Zwycięstwem holendra Petera Koninga zakończył się trzeci etap wyścigu Tour de San Luis. Kolarz zespołu Drapac, po długiej ucieczce, samotnie przekroczył linię mety.

Drugi etap argentyńskiej imprezy prowadził z El Potrero de los funes do miasta La Punta. Kolarze do pokonania mieli 131 kilometrów, a w tym 3 premie górskie, z których ostatnia usytuowana była 11,5 kilometra przed metą.

Dość szybko na czoło wysunęła się czteroosobowa ucieczka w składzie Elias Tello (Chile), Gonzalo Najar (SEP San Juan), Emanuel Guevara (San Luis Somos Todos) i Peter Koning (Drapac). Czwórka wypracowała sobie kilkuminutową przewagę, która jednak nie przekraczała 6 minut.

Na około 30 kilometrów do mety, na samotny atak zdecydował się Koning. W tym samym czasie tempo na czele peletonu zaczęły nadawać zespoły Movistar, Tinkoff i Etixx – Quickstep, co zapowiadało znakomitą walkę.

Na ostatnim podjeździe pod Mirador del Potero, peleton mocno się poszatkował, ze względu na sporą kraksę, która wniosła sporo zamieszania. Niektórzy zawodnicy nie wytrzymywali też tempa narzuconego przez ekipy World Tour. Pod koniec wspinaczki, atakować zaczęli kolarze dobrze czujący się na krótkich podjazdach, co doszczętnie porwało grupę zasadniczą. Na szczycie Mirador del Potero, za prowadzącym Holendrem jechała już zaledwie 15 osobowa grupka.

Współpraca w grupie pościgowej nie układała się jednak najlepiej. Żaden z obecnych tam kolarzy nie chciał wziąć na siebie prowadzenia, co tylko pomagało prowadzącemu Koningowi, który po pięknej ucieczce odniósł największy sukces w karierze, wygrywając etap argentyńskiej imprezy i zostając liderem. Jako pierwszy z grupy pościgowej na metę wpadł lider Fernando Gaviria (Etixx – Quickstep), a podium uzupełnił Travis McCabe (Holowesko – Citadel).

 

Wyniki etapu:
1º 203 KONING, Peter DRAPAC 03:08:41 10 ”
2º 32 GAVIRIA, Fernando ETIXX QUICKSTEP a 01:37 6 ”
3º 246 MCCABE, Travis HOLOWESKO CITADEL a 01:37 4 ”
4º 151 SAGAN, Peter TINKOFF a 01:37
5º 14 RICHEZE, Mauro A. SAN LUIS TEAM a 01:37
6º 82 VUILLERMOZ, Alexis AG2R LA MONDIALE a 01:37
7º 234 LOUBET, Julien FORTUNEO VITAL CONCEPT a 01:37
8º 22 MORENO, Daniel MOVISTAR TEAM a 01:37
9º 23 QUINTANA, Dayer MOVISTAR TEAM a 01:37
10º 125 LOPEZ, Miguel A. ASTANA PRO TEAM a 01:37
11º 274 VILLALOBOS, Roman SEL. DE COSTA RICA a 01:37
12º 104 KOSHEVOY, Ilia LAMPRE-MERIDA a 01:37
13º 45 CARDOSO, Andre CANNONDALE a 01:37
