Fot. PolandBike

Ósmym zawodnikiem warmińsko-mazurskiej ekipy Krisamr Big Silvant Team został Piotr Skarżyński. 25-latek ścigał się w ostatnim sezonie w Whistle Ziemia Brzeska.

Piotr Skarżyński urodził się 3 listopada 1990 roku. Początki jego zawodowej kariery sięgają 2012 roku, kiedy zaliczył staż w BDC Marcpol Team. Ścigał się także w barwach Legii Warszawa, Sante Whisthle Ziemia Brzeska i Whistle Team Ziemia Brzeska.

W swojej dotychczasowej karierze Skarzyński rzadko miał okazję jazdy na własne konto. Jego głównym zadaniem była pomoc liderom. Mimo to odniósł kilka wyników godnych uwagi. Był drużynowym mistrzem Polski na torze. Ponadto wywalczył 5. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach Polski U23 i 3. w Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. W 2012 roku został zwycięzcą wyścigu o Puchar Prezydenta Olsztyna. Ma też duże doświadczenie w kolarstwie górskim.

25-latek najlepiej czuje się w ciężkim terenie. Świadczy o tym 13. pozycja w ubiegłorocznych Górskich Mistrzostwach Polski. Odnajduje się również w płaskim terenie i potrafi skutecznie zafiniszować.

Obecnie skład Krismar Big Silvant Team liczy ośmiu zawodników. Znajdują się w nim: Mateusz Pachucki (LKK Warmia Biskupiec), Krystian Ragus i Sebastian Matusiak (BDC NOSiR), Mateusz Nowaczek (Kolss – BDC Team), Adrian Kucharek, Piotr Skarżyński (Whistle Team Ziemia Brzeska) i Kamil Walecki (LUKS Trójka Piaseczno). W drużynie nie będzie ścigał się Mateusz Nowak (Domin Sport), który był już dogadany z ekipą.

Pierwsze zgrupowanie ekipy przed nowym sezonem odbędzie się we Fromborku w dniach 1-7 lutego.

Informacja prasowa

Poprzedni artykułTour de San Luis: Wspaniałe zwycięstwo Petera Koninga!
Następny artykułTour Down Under: Trzeci etap dla Simona Gerransa (video)
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments