0
130 83 POR19951215 39955 MENDES Pedro Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) m.t. 238 0
131 78 POR19951207 30849 SILVA Xavier Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 239 0
132 65 POR19950414 34607 SILVA João Sub-23 FEIRA m.t. 246 0
133 184 ESP19941031 — SAEZ Eder Sub-23 EDP (ESP) m.t. 259 0
134 153 NOR19930817 — HAUSKEN JACOBSEN Tormod Sub-23 OSTER HUS (NOR) m.t. 260 0
135 127 USA19930126 — PHILIPP Torey Sub-23 USA CYCLING (USA) m.t. 262 0
136 122 USA19941216 — VERMEULEN Alexey Sub-23 USA CYCLING (USA) m.t. 264 0
137 207 RUS19931116 — RYBALKIN Aleksey Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) m.t. 265 0
138 123 USA19960903 — WOLFE Bem Sub-23 USA CYCLING (USA) m.t. 271 0
139 183 ESP19951113 — SAN SEBASTIAN LASA Xabier Sub-23 EDP (ESP) m.t. 272 0
140 7 POR19830220 12293 OLIVEIRA Helder ELITE QUINTA DA LIXA (POR) m.t. 279 0
141 104 POR19950524 35405 GONÇALVES Gaspar Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 287 0
142 205 RUS19930821 — VDOVIN Alexander Sub-23 LOKOSPHINKX (RUS) m.t. 288 0
143 177 NOR19930918 — STOKKENES Torstein Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) a 15:10 283 0
144 134 USA19890226 — YOUNG Eric ELITE TEAM OPTUM (USA) a 15:16 303 0
145 171 NOR19890223 — GJOLBERG Adrian ELITE TEAM FIXIT.No (NOR) a 15:17 299 0
146 197 ESP19910516 — INTZIARTE Unai ELITE TALDEA (ESP) a 15:22 283 0
147 133 CAN19910125 — NAUD Pierrick ELITE TEAM OPTUM (USA) a 15:30 306 0
148 136 USA19790205 — HUFF Charles Bradley ELITE TEAM OPTUM (USA) a 15:48 309 0
149 113 POR19950712 41001 OUTEIRO João Sub-23 CONSTANTINOS a 16:06 285 0
150 63 POR19950429 34539 SANTOS João Sub-23 FEIRA a 16:15 297 0
151 26 POR19910813 28688 MEIRELES Nuno ELITE ANTARTE (POR) m.t. 306 0
152 155 NOR19880918 — BORRESEN Magnus ELITE OSTER HUS (NOR) a 16:32 313 0
153 62 POR19950218 28237 MANSILHAS Fábio Sub-23 FEIRA a 18:50 202 0
154 174 NOR19950731 — SANDAL Henrik Sub-23 TEAM FIXIT.No (NOR) m.t. 222 0
155 108 POR19961012 41338 CRISPIM André Sub-23 CARGLASS (POR) m.t. 224 0
156 71 POR19950726 33239 FERNANDES João Sub-23 ANICOLOR (POR) m.t. 271 0
157 24 POR19920422 27881 COUTINHO Leonel ELITE ANTARTE (POR) a 19:01 257 0
158 105 POR19960905 26402 OLIVEIRA Rui Sub-23 CARGLASS (POR) a 19:56 299 0
159 187 ESP19900216 — ZUAZUBISKAR Illart ELITE EDP (ESP) a 20:45 314 0
160 92 POR19940812 23778 BRITO Hugo Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) a 21:28 295 0
161 91 POR19950730 27850 BARRADAS António Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) m.t. 311 0
162 96 POR19960829 41190 ALMEIDA Natanael Sub-23 RIBEIRO`S BIKE SHOP (POR) a 21:58 325 0
163 84 POR19930922 25472 LEAÇA Fábio Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 23:56 253 0
164 82 POR19931203 30725 ALMEIDA Luís Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 27:55 288 0
165 88 POR19960421 38119 MARQUES Jorge Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 27:59 288 0
166 87 POR19940506 — DIAS Diogo Sub-23 C.C.J.M. NICOLAU (POR) a 28:02 288 0
167 228 ECU19900426 — TORRES Albert ELITE ECUADOR (ECU) a 28:59 312 -1