Guillaume Belgy (Vendée U) wygrał klasyk Grand Prix de Cherves. Dobrze spisała się dwójka młodych Polaków, Rafał Klepacki oraz Maciej Stanowicz (obaj Occitane Cyclisme Formation).

Zawodnicy rywalizowali na 140 kilometrowej trasie. Wyścig był mocno obsadzony. Na trasie pojawiła się młodzieżowa drużyna Teamu Europcar, ekipa Vendée U, Pierre Drancourt który w przeszłości ścigał się dla Bouygues Telecome oraz 23-letni Ronan Racault z kontynentalnej ekipy BigMat Auber.

Ekipa Vendée U szybko wykrystalizowała kilkunastoosobową czołówkę, w której znalazł się wychowanek KLTC Konin, zaledwie 19-letni Rafał Klepacki!

Czołówka znów się podzieliła i jako pierwszy kreskę przekroczył Guillaume Belgy. 50 sekund później, przyjechała kolejna dwójka z Vendée U. Druga pozycja dla Bryaną Nauleau, trzeci był Angelo Tulik, który ma już podpisany kontrakt z Europcar na przyszły sezon.

Na 10. pozycji znalazł się Klepacki, a 28. był jego rówieśnik oraz klubowy kolega Maciej Stanowicz.

Z racji, że Polacy pierwszy sezon ścigają się we Francji, posiadają licencje 2. kategorii. W gronie tych zawodników, Klepacki odniósł zwycięstwo a Stanowicz zajął trzecie miejsce!

foto: cyclisme-roltiss-over.com

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments