Sandy CasarSandy Casar ogłosił zakończenie kariery. Po 15 latach spędzonych w FDJ, Francuz stwierdził, że to dobry czas na odejście z peletonu.

Naprawdę czułem, że moje ciało mówi stop. Dlatego, wolę przestać teraz niż kontynuować to jeszcze przez rok z takim uczuciem – wyznał Casar w rozmowie z „Le Parisien”.

Nieustanne kontuzje i problemy z alergią oznaczały nieuchronny koniec jazdy dla Casara, który ubolewał, że nie jest w stanie osiągnąć tej samej radości z jazdy, co u szczytu swojej kariery.

Od początku sezonu miałem problemy z alergią, a co gorsza bolące plecy, nie pozawalały mi na powrót na najwyższy poziom. Starałem się szukać dawnych uczuć, ale nie mogłem ich znaleźć – wyjaśnił Casar.

Francuz wycofał się z tegorocznego Giro d’Italia po złamaniu nadgarstka, a przedłużająca się rehabilitacja nie pozwoliła mu na odpowiednie przygotowanie się do Tour de France i Vuelta a Espana.

Kariera Casara jest pełna sukcesów, ale najważniejsze z nich to trzy zwycięstwa etapowe w Tourze oraz 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Giro w 2006 roku i 11. miejsce w Tourze w 2009 roku.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments