bodnarŁukasz Bodnar jest dziesiątym kolarzem, który związał się kontraktem z ekipą ActiveJet Team. Niezwykle doświadczony zawodnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, liczy na kolejne sukcesy, które będzie mógł dopisać do swojego kolarskiego CV.

– Łukasz uzupełnił nasz team nieprzypadkowo. Jest to ogniwo, którego nam brakowało, czyli zawodnik doświadczony, który może być mentorem dla młodszych kolegów, a przy tym kolarz kompletny. Jeździł już kiedyś dla mojego zespołu i wtedy po raz pierwszy sięgnął po tytuł mistrza Polski na czas w elicie, wygrywając też w tym samym roku wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Mamy nadzieję, że młodzi kolarze się przy nim dużo nauczą, a on sam potwierdzi, że stać go na duży wynik – powiedział dyrektor sportowy ekipy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

Łukasz Bodnar to jeden z najlepszych polskich zawodników ostatnich lat. Od kategorii młodzik do dzisiaj zdobył aż 44 medale mistrzostw Polski, a także brązowy medal mistrzostw świata na czas w juniorach. Był dwukrotnym mistrzem Polski na czas w elicie. Już w 2002 roku startował w kadrze Polski na Tour de Pologne, a gdy nasz narodowy wyścig dołączył do grona Pro Tour startował w nim od 2007 roku, kiedy to wywalczył koszulkę najaktywniejszego, aż do tegorocznej 70. edycji, za wyjątkiem jednie sezonu 2009.

Na swoim koncie ma dwukrotne zwycięstwo w wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz wyścigu Dookoła Mazowsza. W ostatnich dwóch sezonach reprezentował barwy Banku BGŻ, który przed kilkunastoma dniami poinformował o wycofaniu się ze sponsorowania kolarstwa. Pod koniec sezonu wywalczył wicemistrzostwo Polski w drużynie na czas oraz w jeździe dwójkami na czas z Pawłem Brylowskim, który już wcześniej podpisał kontrakt z ActiveJet Team.

– Po ostatnich informacjach Banku BGŻ, które były dla nas smutne i szokujące, zostaliśmy wraz z wieloma chłopakami bez kontraktu na przyszły rok. Niestety w obecnej sytuacji jaka panuje w kolarstwie i fakcie, że mamy juz połowę grudnia i praktycznie wszyscy pozamykali swoje składy, znalezienie zespołu graniczyło z cudem. Na szczęście udało się dołączyć do ActiveJet Team. Bardzo dziękuję Piotrowi Bielińskiemu za wyciągnięcie mi pomocnej dłoni i szansę na kontynuowanie kariery. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny. Po wielu nerwowych dniach mogę być spokojny, bo trafiłem na świetny projekt, z którego wierzę, że wyciągnę wiele pozytywnych rzeczy. To będzie dla mnie nowe wyzwanie, nowe otwarcie i stawiam sobie na rok 2014 wysokie cele – powiedział Łukasz Bodnar.

 

Informacja prasowa

Poprzedni artykułTrzech Polaków w czeskiej ekipie Experiment 23!
Następny artykułKalendarz imprez kolarskich w Polsce na rok 2014
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
blaise
blaise

młody,zdolny, o to właśnie chodzi!

Paweł
Paweł

Czy 31 lat to dużo??? Mało jest tak solidnych zawodników jak Bodnar.Gdyby nie rozpad BGŻ pewnie by do ActiveJet nie przeszedł. Dziękować trzeba Kosmali że dał mu szansę i taki kozak nie musi kończyć kariery.Powodzenia.

jarecki
jarecki

do blaise: dom stoi mocno tylko na solidnych fundamentach. Powazny projekt musi byc kompletny. I tylko wtedy mlodzi moga sie rozwinac.

Maciek.
Maciek.

Czy ktoś wie, co z pozostałymi zawodnikami BGŻ? Bez kontraktu na cały sezon…?