Maxime MonfortDziś zostały ogłoszone kolejne dwa transfery. Ekipa Lotto-Belisol pozyskała Maxime`a Monforta (z Radioshack), natomiast AG2R Patricka Gretscha (z Argos-Shimano). Obaj kolarze podpisali dwuletnie kontrakty.

Patrick Gretsch ma stanowić wzmocnienie przede wszystkim w jeździe indywidualnej na czas. W tym roku na Mistrzostwach Niemiec zajął w tej konkurencji drugie miejsce za Tony Martinem. W poprzedniej drużynie był także elementem pociągu rozprowadzającego Marcela Kittela oraz Johna Degenkolba, zatem tę umiejętność także będzie miał szansę zaprezentować we francuskiej ekipie.

Także Maxime Monfort jest specjalistą w jeździe indywidualnej na czas i cieszy się, że będzie się ścigał w belgijskiej drużynie. – Pierwszy kontakt z drużyną Lotto był pozytywny. Nie ukrywam, że fakt, iż jest to belgijska drużyna miał wpływ na moją decyzję. Ale także od strony sportowej otrzymam w niej wspaniałe możliwości. Mój program wyścigowy będzie jeszcze dyskutowany, ale na pewno podczas Touru będę pracował dla Van den Broecka, gdyż ma on potencjał do zajęcia miejsca na podium. Poza tym będę chciał się podzielić moim wieloletnim doświadczeniem z młodszymi kolarzami –
powiedział Monfort.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułVaE: Gilbert obudził się z zimowego snu! Pierwszy triumf mistrza świata!
Następny artykułOkolo Jiznich Cech: Paweł Cieślik czwarty na 1. etapie
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments