Dyrektor generalny SkyDive Dubai – Humaid Mehrab Al Sabbagh zdradził, że w planach ekipy jest awans do grona World Teams.

Kontynentalny zespół w kilka sezonów chce awansować do „pierwszej dywizji”. Początek działalności teamu nastąpił w 2014 roku, ale pierwszy, poważny krok do największych wyścigów na świecie ma nastąpić już za kilkanaście miesięcy. Już w sezonie 2016 prawdopodobnie zobaczymy ich w kilku imprezach z najwyższej półki, bowiem właściciele już starają się o licencję Professional Continental.

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich chcą mocno postawić na kolarstwo z najwyżej półki. Ich celem jest osiągnięcie poziomu WorldTour do 2020 roku. Obecnie w tym zespole ścigają się m.in:  Francisco Mancebo, Vladimir Gusev, Andrea Palini czy też Rafa Chitoui.

 

Foto: SkyDive Dubai

Poprzedni artykułŁukasz Wiśniowski w doborowym towarzystwie Etixx-Quick Step na belgijskie klasyki
Następny artykułAstana straci licencję World Tour?!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments