bodnarŁukasz Bodnar jest dziesiątym kolarzem, który związał się kontraktem z ekipą ActiveJet Team. Niezwykle doświadczony zawodnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, liczy na kolejne sukcesy, które będzie mógł dopisać do swojego kolarskiego CV.

– Łukasz uzupełnił nasz team nieprzypadkowo. Jest to ogniwo, którego nam brakowało, czyli zawodnik doświadczony, który może być mentorem dla młodszych kolegów, a przy tym kolarz kompletny. Jeździł już kiedyś dla mojego zespołu i wtedy po raz pierwszy sięgnął po tytuł mistrza Polski na czas w elicie, wygrywając też w tym samym roku wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Mamy nadzieję, że młodzi kolarze się przy nim dużo nauczą, a on sam potwierdzi, że stać go na duży wynik – powiedział dyrektor sportowy ekipy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

Łukasz Bodnar to jeden z najlepszych polskich zawodników ostatnich lat. Od kategorii młodzik do dzisiaj zdobył aż 44 medale mistrzostw Polski, a także brązowy medal mistrzostw świata na czas w juniorach. Był dwukrotnym mistrzem Polski na czas w elicie. Już w 2002 roku startował w kadrze Polski na Tour de Pologne, a gdy nasz narodowy wyścig dołączył do grona Pro Tour startował w nim od 2007 roku, kiedy to wywalczył koszulkę najaktywniejszego, aż do tegorocznej 70. edycji, za wyjątkiem jednie sezonu 2009.

Na swoim koncie ma dwukrotne zwycięstwo w wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz wyścigu Dookoła Mazowsza. W ostatnich dwóch sezonach reprezentował barwy Banku BGŻ, który przed kilkunastoma dniami poinformował o wycofaniu się ze sponsorowania kolarstwa. Pod koniec sezonu wywalczył wicemistrzostwo Polski w drużynie na czas oraz w jeździe dwójkami na czas z Pawłem Brylowskim, który już wcześniej podpisał kontrakt z ActiveJet Team.

– Po ostatnich informacjach Banku BGŻ, które były dla nas smutne i szokujące, zostaliśmy wraz z wieloma chłopakami bez kontraktu na przyszły rok. Niestety w obecnej sytuacji jaka panuje w kolarstwie i fakcie, że mamy juz połowę grudnia i praktycznie wszyscy pozamykali swoje składy, znalezienie zespołu graniczyło z cudem. Na szczęście udało się dołączyć do ActiveJet Team. Bardzo dziękuję Piotrowi Bielińskiemu za wyciągnięcie mi pomocnej dłoni i szansę na kontynuowanie kariery. Jestem naprawdę bardzo wdzięczny. Po wielu nerwowych dniach mogę być spokojny, bo trafiłem na świetny projekt, z którego wierzę, że wyciągnę wiele pozytywnych rzeczy. To będzie dla mnie nowe wyzwanie, nowe otwarcie i stawiam sobie na rok 2014 wysokie cele – powiedział Łukasz Bodnar.

 

Informacja prasowa