Drużyna CCC Sprandi Polkowice, pokonując ekipę Sky i MTN-Qhubeka, zwyciężyła na popołudniowym etapie Coppi e Bartali – drużynowej jeździe na czas.

Kolarze musieli zmierzyć się z dystansem 13,3 km. Najszybciej tę trasę pokonali kolarze CCC Sprandi, którzy jechali w składzie: Davide Rebellin, Adrian Kurek, Jarosław Marycz oraz Tomasz Kiendyś. Zaledwie o sekundę gorszy wynik wykręcili zawodnicy Sky, zaś o cztery sekundy byli gorsi kolarze MTN-Qhubeka.

Druga drużyna CCC wykręciła dziesiąty czas.

Davide Rebellin w związku z tym, że przekroczył linię mety jako pierwszy, został nowym liderem wyścigu! Pozostałe miejsca dla Polaków.

Etapa 1B:
1. CCC-Sprandi (101 REBELLIN, 103 KIENDYS, 106 KUREK, 107 MARYCZ)   14’49”
2. Sky (1 SWIFT, 2 DEIGNAN, 5 SIUTSOU, 6 BOSWELL)   14’50”
3. Mtn-Qhubeka (91 MEINTJES, 92 VENTER, 94 JANSE VAN RENSBURG, 98 CUMMINGS) 14’53”
4. Androni Giocattoli (31 PELLIZOTTI, 35 STORTONI, 36 FRAPPORTI, 37 TVETCOV )    14’57”
5. Colombia ( 71 AVILA, 73 DUARTE, 75 RAMIREZ, 77 QUINTERO)     14’58”

Pełne wyniki etapu 1B > tutaj

Klasyfikacja generalna:

1 101 REBELLIN Davide (ITA) 1971 CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 2:35’02
2 103 KIENDYS Tomasz (POL) 1977 CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 2:35’02 0
3 107 MARYCZ Jaroslaw (POL) 1987 CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 2:35’02 0
4 106 KUREK Adrian (POL) 1988 CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 2:35’02 0
5 1 SWIFT Ben (GBR) 1987 SKY TEAM SKY 2:35’03 1
6 2 DEIGNAN Philip (IRL) 1983 SKY TEAM SKY 2:35’03 1
7 5 SIUTSOU Kanstantsin (BLR) 1982 SKY TEAM SKY 2:35’03 1
8 91 MEINTJES Louis (RSA) 1992 MTN MTN – QHUBEKA 2:35’06 4
9 94 JANSE VAN RENSBURG Jacques 1987 MTN MTN – QHUBEKA 2:35’06 4
10 98 CUMMINGS Stephen (GBR) 1981 MTN MTN – QHUBEKA 2:35’06 4
11 36 FRAPPORTI Marco (ITA) 1985 AND ANDRONI GIOCATTOLI 2:35’10 8
12 37 TVETCOV Serghei (ROU) 1988 AND ANDRONI GIOCATTOLI 2:35’10 8
13 31 PELLIZOTTI Franco (ITA) 1978 AND ANDRONI GIOCATTOLI 2:35’10 8
14 35 STORTONI Simone (ITA) 1985 AND ANDRONI GIOCATTOLI 2:35’10 8
15 71 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades 1989 COL COLOMBIA 2:35’11 9
16 77 QUINTERO Carlos Julian (COL) 1986 COL COLOMBIA 2:35’11 9
17 75 RAMIREZ CHACON Brayan Stiven 1992 COL COLOMBIA 2:35’11 9
18 87 ARSLANOV Ildar (RUS) G 1994 RVL RUSVELO 2:35’13 11
19 81 OVECHKIN Artem (RUS) 1986 RVL RUSVELO 2:35’13 11
20 104 BOLE Grega (SLO) 1985 CCC CCC SPRANDI POLKOWICE 2:35’18 16

Pełna klasyfikacja generalna > tutaj