Najbliższy kolarski weekend upłynie pod znakiem belgijskich wyścigów jednodniowych, które notabene są ważne dla drużyny Etixx-Quick Step, której siedziba mieści się w Gandawie, czyli mieście startu i mety sobotniego Omloop Het Nieuwsblad. W składzie na Kuurne-Bruksela-Kuurne jest Łukasz Wiśniowski. 

Wygląda na to, że w OHN główne role będą grały dwie ekipy – Team Sky i właśnie Etixx. Belgowie, a dokładnie Boonen, mają także dodatkową motywację – w bogatym palmares “Turbo Toma” nie ma tego wyścigu.

– Dla kolarzy będzie to pierwszy poważny test przed tymi najważniejszymi klasykami. Po raz pierwszy także będzie wiadomo, kto w jakiej jest formie. My jedziemy tam z silnym składem i jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie rozdawać w tym wyścigu karty. Ostatni raz zwycięstwo dla nas odniósł dziesięć lat temu Nick Nuyens, więc czas znowu powalczyć o pierwsze miejsce – mówi Wilfried Peeters, dyrektor sportowy EQS.

Wyścig Kuurne-Bruksela-Kuurne ma już trochę inną charakterystyką, stąd też jako faworytów wymienia się innych kolarzy.

– Postaramy się także powalczyć w Kuurne-Bruksela-Kuurne, w poprzednim roku triumfował tam Tom Boonen. W tym, szanse ma także Mark Cavendish, gdyż wyścig może rozstrzygnąć sprint – dodał Peeters. 

Dyrektor sportowy drużyny nie wspomniał ani o konkurencji, ani o warunkach atmosferycznych, które jak co roku będą istotnym czynnikiem rywalizacji.

Skład Etixx-Quick Step na Omloop Het Nieuwsblad: Gullaume Van Keirsbulck, Iljo Keisse, Matteo Trentin, Niki Terpstra, Nikolas Maes, Stijn Vandenbergh, Tom Boonen, Zdenek Stybar.

Skład Etixx-Quick Step na Kuurne-Bruksela-Kuurne: Gullaume Van Keirsbulck, Łukasz Wiśniowski, Mark Cavendish, Matteo Trentin, Nikolas Maes, Tom Boonen, Yves Lampaert, Zdenek Stybar.

Foto: Etixx-Quick Step