Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zwróciła się do Komisji Licencyjnej o ponowne zbadanie sprawy przyznania  licencji i wykluczenie zespołu z ekip World Tour. 

Jak podaje francuski L’Equipe, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem Instytutu Sportu w Lozannie, który skontrolował funkcjonowanie ekipy, zespół nie jest gotowy na skuteczną walkę z dopingiem. Przypomnijmy, iż w 2014 roku dwóch kolarzy Astany – braci Iglińskich przyłapano na dopingu, ponadto trzech kolarzy zespołu kontynentalnego także zawieszono za stosowanie niedozwolonych środków.

UCI wezwała Komisję Licencyjną do ponownego zbadania sprawy przyznania licencji Astanie i cofnięcia jej statusu World Tour. 

Astana w przypadku odebrania licencji będzie miała dwa wyjścia. Zaakceptowanie decyzji i poniesienie jej konsekwencji lub odwołanie się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), który może wydać orzeczenie pod koniec marca lub w kwietniu.

Jeśli Astana straci licencję, automatycznie wszyscy zawodnicy mogą zmienić pracodawcę, a zespół może wnioskować o licencję prokontynentalną.

Przypomnijmy, że w Astanie jeżdżą tacy zawodnicy jak: Vincenzo Nibali, Fabio Aru, Lars Boom, Luis Leon Sanchez, Dario Cataldo czy Michele Scarponi.

 

Poprzedni artykułSkyDive Dubai chce do WorldTouru
Następny artykułColbrelli i Battaglin w ekipie Bardiani na GP Lugano
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments