Razumov MaksimMaksim Razumov (Itera – Katusha) po finiszu z kilkuosobowej grupki został triumfatorem trzeciego etapu Grand Prix Sochi. Nowym liderem został Vitaliy Buts (ISD Continental Team).

Trzeci etap rosyjskiej etapówki wiódł z miejscowości Novorossiysk  do  Nebug i liczył 154 kilometry. Przez większość etapu cały peleton jechał spokojnie, dopiero na 30 kilometrów przed metą, zaatakował Marcin Sapa (BDC MarcPol) wraz z siedmioma zawodnikami. Niestety współpraca nie układała się zbyt dobrze i 10 kilometrów dalej peleton doszedł prowadzącą grupkę.

Gdy do mety pozostało 7 kilometrów “na solo” odskoczył Kamil Gradek (BDC MarcPol), jednak po trzech kilometrach wrócił do grupy zasadniczej. Jak się za chwilę okazało, to nie był ostatni atak “niebieskich”.

Trzy kilometry przed kreską, na finałowym podjeździe na atak zdecydował się Paweł Bernas (BDC MarcPol), do którego doskoczył kolarz greckiej ekipy SP Tableware. Współpraca układała się bardzo dobrze, ale  na 500 metrów przed metą doszli ich kolarze z czołówki klasyfikacji generalnej z dotychczasowym liderem Vitalijem Popkovem (ISD Continental Team).

Ostatecznie najszybciej trzeci etap pokonał czwartkowy triumfator – Maksim Razumov, drugi był Vitaliy Buts (Kolls Cycling Team), zaś trzeci Sergey Nikolayev (Itera – Katusha). Najlepszy z kolarzy BDC – Paweł Bernas był 25.

„O trudnościach wyścigu niech świadczy fakt, że na 22 ekipy, dzisiaj zajęliśmy drużynowo 18 miejsce. Muszę się zastanowić czy jestem zadowolony…”  Dariusz Banaszek dyrektor sportowy BDC MarcPol Team.

Nowym liderem, dzięki bonifikacie został dziś drugi na mecie – Vitaliy Buts. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w “generalce” jest Kamil Gradek, który zajmuje 21 pozycję.

Wyniki 3 etapu:

1 RAZUMOV Maksim Itera – Katusha 8 5 4:11:57
2 BUTS Vitaliy Kolls Cycling Team 5 2 ,,
3 NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha 2 1 ,,
4 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,,
5 SAMOKHVALOV Anton ,,
6 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,
7 JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS ,,
8 NESSET Sigurd Froy – Bianchi ,,
9 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
10 KHRIPTA Andriy Kolls Cycling Team ,,
11 VASYLYUK Andriy Kolls Cycling Team ,,
12 BAKHIN Eugeny ,,
13 BOUGLAS Georgios SP Tableware ,,
14 ERSHOV Artur Rusvelo ,,
15 MOKROV Dmitriy ,,
16 BOUGLAS Apostolos SP Tableware 0:09
17 ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
18 BEREZKIN Denis ,,
19 VAN DIJK Peter SP Tableware 0:12
20 KARNULIN Denys ISD Continental Team ,,
21 ZAKHAROV Kirill ,,
22 ZOTOV Evgeny ,,
23 SANDVIK Morten Renslo Froy – Bianchi ,,
24 MARTYNENKO Oleksandr 0:14
25 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
26 ARSLANOV Ildar ,,
27 ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy ,,
28 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,,
29 GOGOLEV Maxim 0:18
30 PANFILOV Sergey ,,
31 YAKOVENKO Yevgeniy ,,
32 CHUPORSHNEV Kirill ,,
33 KULYK Andriy Kolls Cycling Team ,,
34 KUGAEVSKIY Nikita ,,
35 BOGDANOVICS Maris Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
36 LESHCHENKO Aleksey ,,
37 KOLODIN Sergej ,,
38 RAMAN Ramanau ,,
39 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware ,,
40 GRYGORENKO Oleksandr Kolls Cycling Team 0:25
41 ZEMLYAKOV Oleg ,,
42 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,
43 GORIN Alexander ,,
44 KONONENKO Mykhaylo Kolls Cycling Team ,,
45 KOLOSOV Andrey ,,
46 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team ,,
47 AMPLER Rick Nutrixxion ABUS ,,
48 SAZANOV Andrey ,,
49 LIPKEVYCH Taras ,,
50 KOBZARENKO Valery Kolls Cycling Team ,,
51 BUZYLE Roman ,,
52 CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware ,,
53 BOZHENKO Kirill ,,
54 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
55 BLAGIY Volodymyr ,,
56 SCHUKIN Dmitry ,,
57 RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team ,,
58 ALEH Ahiyevich ,,
59 POLYDOROPOULOS Dimitrios SP Tableware ,,
60 SHAYMURATOV Artur ,,
61 MAMYKIN Matvei ,,
62 TRUBETSKOY Sergey ,,
63 DUIUNOV Vladislav ,,
64 SUCHKOV Vasiliy ,,
65 TESLER Artem Kolls Cycling Team ,,
66 CHUPORSHNEV Denis ,,
67 SEROV Alexander Rusvelo ,,
68 MARTHINSEN Lars Froy – Bianchi ,,
69 KATYRIN Roman Itera – Katusha ,,
70 ZUKIN Kirill ,,
71 FROLOV Igor Itera – Katusha ,,
72 ZHUCHKOV Vitalii ,,
73 POPP Ivan ,,
74 CHERNOLUTSKIY Alexander 0:37
75 BORTSOV Vladimir ,,
76 BAKUMENKO Vladyslav ISD Continental Team ,,
77 PROLUBNIKOV Kirill ,,
78 VLASSENKO Sergey ,,
79 POZDNIAKOV Vladimir ,,
80 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 0:42
81 KONDRASHOV Maxim ,,
82 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team ,,
83 GRYN Vladyslav Kolls Cycling Team ,,
84 STEPANOV Alexandr ,,
85 GAREYSHIN Aydar ,,
86 KOVALEV Evgeny Rusvelo ,,
87 BORISOV Evgeny ,,
88 SPOLNIK Danil ,,
89 DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team ,,
90 ROMANENKO Artem ,,
91 LYGA Anton ,,
92 KATASOV Stanislav ,,
93 KOVALEV Ivan Rusvelo ,,
94 GOTTFRIED Alexander Nutrixxion ABUS ,,
95 AKHMAMETEV Viacheslav ,,
96 KUPERASOV Konstantin Itera – Katusha ,,
97 MARKOVTSEV Alexey ,,
98 MEZHECHEV Aleksandr ,,
99 SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
100 DZUBUK Ivan ,,
101 KLEPIKOV Illya ,,
102 PETRUSHENKO Vladyslav 0:56
103 MAMONTOV Alexander ,,
104 VOROPAYEV Taras ,,
105 AKANOV Tynys 1:00
106 SUKHOMESOV Maksim ,,
107 KIRZHAYKIN Nikita 1:13
108 RYBARUK Kostyantyn 1:55
109 SEMENOV Sergey 2:43
110 KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS 2:54
111 MIKHAIILETC Semen 4:32
112 MUZYCHKIN Anton 4:36
113 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com 5:16
DNS ANDERSEN Oddbjorn Klomsten Froy – Bianchi

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 (2) BUTS Vitaliy Kolls Cycling Team 4 11:18:34
2 (1) POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,,
3 (3) RAZUMOV Maksim Itera – Katusha 0:01
4 (4) ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 0:23
5 (6) VASYLYUK Andriy Kolls Cycling Team 0:25
6 (7) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 0:26
7 (5) KARNULIN Denys ISD Continental Team 0:33
8 (8) BOUGLAS Apostolos SP Tableware 1:08
9 (9) BOUGLAS Georgios SP Tableware 4:39
10 (10) NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha 4:42
11 (13) MOKROV Dmitriy 4:46
12 (15) TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,
13 (17) KHRIPTA Andriy Kolls Cycling Team ,,
14 (19) BAKHIN Eugeny ,,
15 (22) SAMOKHVALOV Anton ,,
16 (12) KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 5:00
17 (14) MARTYNENKO Oleksandr ,,
18 (18) ARSLANOV Ildar ,,
19 (11) KULYK Andriy Kolls Cycling Team 5:04
20 (16) RAMAN Ramanau ,,
21 (30) GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team 5:05
22 (23) KONONENKO Mykhaylo Kolls Cycling Team 5:11
23 (21) SEROV Alexander Rusvelo ,,
24 (26) TESLER Artem Kolls Cycling Team ,,
25 (29) RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team 5:16
26 (27) SHAYMURATOV Artur ,,
27 (33) GRYGORENKO Oleksandr Kolls Cycling Team ,,
28 (28) FROLOV Igor Itera – Katusha ,,
29 (34) SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 5:23
30 (35) ERSHOV Artur Rusvelo 5:24
31 (20) KUPERASOV Konstantin Itera – Katusha 5:28
32 (32) BAKUMENKO Vladyslav ISD Continental Team ,,
33 (24) GOTTFRIED Alexander Nutrixxion ABUS ,,
34 (25) SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
35 (31) BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 5:33
36 (38) VAN DIJK Peter SP Tableware 5:36
37 (39) BOGDANOVICS Maris Alpha Baltic – Unitymarathons.com 5:45
38 (37) VLASSENKO Sergey 6:01
39 (36) GRYN Vladyslav Kolls Cycling Team 6:06
40 (40) JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS 6:34
41 (49) NESSET Sigurd Froy – Bianchi 6:35
42 (56) BEREZKIN Denis 6:44
43 (45) ZOTOV Evgeny 6:47
44 (60) ZAKHAROV Kirill ,,
45 (51) ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy 6:49
46 (42) PANFILOV Sergey 6:53
47 (46) KOLODIN Sergej ,,
48 (55) CHUPORSHNEV Kirill ,,
49 (44) KOLOSOV Andrey 7:00
50 (41) ALEH Ahiyevich ,,
51 (47) BOZHENKO Kirill ,,
52 (50) KOBZARENKO Valery Kolls Cycling Team ,,
53 (54) BUZYLE Roman ,,
54 (53) BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
55 (48) ZUKIN Kirill ,,
56 (59) AMPLER Rick Nutrixxion ABUS ,,
57 (43) POZDNIAKOV Vladimir 7:12
58 (52) STEPANOV Alexandr 7:17
59 (58) DZUBUK Ivan ,,
60 (61) KATYRIN Roman Itera – Katusha 8:16
61 (65) SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 8:59
62 (62) CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware 9:06
63 (63) LIPKEVYCH Taras ,,
64 (64) TRUBETSKOY Sergey ,,
65 (66) KUGAEVSKIY Nikita 9:20
66 (67) LESHCHENKO Aleksey ,,
67 (73) ZEMLYAKOV Oleg 9:27
68 (70) DUIUNOV Vladislav ,,
69 (71) MARTHINSEN Lars Froy – Bianchi ,,
70 (72) POPP Ivan ,,
71 (57) KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS 9:29
72 (69) PROLUBNIKOV Kirill 9:39
73 (68) BORISOV Evgeny 9:44
74 (76) SANDVIK Morten Renslo Froy – Bianchi 10:47
75 (75) YAKOVENKO Yevgeniy 10:53
76 (74) SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 11:00
77 (78) BORTSOV Vladimir 11:12
78 (77) KOVALEV Evgeny Rusvelo 11:17
79 (79) KOVALEV Ivan Rusvelo ,,
80 (80) CHERNOLUTSKIY Alexander 11:35
81 (82) KONDRASHOV Maxim 11:46
82 (84) KATASOV Stanislav 14:04
83 (85) BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team 14:09
84 (83) PETRUSHENKO Vladyslav 14:18
85 (87) VOROPAYEV Taras 15:56
86 (89) KIRZHAYKIN Nikita 16:13
87 (88) RYBARUK Kostyantyn 16:55
88 (90) POLYDOROPOULOS Dimitrios SP Tableware 17:24
89 (86) MIKHAIILETC Semen 19:30
90 (92) GORIN Alexander 22:04
91 (95) SAZANOV Andrey ,,
92 (96) BLAGIY Volodymyr ,,
93 (93) SUCHKOV Vasiliy ,,
94 (98) SCHUKIN Dmitry ,,
95 (94) GAREYSHIN Aydar 22:21
96 (97) MEZHECHEV Aleksandr ,,
97 (91) MAMONTOV Alexander 22:35
98 (99) DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team 24:07
99 (100) AKHMAMETEV Viacheslav 24:12
100 (101) KLEPIKOV Illya 24:27
101 (103) CHUPORSHNEV Denis 24:31
102 (102) AKANOV Tynys 25:01
103 (106) GOGOLEV Maxim 25:21
104 (105) ZHUCHKOV Vitalii 25:26
105 (104) MARKOVTSEV Alexey 25:40
106 (107) LYGA Anton 25:45
107 (109) ROMANENKO Artem 26:21
108 (110) SPOLNIK Danil ,,
109 (108) SUKHOMESOV Maksim 26:39
110 (111) PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com 30:55
111 (112) MUZYCHKIN Anton 31:25
112 (114) MAMYKIN Matvei 40:32
113 (113) SEMENOV Sergey 42:50

 

1 RAZUMOV Maksim Itera – Katusha 8 5 4:11:57
2 BUTS Vitaliy Kolls Cycling Team 5 2 ,,
3 NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha 2 1 ,,
4 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,,
5 SAMOKHVALOV Anton ,,
6 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,
7 JANORSCHKE Grischa Nutrixxion ABUS ,,
8 NESSET Sigurd Froy – Bianchi ,,
9 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
10 KHRIPTA Andriy Kolls Cycling Team ,,
11 VASYLYUK Andriy Kolls Cycling Team ,,
12 BAKHIN Eugeny ,,
13 BOUGLAS Georgios SP Tableware ,,
14 ERSHOV Artur Rusvelo ,,
15 MOKROV Dmitriy ,,
16 BOUGLAS Apostolos SP Tableware 0:09
17 ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
18 BEREZKIN Denis ,,
19 VAN DIJK Peter SP Tableware 0:12
20 KARNULIN Denys ISD Continental Team ,,
21 ZAKHAROV Kirill ,,
22 ZOTOV Evgeny ,,
23 SANDVIK Morten Renslo Froy – Bianchi ,,
24 MARTYNENKO Oleksandr 0:14
25 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
26 ARSLANOV Ildar ,,
27 ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy ,,
28 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,,
29 GOGOLEV Maxim 0:18
30 PANFILOV Sergey ,,
31 YAKOVENKO Yevgeniy ,,
32 CHUPORSHNEV Kirill ,,
33 KULYK Andriy Kolls Cycling Team ,,
34 KUGAEVSKIY Nikita ,,
35 BOGDANOVICS Maris Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
36 LESHCHENKO Aleksey ,,
37 KOLODIN Sergej ,,
38 RAMAN Ramanau ,,
39 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware ,,
40 GRYGORENKO Oleksandr Kolls Cycling Team 0:25
41 ZEMLYAKOV Oleg ,,
42 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,
43 GORIN Alexander ,,
44 KONONENKO Mykhaylo Kolls Cycling Team ,,
45 KOLOSOV Andrey ,,
46 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team ,,
47 AMPLER Rick Nutrixxion ABUS ,,
48 SAZANOV Andrey ,,
49 LIPKEVYCH Taras ,,
50 KOBZARENKO Valery Kolls Cycling Team ,,
51 BUZYLE Roman ,,
52 CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware ,,
53 BOZHENKO Kirill ,,
54 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,
55 BLAGIY Volodymyr ,,
56 SCHUKIN Dmitry ,,
57 RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team ,,
58 ALEH Ahiyevich ,,
59 POLYDOROPOULOS Dimitrios SP Tableware ,,
60 SHAYMURATOV Artur ,,
61 MAMYKIN Matvei ,,
62 TRUBETSKOY Sergey ,,
63 DUIUNOV Vladislav ,,
64 SUCHKOV Vasiliy ,,
65 TESLER Artem Kolls Cycling Team ,,
66 CHUPORSHNEV Denis ,,
67 SEROV Alexander Rusvelo ,,
68 MARTHINSEN Lars Froy – Bianchi ,,
69 KATYRIN Roman Itera – Katusha ,,
70 ZUKIN Kirill ,,
71 FROLOV Igor Itera – Katusha ,,
72 ZHUCHKOV Vitalii ,,
73 POPP Ivan ,,
74 CHERNOLUTSKIY Alexander 0:37
75 BORTSOV Vladimir ,,
76 BAKUMENKO Vladyslav ISD Continental Team ,,
77 PROLUBNIKOV Kirill ,,
78 VLASSENKO Sergey ,,
79 POZDNIAKOV Vladimir ,,
80 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team 0:42
81 KONDRASHOV Maxim ,,
82 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team ,,
83 GRYN Vladyslav Kolls Cycling Team ,,
84 STEPANOV Alexandr ,,
85 GAREYSHIN Aydar ,,
86 KOVALEV Evgeny Rusvelo ,,
87 BORISOV Evgeny ,,
88 SPOLNIK Danil ,,
89 DABKOWSKI Konrad BDC – Marcpol Team ,,
90 ROMANENKO Artem ,,
91 LYGA Anton ,,
92 KATASOV Stanislav ,,
93 KOVALEV Ivan Rusvelo ,,
94 GOTTFRIED Alexander Nutrixxion ABUS ,,
95 AKHMAMETEV Viacheslav ,,
96 KUPERASOV Konstantin Itera – Katusha ,,
97 MARKOVTSEV Alexey ,,
98 MEZHECHEV Aleksandr ,,
99 SAPA Marcin BDC – Marcpol Team ,,
100 DZUBUK Ivan ,,
101 KLEPIKOV Illya ,,
102 PETRUSHENKO Vladyslav 0:56
103 MAMONTOV Alexander ,,
104 VOROPAYEV Taras ,,
105 AKANOV Tynys 1:00
106 SUKHOMESOV Maksim ,,
107 KIRZHAYKIN Nikita 1:13
108 RYBARUK Kostyantyn 1:55
109 SEMENOV Sergey 2:43
110 KöRBER Sebastian Nutrixxion ABUS 2:54
111 MIKHAIILETC Semen 4:32
112 MUZYCHKIN Anton 4:36
113 PUTSEP Erki Alpha Baltic – Unitymarathons.com 5:16
DNS ANDERSEN Oddbjorn Klomsten Froy – Bianchi