1355824617_201212181057Louis Verhelst (Etixx-iHNed CT) wygrał 1. etap francuskiego wyścigu Circuit des Ardennes z Juniville do Tagnon i został liderem klasyfikacji generalnej. W ardeńskiej wieloetapówce startuje Bank BGŻ Team.

162-kilometrowy odcinek zakończył się pojedynkiem sprinterów. Verhelst z Ettixx-iHNedt pokonał Holendra Coena Vermeltfoorta (CT De Rijke-Shanks) oraz Tiesja Benoota (Lotto-Belisol U23). Louis Verhelst, dzięki zwycięstwu na pierwszym etapie imprezy, został liderem klasyfikacji generalnej.

We francuskiej wieloetapówce startuje polska drużyna Bank BGŻ Team. Podczas pierwszego dnia najlepiej wypadł Łukasz Bodnar, który zajął 31. miejsce. 103. z ponad 3-minutową stratą był Dariusz Batek, który w końcówce etapu, jadąc w pierwszej grupie miał defekt koła. Dalej przyjechali Paweł Cieślik, Mariusz Witecki, Tomasz Smoleń i Adam Stachowiak.

W sobotę 2. etap wyścigu z Givet do Haybes (160,5 km). Warto dodać, że pogoda nie rozpieszcza zawodników, ponieważ tuż przed startem etapu termometry wskazywały tylko 2 stopnie Celsjusza.

3. BENOOT Tiesj (LOT) – 4 sek.

34. BODNAR Łukasz (Bank BGŻ Team) – 10 sek.

103. BATEK Dariusz (Bank BGŻ Team) – 3:37

114. WITECKI Mariusz (Bank BGŻ Team) – 7:01

115. CIEŚLIK Paweł (Bank BGŻ Team) – 7:01

122. SMOLEŃ Tomasz (Bank BGŻ Team) – 7:01

131. STACHOWIAK Adam (Bank BGŻ Team) – 7:01

Źródło + Foto: Bank BGŻ Team

Poprzedni artykułWiggins, Evans, Nibali, Basso i CCC Polsat na starcie Giro dell Trentino 2013
Następny artykułVitaliy Buts wygrywa królewski etap Grand Prix of Sochi. Kamil Gradek piąty!