Bartosz SzczepanowskiKolejni Polacy wędrują za naszą południową granicę. Od nowego sezonu do Bartosza Szczepanowskiego jeżdżącego w czeskiej drużynie Experiment 23 dołączą Bartosz Piotrowski i Rafał Klepacki!

W kontynentalnej grupie Experiment 23, która stawia na młodych kolarzy, w tym roku już ścigał się Bartosz Szczepanowski.

Od nowego sezonu do ekipy z Czech dołączy młodzieżowy Mistrz Polski w kolarstwie torowym z tego roku w konkurencji scratch – Rafał Klepacki. Kolarz reprezentujący barwy KLTC Konin poza torem ściga się również na szosie. W zeszłym roku zajął siódmą pozycję w Memoriale Trochanowskiego. Rafał od wielu lat związany jest z klubem z Konina, w 2011 roku ścigał się we Francji dla Occitane Cyclisme Formation.

“Dziś podpisałem kontrakt z ekipą Experiment-23, bardzo się cieszę z tego powodu. Grupa bazuje na zawodnikach do lat 23. Wiem, że w przyszłorocznym kalendarzu jest dużo wyścigów z kalendarza UCI. Już nie mogę się doczekać przyszłego sezonu” – powiedział nam Rafał.

Kolejnym nowym nabytkiem Experiment23 będzie Bartosz Piotrowski, który w tym sezonie reprezentował TKK Pacific Toruń. Zaledwie 18-letni kolarz zajął siódme miejsce w Klasyfikacji generalnej Pucharu Polski juniorów 2013. Wysoko ukończył mocno obsadzony Wyścig o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Czeska grupa pojedzie na polskich rowerach produkowanych w Łodzi – Peritus Ventus.Peritus

Specyfikacja:

RAMA – PERITUS PLUS model 2014 – SIZE 490 , 520 , 540, 560 , 580 , 610
WIDELEC- JAGU PLUS – CARBON
WSPORNIK SIODEŁKA – JAGU PLUS – CARBON
WSPORNIK KIEROWNICY – JAGU ELIE – CARBON
KIEROWNICA – JAGU ELIE – CARBON
SIODEŁKO – SAN MARCO – ASPIDE
GRUPA – CAMPAGNOLO RECORD
RECORD™ 11s rear der.
RECORD™ 11s braze-on front der.
RECORD™ Ultra Shift™ 11s Ergopower™ shifiting levers – BLACK option
RECORD™ -D SKELETON™ brakes (dual pivot front+mono pivot rear)
CHORUS™ 11s sprockets 11-27
CHORUS™ 11s chain
COMP ONE™ Over-Torque System™
KOŁA – JAGU ELITE 55
GUMY – SCHWALBE ULTERMO

Foto: Experiment 23

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments