Liderem Lampre-ISD w hiszpańskiej Vuelcie, z pewnością będzie Michele Scarponi. Doświadczony Włoch, może liczyć na pomoc Przemysława Niemca. W sprintach, walczyć będzie Alessandro Petacchi.

Podobnie jak w przypadku Giro, prawą i lewą nogą Scarponiego będą: Przemysław Niemiec i Marco Marzano.

“Dobrze przepracowałem ostatnie tygodnie i jadę na Vueltę z tendencją zwyżkową”, opowiada popularny „Scarpa”. “Moim celem jest walka. Dobrze regenerować się z dnia na dzień, jechać z ambicjami na coraz więcej etapowych zwycięstw. Następnie, jeśli wszystko pójdzie właściwą drogą zobaczę, czy jestem w stanie, pokusić się o coś większego”.

Na płaskich odcinkach, walczyć będzie Alessandro Petacchi. Dla Włocha, to już trzeci Wielki Tour w sezonie. Podczas Tour de France, „Ale-Jet” nie zdołał wygrać etapu, jednak teraz jest optymistycznie nastawiony. “Zawsze miałem bardzo korzystne relacje z Vueltą. Mam nadzieję, że i w tym roku uda mi się zostawić po sobie ślad”, powiedział.

Lampre-ISD na Vuelta a España:

Francesco Gavazzi, Marco Marzano, Manuele Mori, Przemysław Niemiec, Alessandro Petacchi, Aitor Perez Arrieta, Daniele Righi, Michele Scarponi i Alessandro Spezialetti.

Andrzej