pict0011Bank BGŻ od nowego roku postanowił nie finansować kolarstwa. Oznacza to, że nie będzie już ekipy Bank BGŻ Team, zaś ProLiga straci sponsora głównego.

Od nowego roku Bank BGŻ nie będzie już sponsorem ekipy Zbigniewa Szczepkowskiego. Przypomnijmy, że drużyna Bank BGŻ Professional Cycling Team istniała od 2011 roku.

Kilku kolarzy ekipy znalazło zatrudnienie. Paweł Brylowski i Michał Podlaski podpisali kontrakty z ActiveJet Team, zaś Błażej Janiaczyk związał się dwuletnią umową z BDC MarcPol. Pozostali kolarze będą musieli szukać nowego pracodawcy na przyszły sezon.

Bank był także głównym partnerem dla najważniejszych wyścigów szosowych rozgrywanych w kraju, znajdujących się w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego, a skupionych w ramach BGŻ ProLigi. ProLiga sponsorowana była także od 2011 roku.

Oto pełna treść oświadczenia, które otrzymaliśmy od rzecznika Banku BGŻ:

Bank BGŻ od początku 2014 roku wycofuje się ze sponsorowania kolarstwa: BGŻ ProLigi, BGŻ Teamu, Tour de Pologne oraz Tour de Pologne Amatorów.
 
Zarząd Banku BGŻ zdecydował, że w ramach optymalizacji działań w 2014 roku, Bank nie będzie sponsorował kolarstwa lub innej dyscypliny sportowej. – To była bardzo trudna decyzja. Mamy za sobą 8 lat zaangażowania w kolarstwo i wiele sukcesów naszych zawodników – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu w Banku BGŻ.
 
Bank nadal będzie wspierać rekreację rowerową oraz  zespół kolarzy amatorów, w który zaangażowani są pracownicy Banku.
 
Bank sponsorował kolarstwo od 2006 roku. Do końca 2013 roku pozostanie sponsorem BGŻ Proligi i BGŻ Teamu. Bank wspierał również  Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów. W latach 2006-2009 był sponsorem Polskiego Związku Kolarskiego.