Choć do Philadelphia International Cycling Classic pozostało wprawdzie jeszcze ponad dwa miesiące – organizatorzy ogłosili już listę siedemnastu ekip, które wezmą udział w amerykańskim wyścigu zaliczanym do kobiecego Pucharu Świata. 

Wyścig odbędzie się na 7 czerwca na pętli o długości niecałych 20 km biegnącej przez miasto. Na trasie znajdzie się między innymi legendarne Manayunk Wall.

manayunk wall

“To jest ekscytujący rok dla Filadelfii, zwłaszcza, że nasz wyścig został podniesiony do rangi Pucharu Świata. Mamy ogromne szczęście, że znów możemy gościć kobiece kolarstwo na najwyższym poziomie.” – powiedział Robin Morton, dyrektor wyścigu.

Na starcie między innymi druga drużyna ubiegłego sezonu – Velocio – Sram. Mocny skład zamierza też wystawić Ale Cipollini (tą drużynę reprezentuje m. in. Małgorzata Jasińska). Evelyn Stevens (Boels Dolmans, zwyciężczyni z 2013 i 2014 roku) oraz Giorgia Bronzini (Wiggle – Honda) zapowiedziały, że będą miały oko na ten wyścig.

Ważną informacją jest to, że w wyścigu pań będą takie same nagrody pieniężne jak w wyścigu panów. To kolejny krok w budowaniu pozycji kolarstwa kobiecego. Działania organizatorów też wpisują się w plan reform o których informowaliśmy wcześniej.

Pełna lista zespołów, które wystartują w Philadelphia International Cycling Classic:

Alé-Cipollini
ASTANA-Acca Due O
BePink La Classica
Bigla Pro Cycling
BMW-Happy Tooth Dental Group
Boels-Dolmans Cycling Team
BTC City Ljubljana
Cycling Canada
HiTec Products
Mexican National
Optum-Kelly Benefit Strategies
Pepper Palace-The Happy Tooth
Team Tibco-SVB
Twenty16-SHO-AIR
UnitedHealthcare
Velocio-SRAM
Wiggle-Honda

 

Źródło: velonews.com

Foto: usacycling.org / uwishunu.com

Kuba Szymański

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments