Experiment 2Znamy kalendarz startów czeskiej grupy Experiment 23 w barwach której ścigają się: Bartosz Szczepanowski, Rafał Klepacki i Bartosz Piotrowski.

Ekipa Experiment 23 posiadająca status drużyny kontynentalnej, od tego roku w swoim składzie ma trzech Polaków. Dodatkowo właściciele teamu postanowili, że wszyscy zawodnicy w tym sezonie będą ścigać się na rowerach polskiej marki – Peritus, należącej do Jacka Guzowskiego.

W następną sobotę zespół rozpocznie sezon podczas Pucharu Czech w Brnie, a w niedziele będzie ścigał się na trasie Ślężańskiego Mnicha w Sobótce. Kilka dni później znów pojawią się w Polsce na Hellena Tour. Młodzi zawodnicy Experiment 23 zmierzą się z najlepszymi polskimi ekipami także podczas Memoriału Andrzeja Trochanowskiego i na trasie Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski Via Odra.

Experiment 23 w swoim kalendarzu na pierwsze miesiące sezonu – oprócz najważniejszych czeskich imprez, ma także klasyki na Słowacji, Węgrzech oraz włoski wyścig G.P. Palio de Recioto (1.2 UCI) i austriacki G.P. Sudkärten (1.2 UCI). W czerwcu ekipa wystartuje w Tour of Iran (2.1 UCI)

 

Fot: Experiment 23

Andrzej Gucwa