Rosjanin z klubu MGFSO w pokonanym polu pozostawił Aliaksandra Kuchyńskiego (byłego zawodnika m. in. Katushy i Liquigasu) oraz Sergeya Firsanova z Rusvelo. 10. miejsce zajął Adam Stachowiak (Kolls – BDC).

Po płaskiej, drużynowej czasówce w piątek dla kolarzy przygotowano cięższy etap. 8 rund w okolicach Krasnej Polany, każda z nich mająca 20,5 km. Podjazd, który prowadził do mety, nie był zbyt wymagający, jednak sprawił, że zawodnicy przyjeżdżali w kilkusekundowych odstępach.

Savickij wyprzedził o 2 sekundy Kuchyńskiego i Firsanova. Drugą grupkę, w której znalazł się m. in Adam Stachowiak przyprowadził z pięciosekundową stratą Tymofey Kritskij (Reprezentacja Rosji). Błażej Janiaczyk stracił ponad minutę, a Adrian Banaszek zanotował ponad 4 minuty straty.

Nowym liderem wyścigu został Sergej Nikolajew z Itera – Katusha, którzy wyprzedza drużynowych kolegów – Igora Frolova oraz braci Samochalowów. Najlepszym z Polaków jest Stachowiak, który ma 25 sekund do lidera i plasuje się na dziesiątej pozycji. W sobotę królewski etap wyścigu.

 

Pełne wyniki > tutaj

Kuba Szymański

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments