Kamil GradekVitaliy Buts (Kolls Cycling Team) wygrywając czwarty, królewski etap Grand Prix of Sochi umocnił się na pozycji lidera. Bardzo ładnie spisali się kolarze BDC MarcPol. Kamil Gradek był piąty, a Paweł Bernas siódmy.

Sobotni etap był najcięższym w tegorocznej edycji rosyjskiej etapówki. Wiódł z miejscowości Novomikhailovsky do Gelendjik i liczył aż 216 kilometrów, a po drodze na barwny peleton czekały cztery premie górskie.

Od początku następowały liczne odjazdy, aktywni byli m.in. Marcin Sapa i Robert Radosz (obaj BDC MarcPol), jednak przewaga każdej z ucieczek nie była większa niż 2 minuty.

Bardzo czujnie jechali kolarze z Rosji i Ukrainy, dla których ten wyścig jest jednym z ważniejszych w sezonie. Grand Prix of Sochi jest dla nich  przepustką do lepszych drużyn i startu w Mistrzostwach Świata.

Ostatecznie na metę dojechała duża grupa, z której najszybciej finiszował lider, były kolarz Lampre – Vitaliy Buts. Wysoko uplasowali się  zawodnicy BDC MarcPol, Gradek przyjechał piąty, zaś Bernas siódmy.

Tak podsumował królewski etap Dariusz Banaszek, dyrektor sportowy BDC MarcPol:

Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników na dzisiejszym etapie, byli wszędzie tam, gdzie powinni być, do tego dwóch z nich zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce. Rosjanie do tego wyścigu przygotowują się od miesięcy, my wchodzimy w sezon, tym bardziej cieszy mnie ich dzisiejsza jazda. Cała drużyna pojechała na medal, do BDC przychodzi forma!”

Jutro ostatni etap o długości 178 kilometrów z jedną premią górską.

Wyniki etapu:

1 BUTS Vitaliy Kolls Cycling Team 5 5:12:29
2 RAZUMOV Maksim Itera – Katusha 2 ,,
3 ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 1 ,,
4 NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha ,,
5 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
6 BOUGLAS Georgios SP Tableware ,,
7 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team ,,
8 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,
9 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
10 JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS ,,
11 MOKROV Dmitriy ,,
12 KARNULIN Denys ISD Continental Team ,,
13 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,,
14 ZOTOV Evgeny ,,
15 ARSLANOV Ildar ,,
16 SEROV Alexander Rusvelo ,,
17 BEREZKIN Denis ,,
18 VASYLYUK Andriy Kolls Cycling Team ,,
19 ZAKHAROV Kirill ,,
20 BAKHIN Eugeny ,,
21 KHRIPTA Andriy Kolls Cycling Team ,,
22 NESSET Sigurd Froy – Bianchi ,,
23 SAMOKHVALOV Anton ,,
24 ERSHOV Artur Rusvelo ,,
25 KOLOSOV Andrey ,,
26 GOGOLEV Maxim 0:14
27 BOUGLAS Apostolos SP Tableware ,,
28 SANDVIK Morten Renslo Froy – Bianchi ,,
29 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,,
30 ZUKIN Kirill ,,
31 CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware 0:18
32 POPP Ivan ,,
33 SHAYMURATOV Artur 0:21
34 SAZANOV Andrey ,,
35 BOGDANOVICS Maris Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
36 GOTTFRIED Alexander Nutrixxion ABUS ,,
37 PANFILOV Sergey ,,
38 CHERNOLUTSKIY Alexander ,,
39 CHUPORSHNEV Kirill ,,
40 KUGAEVSKIY Nikita ,,
41 SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
42 LESHCHENKO Aleksey ,,
43 BORISOV Evgeny 0:29
44 MARTYNENKO Oleksandr ,,
45 VAN DIJK Peter SP Tableware ,,
46 BORTSOV Vladimir ,,
47 FROLOV Igor Itera – Katusha ,,
48 BLAGIY Volodymyr 0:32
49 KONDRASHOV Maxim ,,
50 SCHUKIN Dmitry ,,
51 CHUPORSHNEV Denis ,,
52 ZEMLYAKOV Oleg ,,
53 VOROPAYEV Taras ,,
54 KATYRIN Roman Itera – Katusha ,,
55 GRYGORENKO Oleksandr Kolls Cycling Team 0:37
56 KONONENKO Mykhaylo Kolls Cycling Team ,,
57 BAKUMENKO Vladyslav ISD Continental Team ,,
58 TRUBETSKOY Sergey ,,
59 MAMONTOV Alexander ,,
60 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 0:40
61 KOVALEV Evgeny Rusvelo ,,
62 ALEH Ahiyevich ,,
63 SUKHOMESOV Maksim ,,
64 MARTHINSEN Lars Froy – Bianchi ,,
65 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,
66 MAMYKIN Matvei ,,
67 KATASOV Stanislav ,,
68 KOLODIN Sergej ,,
69 ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy ,,
70 POZDNIAKOV Vladimir ,,
71 DUIUNOV Vladislav ,,
72 KLEPIKOV Illya 0:47
73 VLASSENKO Sergey 0:49
74 SUCHKOV Vasiliy 0:53
75 RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team ,,
76 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team ,,
77 BOZHENKO Kirill ,,
78 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 0:58
79 LIPKEVYCH Taras ,,
80 KUPERASOV Konstantin Itera – Katusha ,,
81 ZHUCHKOV Vitalii ,,
82 SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
83 LYGA Anton ,,
84 STEPANOV Alexandr ,,
85 PROLUBNIKOV Kirill ,,
86 DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team 1:08
87 AMPLER Rick Nutrixxion ABUS ,,
88 MARKOVTSEV Alexey 1:11
89 RYBARUK Kostyantyn 1:31
90 MIKHAIILETC Semen ,,
91 GAREYSHIN Aydar 1:33
92 BAKHIN Eugeny ,,
93 KOVALEV Ivan Rusvelo 2:10
94 SPOLNIK Danil 2:19
95 GORIN Alexander 3:06
96 AKHMAMETEV Viacheslav 3:08
97 KIRZHAYKIN Nikita ,,
98 ROMANENKO Artem ,,
99 AKANOV Tynys 4:35
100 KULYK Andriy Kolls Cycling Team 5:40
101 KOBZARENKO Valery Kolls Cycling Team ,,
102 GRYN Vladyslav Kolls Cycling Team ,,
103 BUZYLE Roman ,,
104 DZUBUK Ivan ,,
105 TESLER Artem Kolls Cycling Team ,,
106 MEZHECHEV Aleksandr ,,
107 KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS ,,
108 PETRUSHENKO Vladyslav 7:34
109 MUZYCHKIN Anton 8:33
110 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com 8:53
DNF SEMENOV Sergey
DNF POLYDOROPOULOS Dimitrios SP Tableware
DNF RAMAN Ramanau

Klasyfikacja generalna po 4 etapie:

1 (1) BUTS Vitaliy Kolls Cycling Team 16:30:53
2 (3) RAZUMOV Maksim Itera – Katusha 0:05
3 (2) POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 0:08
4 (4) ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 0:29
5 (5) VASYLYUK Andriy Kolls Cycling Team 0:35
6 (6) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 0:36
7 (7) KARNULIN Denys ISD Continental Team 0:43
8 (8) BOUGLAS Apostolos SP Tableware 1:32
9 (9) BOUGLAS Georgios SP Tableware 4:49
10 (10) NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha 4:52
11 (11) MOKROV Dmitriy 4:56
12 (12) TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,
13 (13) KHRIPTA Andriy Kolls Cycling Team ,,
14 (14) BAKHIN Eugeny ,,
15 (15) SAMOKHVALOV Anton ,,
16 (18) ARSLANOV Ildar 5:10
17 (21) GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team 5:15
18 (23) SEROV Alexander Rusvelo 5:21
19 (16) KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 5:23
20 (30) ERSHOV Artur Rusvelo 5:34
21 (17) MARTYNENKO Oleksandr 5:39
22 (35) BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 5:43
23 (26) SHAYMURATOV Artur 5:47
24 (28) FROLOV Igor Itera – Katusha 5:55
25 (22) KONONENKO Mykhaylo Kolls Cycling Team 5:58
26 (33) GOTTFRIED Alexander Nutrixxion ABUS 5:59
27 (27) GRYGORENKO Oleksandr Kolls Cycling Team 6:03
28 (36) VAN DIJK Peter SP Tableware 6:15
29 (32) BAKUMENKO Vladyslav ISD Continental Team ,,
30 (37) BOGDANOVICS Maris Alpha Baltic – Unitymarathons.com 6:16
31 (25) RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team 6:19
32 (29) SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 6:31
33 (31) KUPERASOV Konstantin Itera – Katusha 6:36
34 (34) SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
35 (40) JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS 6:44
36 (41) NESSET Sigurd Froy – Bianchi 6:45
37 (42) BEREZKIN Denis 6:54
38 (43) ZOTOV Evgeny 6:57
39 (44) ZAKHAROV Kirill ,,
40 (38) VLASSENKO Sergey 7:00
41 (49) KOLOSOV Andrey 7:10
42 (46) PANFILOV Sergey 7:24
43 (48) CHUPORSHNEV Kirill ,,
44 (55) ZUKIN Kirill ,,
45 (45) ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy 7:39
46 (47) KOLODIN Sergej 7:43
47 (50) ALEH Ahiyevich 7:50
48 (54) BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
49 (57) POZDNIAKOV Vladimir 8:02
50 (51) BOZHENKO Kirill 8:03
51 (56) AMPLER Rick Nutrixxion ABUS 8:18
52 (58) STEPANOV Alexandr 8:25
53 (60) KATYRIN Roman Itera – Katusha 8:58
54 (34) SAPA Marcin BDC – Marcpol Team 9:30
55 (62) CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware 9:34
56 (65) KUGAEVSKIY Nikita 9:51
57 (66) LESHCHENKO Aleksey ,,
58 (64) TRUBETSKOY Sergey 9:53
59 (70) POPP Ivan 9:55
60 (67) ZEMLYAKOV Oleg 10:09
61 (63) LIPKEVYCH Taras 10:14
62 (68) DUIUNOV Vladislav 10:17
63 (69) MARTHINSEN Lars Froy – Bianchi ,,
64 (73) BORISOV Evgeny 10:23
65 (72) PROLUBNIKOV Kirill 10:47
66 (19) KULYK Andriy Kolls Cycling Team 10:51
67 (24) TESLER Artem Kolls Cycling Team 11:01
68 (74) SANDVIK Morten Renslo Froy – Bianchi 11:11
69 (76) SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 11:50
70 (77) BORTSOV Vladimir 11:51
71 (39) GRYN Vladyslav Kolls Cycling Team 11:56
72 (80) CHERNOLUTSKIY Alexander 12:06
73 (78) KOVALEV Evgeny Rusvelo 12:07
74 (81) KONDRASHOV Maxim 12:28
75 (14) BAKHIN Eugeny 12:36
76 (52) KOBZARENKO Valery Kolls Cycling Team 12:50
77 (53) BUZYLE Roman ,,
78 (59) DZUBUK Ivan 13:07
79 (79) KOVALEV Ivan Rusvelo 13:37
80 (82) KATASOV Stanislav 14:54
81 (83) BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team 15:12
82 (71) KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS 15:19
83 (85) VOROPAYEV Taras 16:38
84 (87) RYBARUK Kostyantyn 18:36
85 (86) KIRZHAYKIN Nikita 19:31
86 (89) MIKHAIILETC Semen 21:11
87 (84) PETRUSHENKO Vladyslav 22:02
88 (91) SAZANOV Andrey 22:35
89 (92) BLAGIY Volodymyr 22:46
90 (94) SCHUKIN Dmitry ,,
91 (93) SUCHKOV Vasiliy 23:07
92 (97) MAMONTOV Alexander 23:22
93 (95) GAREYSHIN Aydar 24:04
94 (101) CHUPORSHNEV Denis 25:13
95 (90) GORIN Alexander 25:20
96 (100) KLEPIKOV Illya 25:24
97 (98) DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team 25:25
98 (103) GOGOLEV Maxim 25:45
99 (104) ZHUCHKOV Vitalii 26:34
100 (106) LYGA Anton 26:53
101 (105) MARKOVTSEV Alexey 27:01
102 (109) SUKHOMESOV Maksim 27:29
103 (99) AKHMAMETEV Viacheslav 27:30
104 (96) MEZHECHEV Aleksandr 28:11
105 (108) SPOLNIK Danil 28:50
106 (107) ROMANENKO Artem 29:39
107 (102) AKANOV Tynys 29:46
108 (110) PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com 39:58
109 (111) MUZYCHKIN Anton 40:08
110 (112) MAMYKIN Matvei 41:22