fot. Java Kiwi Atlántico

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć kolejną ekipę jeżdżącą pod polską flagą. Drużyna Java Kiwi Atlántico do tej pory występowała z wenezuelską licencją, ale od nowego sezonu będzie zarejestrowana w naszym kraju. 

W rejestracji grupy w Polsce pomagał Maciej Stanowicz, były zawodnik, dziś trener kadry Polski juniorek i juniorów młodszych:

Pomysł rejestracji grupy Continental Team w Polsce narodził się u moich znajomych  z Włoch już dwa lata temu. Na spokojnie szykowali się oni na pewne kroki. Jest tam sporo niezwykle pozytywnych i aktywnych pasjonatów kolarstwa. Dla przykładu jeden z nich jest dystrybutorem marek Romet i Accent na Włochy, przez co ma ogromny sentyment do Polski. Mój znajomy Peter Cevini, który jest zawodnikiem Java Kiwi Atlantico poprosił mnie o pomoc w rejestracji Continental Team w Polsce. I tak to się zaczęło.

W 2022 roku ekipa miała swoje korzenie w Wenezueli, przez co utrudnione było otrzymywanie zaproszeń na europejskie wyścigi, a dodatkowo pojawiały się problemy logistyczne. Polska flaga przy nazwie drużyny powinna ułatwić zadanie. Dostałem zapewnienie, że będzie co najmniej trzech polskich zawodników w składzie, co skłoniło mnie do pomocy w tym projekcie.

Maciej Stanowicz odniósł się także do swojej roli w zespole:

Właścicielem Java Kiwi Atlantico jest Hiszpan Enrique Salgueiro. Patrzy on na projekt długofalowo i liczy, że uda mu się doprowadzić drużynę do poziomu UCI ProTeams. Moim marzeniem jest, aby skład ekipy z roku na rok stawał się coraz bardziej polski, a zatrudnienie w niej znajdowali przede wszystkim absolwenci SMS Świdnica. Jeżeli chodzi o moją funkcję w zespole, to na razie pomogłem w procesie rejestracji w Polsce. Dostałem propozycję współpracy jako dyrektor sportowy, ale obawiam się, że czasowo nie będę w stanie pogodzić tego z innymi swoimi obowiązkami.

Wiemy, że z Polaków w składzie ekipy zobaczymy trójkę: Antoni Kida, Patryk Gieracki i Antoni Gańko.

Zgrupowanie i prezentacja są planowane na styczeń w Alicante. Prezentacja w Polsce będzie miała miejsce w lutym.

Drużyna Java Kiwi Atlántico ma mieć bogaty kalendarz startów. Pierwsze wyścigi to Clasica Valenciana 1.1 i Challenge Mallorca (transmisja w Eurosporcie). Na pewno kolarzy tej grupy nie zabraknie na polskich szosach. Rowery do ekipy dostarczy marka Kuota.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments