25 lutego w Hotelu Młyn w Elblągu odbyła się oficjalna prezentacja warmińsko mazurskiej drużyny Krismar Big Silvant.

Na samym początku widowiska prowadzący przedstawili gości, którzy zjawili się na prezentacji. W tym gronie znaleźli się przedstawiciele Sejmu RP, władz samorządowych województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz miast Elbląga i Olsztyna, sponsorzy, oraz znane osobistości kolarskie takie, jak Wacław Skarul i Dariusz Baranowski. Pozdrowienia przesłał również znakomity kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, który z powodu zagranicznego wyjazdu nie mógł się pojawić.

Następnie przyszedł czas na projekcję filmu wprowadzającego w kolarską atmosferę, prezentującego sukcesy Rafała Majki. Dalej prowadzący przedstawili głównych sponsorów drużyny, czyli firmy: Krismar, Big, Silvant, Dzieniszewski Transport i Hotel Kahlberg, a także sylwetki miasta silnie związane z projektem Elbląg i Olsztyn. Potem prezenterzy przedstawili sylwetki i zaprosili na scenę dyrektorów sportowych drużyny Adama Wadeckiego i Zdzisława Trojgę.

Dalszą część prezentacji przebiegała już pod ich batutą. Najpierw omówione zostały przyczyny powstania i cele projektu. Drużyna powstała w porozumienia ekip największych ekip z Elbląga, Olsztyna, Biskupca i Mrągowo, a jej celem jest zapewnienie startu młodym, perspektywicznym zawodnikom wchodzącym w wiek orlika. Adam Wadecki wspomniał, że chciałby, aby w przyszłości drużyna zyskała status zawodowy oraz licencję UCI Continental, ale mając na uwadze to, że priorytetem będzie rozwijanie młodych talentów. Ponadto dodał też, że ma w planach utworzenie Elbląskiego Uczniowskiego Klubu Kolarskiego, który powinien rozpocząć swoje działanie już na przełomie kwietnia-maja.

Później przyszła kolej na prezentacje zawodników i personelu Krismar Big Silvant Team, który obecnie przebywa na drugim zgrupowania drużyny w Krynicy Morskiej. Dyrektorzy sportowi Trojga i Wadecki zapraszali po kolei zawodników na scenę przedstawiając publiczności ich sylwetki. Zakomunikowali też, że istnieje możliwość zainaugurowania sezonu we Francji na zgrupowaniu w Saint-Martin-d’Ardèche. Natomiast pierwszym polskim startem ekipy będzie Kryterium w Dzierżoniowie oraz Ślężański Mnich w Sobótce. Następnie Zdzisław Trojga podziękował za zaangażowanie i trud włożony w pracę nad projektem Adamowi Wadeckiemu, który ostatnimi czasy nie odstawia telefonu od ucha i czuwa nad wszystkim, co jest związane z zespołem.

W dalszej części prezentacji Adam Wadecki zaprosił na scenę prezydenta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego, który z uśmiechem na ustach wypowiadał się na temat drużyny oraz opowiedział historię, jak w latach swojej młodości ważny był dla niego Wyścig Pokoju. Potem kilka ciepłych słów padło z ust Wacława Skarula. Prezes Polskiego Związku Kolarskiego wyraził nadzieję na szybki rozwój ekipy i walkę o zawodową licencję trzeciej dywizji, a także przyznał, że fakt powstania drużyny jest ewidentnym przykładem rozwoju kolarstwa w Polsce. Z kolei były znakomity kolarz i obecny komentator kolarstwa w Eurosporcie Dariusz Baranowski bardzo cieszył się z możliwości wzięcia udziału w prezentacji. Życzył kolarzom wielu sukcesów oraz wyraził życzenie, że chciałby skomentować wyścig z udziałem kolarzy Krismar Big Silvant Team wzorem mistrzostw świata w Ponferradzie, gdzie opiewał sukces Michała Kwiatkowskiego.

Potem zaprezentowano sylwetki młodych kolarzy w kategoriach junior, junior młodszy, młodzik i żak z drużyn LKK Warmia Biskupiec, MSR Mrągowo oraz WMKS Olsztyn. Warto dodać, że wyżej wymienione kluby wychowują zawodników, którzy tworzą kadrę województwa Warmińsko-Mazurskiego, a najlepsi z nich mają w tej chwili okazję trenować wspólnie z kolarzami Krismar Big Silvant w Krynicy Morskiej.

Na koniec wszyscy mieli okazję jeszcze raz obejrzeć ostatnie kilometry wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw świata w Ponferradzie, gdzie Michał Kwiatkowski zdobył złoty medal. Wraz z tym skończyła się oficjalna część uroczystości. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, rozmowy zawodnikami i poczęstunek.

Skład Krismar Big Silvant Team na rok 2015: Konrad Kott, Piotr Skrzeszewski, Artur Krasnodębski, Alexander Fadeev, Karol Skrzyniarz, Paweł Skrzeszewski, Kamil Małachowski, Alexandr Kareev, Jędrzej Borowski i Krzysztof Parma.

Miejmy nadzieję, że zbliżający się sezon będzie dla naszej drużyny udany tak, jak prezentacja. Śledźcie nasze poczynania i trzymajcie kciuki.

Oficjalny profil grupy na Facebook-u > tutaj

Informacja prasowa

Foto: Krismar BIG Silvant

Poprzedni artykułMocne BMC na weekend z klasykami w Belgii i Francji
Następny artykułŁukasz Wiśniowski w doborowym towarzystwie Etixx-Quick Step na belgijskie klasyki
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek

powodzenia ! takich ekip nam potrzeba jak najwięcej !!!