Bartosz Szczepanowski dla którego sezon 2013 będzie pierwszym w gronie młodzieżowców, podpisał kontrakt z zawodową ekipą z Czech – Experiment 23.

Bartosz Szczepanowski

Zaledwie 18-letni zawodnik będzie miał okazje już w pierwszym roku dorosłego ścigania – szansę reprezentowania barw drużyny kontynentalnej. Szczepanowski w młodszych kategoriach wiekowych ścigał się w GK Gliwice Merida, a w ostatnim roku juniora był jednym z najlepszych zawodników w Polsce. W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski oraz rankingu Pzkol był dziewiąty.

W poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w rozgrywanym w piekielnie trudnych warunkach atmosferycznych Kryterium w Dzierżoniowie, dzień później w Sobótce był ósmy. W dalszej części sezonu meldował się w top 10 na Pucharach Polski i etapach wyścigu UCI dla juniorów Grudziądzu. Dodatkowo wygrał etap na Wyścigu Szlakami Jury.

Bartosz znalazł się na językach wszystkich kibiców podczas Mistrzostw Polski w Sędziszowie, gdzie miał olbrzymią szansę na złoto. Młody kolarz zaatakował na około 10 km przed kreską, utrzymywał kilkanaście sekund przewagi nad rozpędzonym peletonem, jednak sprinterzy dopadli go dosłownie na ostatnich metrach i w efekcie zajął 30. miejsce.

Jego nowymi klubowymi kolegami w Expermient 23 będą Czesi. Wszyscy nie skończyli jeszcze 24 lat. Cała drużyna jutro wylatuje z Pragi na zgrupowanie do Hiszpanii. Ekipa otrzymała już licencję Continental od UCI na sezon 2013.