Kacper Gieryk z TC Chrobry SCOTT Głogów wygrał pierwszy etap czeskiego RBB Tour. Na podium stanął też Dominik Górak (TTS.Coach/Spica Solutions), a w czołowej dziesiątce uplasował się Patryk Gieracki (Lubelskie Perła Polski).

Indywidualna jazda na czas na dystansie 12 kilometrów zainaugurowała tegoroczną edycję czeskiego wyścigu RBB Tour. Trasa była lekko pofałdowana i prowadziła po okolicach Strmilova. Co ciekawe, ulokowano na niej 500-metrowy odcinek szutru.

Jak co roku, na starcie stanęło wiele polskich ekip, w tym Lubelskie Perła Polski, TC Chrobry SCOTT Głogów, TTS.Coach/Spica Solutions i LUKS Trójka Piaseczno.

Biało-Czerwoni bardzo dobrze spisali się w otwierającej wyścig czasówce. Po zwycięstwo sięgnął w niej Kacper Gieryk – mistrz Polski do lat 23 w tej specjalności, który w tym roku reprezentuje barwy TC Chrobry SCOTT Głogów. Na 12-kilometrowej trasie uzyskał on czas 16:01 i o niespełna 11 sekund pokonał Dominika Góraka z TTS.Coach/Spica Solutions.

– Trasa była bardzo techniczna, z 500-metrowym odcinkiem szutru. Wierzę, że jutro obronimy koszulkę, razem z ekipą jesteśmy na to gotowi

– mówił Kacper Gieryk, cytowany przez RoadCycling.cz.

Trzecie miejsce zajął Simon Vanicek z kontynentalnej drużyny ATT Investments, zarejestrowanej w Czechach.

W czołowej dziesiątce, na szóstej pozycji, uplasował się także Patryk Gieracki z Lubelskie Perła Polski. 3. kolarz ubiegłorocznej edycji wyścigu stracił do pierwszego lidera 19 sekund.

Do końca RBB Tour pozostały dwa pagórkowate etapy, gdzie wiele może się zdarzyć. Oba odcinki zostaną rozegrane na rundach – sobotni będzie mierzył 163, a niedzielny 155 kilometrów.

Wyniki

Poprzedni artykułDominacja i wielki pech. Co zapamiętamy z brukowanych klasyków?
Następny artykułJulian Alaphilippe ścigał się ze złamaną głową kości strzałkowej