mini_1378397336Paweł Cieślik z zespołu Bank BGŻ Team zajął 4. miejsce na 1. etapie wyścigu Okolo Jiznich Cech (UCI, kat. 2.2).

Na metę pierwszego odcinka wyścigu wjechała 5-osobowa ucieczka z kilkudziesięciosekundową przewagą nad poszarpanym peletonem. Dodajmy, że grupka z Cieślikiem w składzie utworzyła się około 22 km  do mety i początkowo liczyła 4 zawodników. Piąty – Tomas Buchacek do uciekających dołączył już na rundach, których kolarze mieli do pokonania dwie po ok. 5,5 km każda.

Pierwszy etap wygrał reprezentant Niemiec Teo Reinhardt, przed Austriakiem Riccardo Zoidl (Team Gourmetfein Simplon), który jest obecnie liderem rankingu Europe Tour. Trzecie miejsce zajął Tomas Buchacek (Bauknecht-Whirpool). Czwarty był Cieślik, a piąty Florian Senechal z grupy Etixx-Ihned.

Na siódmym miejscu linię mety minął reprezentant Polski Bartosz Warchoł, a peleton przyprowadził Górski Mistrz Polski 2013 Michał Podlaski, który zajął 11. miejsce.

Pierwszego dnia wyścigu kolarze mieli do przejechania nieco ponad 53 km z miejscowości Trebon do Nova Bystrice, ale etap nie należał do najłatwiejszych. Krótki, ale górski odcinek spowodował, że peleton porwał się bardzo mocno, a rywalizacja była bardzo emocjonująca.

W piątek 2. etap wyścigu, Tyn nad Vltavou – Milevsko (143 km).