14º 24 QUINTANA, Nairo MOVISTAR TEAM a 01:37
15º 31 CONTRERAS, Rodrigo ETIXX QUICKSTEP a 01:37
16º 65 TORRES, Rodolfo ANDRONI GIOCATTOLI a 01:37
17º 213 MILLAN, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 01:37
18º 113 PEREZ, Ignacio S.E.P. SAN JUAN a 01:37
19º 212 CALDERON, Steven STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 01:37
20º 4 FERNANDEZ, Delio DELKO-MARSEILLE-KTM a 01:37
21º 256 MALDONADO, Anderson SEL . DE URUGUAY a 01:37
22º 105 MOHORIC, Matej LAMPRE-MERIDA a 01:37
23º 121 NIBALI, Vincenzo ASTANA PRO TEAM a 01:37
24º 46 TALANSKY, Andrew CANNONDALE a 01:37
25º 33 RICHEZE, Maximiliano ETIXX QUICKSTEP a 01:37
26º 273 GONZALEZ, Josue SEL. DE COSTA RICA a 01:37
27º 12 MOYANO, Josue SAN LUIS TEAM a 01:37
28º 42 CRADDOCK, Lawson CANNONDALE a 02:12
29º 91 BOLE, Grega NIPPO VINI FANTINI a 02:12
30º 224 ALVAREZ, Miguel L. SEL. DE MEXICO a 02:12
31º 244 SQUIRE, Robert HOLOWESKO CITADEL a 02:12
32º 181 ACEVEDO, Janier TEAM JAMIS a 02:12
33º 26 SOLER, Marc MOVISTAR TEAM a 02:12
34º 136 GRIJALBA, Fernando INTEJA – MMR a 02:16
35º 161 POZZATO, Filippo SEL. DE ITALIA a 02:16
36º 123 CAPECCHI, Eros ASTANA PRO TEAM a 02:16
37º 66 TVETCOV, Serghei ANDRONI GIOCATTOLI a 02:16
38º 75 BUSCHE, Matthew UNITEDHEALTHCARE a 02:16
39º 6 DUQUE, Leonardo DELKO-MARSEILLE-KTM a 02:16
40º 154 POLJANSKI, Pawel TINKOFF a 02:16
41º 51 DURAN, Alejandro SEL. DE ARGENTINA a 02:16
42º 1 DIAZ, Daniel DELKO-MARSEILLE-KTM a 02:16
43º 223 FRAYRE, Eder SEL. DE MEXICO a 02:16
44º 112 GASTON, Javier S.E.P. SAN JUAN a 02:16
45º 16 MINI, Giuliano SAN LUIS TEAM a 02:16
46º 93 DE NEGRI, Pierpaolo NIPPO VINI FANTINI a 02:16
47º 232 SEPULVEDA, Eduardo FORTUNEO VITAL CONCEPT a 02:16
48º 275 MUDARRA, Pablo SEL. DE COSTA RICA a 02:16
49º 221 DE LUNA, Flavio A. SEL. DE MEXICO a 02:16
50º 192 ARRIAGADA, Marcos SEL. CHILE a 02:16
51º 142 TRILLINI, Gaston W. LOS MATANCEROS a 02:16
52º 5 DI GREGORIO, Remy DELKO-MARSEILLE-KTM a 02:16
53º 153 MAJKA, Rafal TINKOFF a 02:16
54º 186 AMARAN, Luis R. TEAM JAMIS a 02:16
55º 106 POLANC, Jan LAMPRE-MERIDA a 02:16
56º 55 RAMOS, Ruben SEL. DE ARGENTINA a 02:16
57º 3 MARTINEZ, Yannick DELKO-MARSEILLE-KTM a 02:16
58º 34 SABATINI, Fabio ETIXX QUICKSTEP a 02:16
59º 81 PERAUD, Jean-christophe AG2R LA MONDIALE a 02:16
60º 271 ROJAS, Juan C. SEL. DE COSTA RICA a 02:23
61º 214 SANCHEZ, Oscar STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 02:23
62º 116 MULLER, Mauricio S.E.P. SAN JUAN a 02:23
63º 85 DOMONT, Axel AG2R LA MONDIALE a 02:23
64º 13 GODOY, Sergio SAN LUIS TEAM a 02:23
65º 251 BRAVO, Jorge SEL . DE URUGUAY a 02:23
66º 15 GUEVARA, Emmanuel SAN LUIS TEAM a 03:25
67º 76 JARAMILLO, Daniel UNITEDHEALTHCARE a 03:25
68º 134 SARABIA, Ignacio INTEJA – MMR a 03:25
69º 222 MAGALLANES, Juan P. SEL. DE MEXICO a 03:25
70º 62 FRAPPORTI, Marco ANDRONI GIOCATTOLI a 03:25
71º 202 KERBY, Jordan DRAPAC a 03:25
72º 21  MALORI, Adriano MOVISTAR TEAM a 03:27
73º 86 JAUREGUI, Quentin AG2R LA MONDIALE a 03:27
74º 64 VIGANO, Davide ANDRONI GIOCATTOLI a 03:27
75º 194 TELLO, Elias SEL. CHILE a 04:07
76º 281 MOJICA, Jose SEL. DE CUBA a 04:07
77º 11 LUCERO, Alfredo SAN LUIS TEAM a 04:07
78º 215 CAICEDO, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 04:07
79º 211 CARAPAZ, Richard STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 04:07
80º 276 BETANCOURT, Paul SEL. DE COSTA RICA a 04:10
81º 114 NAJAR, Gonzalo S.E.P. SAN JUAN a 04:11
82º 63 RATTO, Daniele ANDRONI GIOCATTOLI a 04:11
83º 111 IBARRA, Emiliano S.E.P. SAN JUAN a 05:01
84º 253 PEREZ, Matias SEL . DE URUGUAY a 05:01
85º 175 DOS SANTOS, Rodrigo SEL. DE BRASIL a 05:01
86º 163 AFFINI, Edoardo SEL. DE ITALIA a 05:01
87º 172 GOHR, Andre SEL. DE BRASIL a 05:01
88º 255 CABRERA, Ramiro SEL . DE URUGUAY a 05:01
89º 72 BRAJKOVIC, Janez UNITEDHEALTHCARE a 05:01
90º 122 SCARPONI, Michele ASTANA PRO TEAM a 05:01
91º 35 VANDENBERGH, Stijn ETIXX QUICKSTEP a 05:01
92º 182 SANCHEZ, Brayan TEAM JAMIS a 05:01
93º 92 NIBALI, Antonio NIPPO VINI FANTINI a 05:01
94º 171 GODOY, Caio SEL. DE BRASIL a 05:01
95º 226 CORELLA, René G. SEL. DE MEXICO a 05:40
96º 133 GARCIA, Joel J. INTEJA – MMR a 05:40
97º 152 HANSEN, Jesper TINKOFF a 05:53
98º 25 VENTOSO, Francisco MOVISTAR TEAM a 05:53
99º 41 BROWN, Hathan CANNONDALE a 05:53
100º 184 MARCOTTE, Eric TEAM JAMIS a 05:53
101º 131 MILAN, Diego INTEJA – MMR a 05:53
102º 191 SEPULVEDA, Luis SEL. CHILE a 05:53
103º 285 ARIAS, Jans SEL. DE CUBA a 05:53
104º 135 NUÑO, Israel INTEJA – MMR a 05:53
105º 241 CLARK, Oscar HOLOWESKO CITADEL a 05:53
106º 83 BIDARD, François AG2R LA MONDIALE a 05:53
107º 195 CORNEJO, Cristian SEL. CHILE a 06:54
108º 283 PORTUONDO, Pedro SEL. DE CUBA a 06:54
109º 166 RAVASI, Edward SEL. DE ITALIA a 06:54
110º 185 MURPHY, Kyle TEAM JAMIS a 06:54
111º 94 GROSU, Eduard M. NIPPO VINI FANTINI a 07:43
112º 54 NAVARRO, Nicolas SEL. DE ARGENTINA a 07:43
113º 144 TOLOSA, Sebatian LOS MATANCEROS a 07:43
114º 252 MASCARAÑAS, Richard SEL . DE URUGUAY a 07:43
115º 95 STACCHIOTTI, Riccardo NIPPO VINI FANTINI a 07:43
116º 164 VIVIANI, Elia SEL. DE ITALIA a 07:43
117º 96 YAMAMOTO, Genki NIPPO VINI FANTINI a 07:43
118º 124 AGNOLI, Valerio ASTANA PRO TEAM a 07:43
119º 126 KOZHATATEV, Bakhtiyar ASTANA PRO TEAM a 07:43
120º 102 CIMOLAI, Davide LAMPRE-MERIDA a 07:43
121º 101 CATTANEO, Mattia LAMPRE-MERIDA a 07:43
122º 52 GADAY, Lucas SEL. DE ARGENTINA a 07:43
123º 103 FERRARI, Roberto LAMPRE-MERIDA a 07:43
124º 56 TIVANI, German N. SEL. DE ARGENTINA a 08:01
125º 205 ROE, Timothy DRAPAC a 08:01
126º 282 NODARSE, Felix SEL. DE CUBA a 08:35
127º 196 ARRIAGADA, Matias SEL. CHILE a 08:35
128º 216 SUAZA, Jaime STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 08:48
129º 173 MOTTA, Lucas SEL. DE BRASIL a 08:48
130º 174 DA ROSA, Endrigo SEL. DE BRASIL a 08:48
131º 225 CASTILLO, Ulises SEL. DE MEXICO a 08:48
132º 162 MARECZKO, Jakub SEL. DE ITALIA a 10:28
133º 165 MINALI, Riccardo SEL. DE ITALIA a 10:28
134º 143 GADAY, Julian P. LOS MATANCEROS a 10:28
135º 254 ASCONEGUY, Roderick SEL . DE URUGUAY a 10:28
136º 44 HOWES, Alex CANNONDALE a 10:28
137º 231 SORENSEN, Chris A. FORTUNEO VITAL CONCEPT a 12:07
138º 156 TRUSOV, Nikolay TINKOFF a 12:07
139º 36 WISNIOWSKI, Lukasz ETIXX QUICKSTEP a 12:07
140º 176 PRESTES, Antonio F. SEL. DE BRASIL a 12:07
141º 155 BODNAR, Maciej TINKOFF a 12:07
142º 145 PALMA, Guido LOS MATANCEROS a 12:07
143º 183 HAEDO, Lucas TEAM JAMIS a 12:07
144º 61 CHICCHI, Francesco ANDRONI GIOCATTOLI a 12:07
145º 193 MANSILLA, Cristopher SEL. CHILE a 12:07
146º 43 GAIMON, Phil CANNONDALE a 12:07
147º 201 CANTY, Brendan DRAPAC a 12:07
148º 272 ROJAS, Cesar SEL. DE COSTA RICA a 12:07
149º 141 SIVORI, Ariel LOS MATANCEROS a 12:07
150º 84 DANIEL, Maxime AG2R LA MONDIALE a 12:07
151º 242 HORNBECK, Jonathan HOLOWESKO CITADEL a 12:07
152º 245 BRYON, Miguel HOLOWESKO CITADEL a 12:07
153º 132 CUETO, Juan J. INTEJA – MMR a 12:07
154º 243 CARPENTER, Robin HOLOWESKO CITADEL a 12:07
155º 286 VIAMONTES, Yasmani SEL. DE CUBA a 12:07
156º 74 JONES, Christopher UNITEDHEALTHCARE a 12:07
157º 71 ALZATE, Carlos UNITEDHEALTHCARE a 12:07
158º 53 CURUCHET, Juan I SEL. DE ARGENTINA a 13:28
159º 2 ARISTI, Mikel DELKO-MARSEILLE-KTM a 13:28
160º 235 BREEN, Vegard FORTUNEO VITAL CONCEPT a 14:33
161º 236 BONNAMOUR, Franck FORTUNEO VITAL CONCEPT a 14:33
162º 204 LOWNDES, Jason DRAPAC a 14:33
163º 233 VALLEE, Boris FORTUNEO VITAL CONCEPT a 14:33
164º 73 CANOLA, Marco UNITEDHEALTHCARE a 15:34
165º 284 MARCOS, Leandro SEL. DE CUBA a 15:34

Klasyfikacja generalna:
1º 203 KONING, Peter DRAPAC 07:57:43
2º 32 GAVIRIA, Fernando ETIXX QUICKSTEP a 06
3º 33 RICHEZE, Maximiliano ETIXX QUICKSTEP a 22
4º 31 CONTRERAS, Rodrigo ETIXX QUICKSTEP a 22
5º 23 QUINTANA, Dayer MOVISTAR TEAM a 30
6º 24 QUINTANA, Nairo MOVISTAR TEAM a 30
7º 22 MORENO, Daniel MOVISTAR TEAM a 30
8º 151 SAGAN, Peter TINKOFF a 39
9º 125 LOPEZ, Miguel A. ASTANA PRO TEAM a 39
10º 121 NIBALI, Vincenzo ASTANA PRO TEAM a 39
11º 26 SOLER, Marc MOVISTAR TEAM a 01:05
12º 82 VUILLERMOZ, Alexis AG2R LA MONDIALE a 01:18
13º 4 FERNANDEZ, Delio DELKO-MARSEILLE-KTM a 01:20
14º 45 CARDOSO, Andre CANNONDALE a 01:21
15º 65 TORRES, Rodolfo ANDRONI GIOCATTOLI a 01:21
16º 46 TALANSKY, Andrew CANNONDALE a 01:21
17º 123 CAPECCHI, Eros ASTANA PRO TEAM a 01:23
18º 153 MAJKA, Rafal TINKOFF a 01:24
19º 154 POLJANSKI, Pawel TINKOFF a 01:24
20º 246 MCCABE, Travis HOLOWESKO CITADEL a 01:26
21º 234 LOUBET, Julien FORTUNEO VITAL CONCEPT a 01:29
22º 113 PEREZ, Ignacio S.E.P. SAN JUAN a 01:35
23º 105 MOHORIC, Matej LAMPRE-MERIDA a 01:37
24º 273 GONZALEZ, Josue SEL. DE COSTA RICA a 01:37
25º 274 VILLALOBOS, Roman SEL. DE COSTA RICA a 01:37
26º 104 KOSHEVOY, Ilia LAMPRE-MERIDA a 01:37
27º 213 MILLAN, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 01:42
28º 212 CALDERON, Steven STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 01:42
29º 14 RICHEZE, Mauro A. SAN LUIS TEAM a 01:45
30º 12 MOYANO, Josue SAN LUIS TEAM a 01:45
31º 75 BUSCHE, Matthew UNITEDHEALTHCARE a 01:55
32º 42 CRADDOCK, Lawson CANNONDALE a 01:56
33º 81 PERAUD, Jean-christophe AG2R LA MONDIALE a 01:57
34º 1 DIAZ, Daniel DELKO-MARSEILLE-KTM a 01:59
35º 3 MARTINEZ, Yannick DELKO-MARSEILLE-KTM a 01:59
36º 6 DUQUE, Leonardo DELKO-MARSEILLE-KTM a 02:00
37º 66 TVETCOV, Serghei ANDRONI GIOCATTOLI a 02:00
38º 5 DI GREGORIO, Remy DELKO-MARSEILLE-KTM a 02:00
39º 244 SQUIRE, Robert HOLOWESKO CITADEL a 02:01
40º 85 DOMONT, Axel AG2R LA MONDIALE a 02:04
41º 232 SEPULVEDA, Eduardo FORTUNEO VITAL CONCEPT a 02:08
42º 112 GASTON, Javier S.E.P. SAN JUAN a 02:14
43º 106 POLANC, Jan LAMPRE-MERIDA a 02:16
44º 181 ACEVEDO, Janier TEAM JAMIS a 02:19
45º 21 MALORI, Adriano MOVISTAR TEAM a 02:20
46º 116 MULLER, Mauricio S.E.P. SAN JUAN a 02:21
47º 34 SABATINI, Fabio ETIXX QUICKSTEP a 02:24
48º 91 BOLE, Grega NIPPO VINI FANTINI a 02:27
49º 93 DE NEGRI, Pierpaolo NIPPO VINI FANTINI a 02:31
50º 13 GODOY, Sergio SAN LUIS TEAM a 02:31
51º 161 POZZATO, Filippo SEL. DE ITALIA a 02:35
52º 214 SANCHEZ, Oscar STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 02:43
53º 16 MINI, Giuliano SAN LUIS TEAM a 02:45
54º 224 ALVAREZ, Miguel L. SEL. DE MEXICO a 02:46
55º 221 DE LUNA, Flavio A. SEL. DE MEXICO a 02:50
56º 223 FRAYRE, Eder SEL. DE MEXICO a 02:50
57º 275 MUDARRA, Pablo SEL. DE COSTA RICA a 02:56
58º 76 JARAMILLO, Daniel UNITEDHEALTHCARE a 03:04
59º 202 KERBY, Jordan DRAPAC a 03:10
60º 15 GUEVARA, Emmanuel SAN LUIS TEAM a 03:29
61º 142 TRILLINI, Gaston W. LOS MATANCEROS a 03:34
62º 55 RAMOS, Ruben SEL. DE ARGENTINA a 03:40
63º 251 BRAVO, Jorge SEL . DE URUGUAY a 03:44
64º 192 ARRIAGADA, Marcos SEL. CHILE a 03:53
65º 63 RATTO, Daniele ANDRONI GIOCATTOLI a 03:55
66º 222 MAGALLANES, Juan P. SEL. DE MEXICO a 03:59
67º 122 SCARPONI, Michele ASTANA PRO TEAM a 04:03
68º 186 AMARAN, Luis R. TEAM JAMIS a 04:04
69º 276 BETANCOURT, Paul SEL. DE COSTA RICA a 04:10
70º 136 GRIJALBA, Fernando INTEJA – MMR a 04:11
71º 215 CAICEDO, Jonathan STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 04:12
72º 11 LUCERO, Alfredo SAN LUIS TEAM a 04:15 1
73º 35 VANDENBERGH, Stijn ETIXX QUICKSTEP a 04:25
74º 72 BRAJKOVIC, Janez UNITEDHEALTHCARE a 04:40
75º 114 NAJAR, Gonzalo S.E.P. SAN JUAN a 04:48
76º 194 TELLO, Elias SEL. CHILE a 04:49
77º 281 MOJICA, Jose SEL. DE CUBA a 05:07
78º 182 SANCHEZ, Brayan TEAM JAMIS a 05:08
79º 134 SARABIA, Ignacio INTEJA – MMR a 05:20
80º 255 CABRERA, Ramiro SEL . DE URUGUAY a 05:30
81º 51 DURAN, Alejandro SEL. DE ARGENTINA a 05:34
82º 211 CARAPAZ, Richard STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 05:35
83º 241 CLARK, Oscar HOLOWESKO CITADEL a 05:42
84º 86 JAUREGUI, Quentin AG2R LA MONDIALE a 05:44
85º 184 MARCOTTE, Eric TEAM JAMIS a 06:00
86º 256 MALDONADO, Anderson SEL . DE URUGUAY a 06:03
87º 171 GODOY, Caio SEL. DE BRASIL a 06:33
88º 124 AGNOLI, Valerio ASTANA PRO TEAM a 06:45
89º 175 DOS SANTOS, Rodrigo SEL. DE BRASIL a 06:45
90º 62 FRAPPORTI, Marco ANDRONI GIOCATTOLI a 06:45 2
91º 25 VENTOSO, Francisco MOVISTAR TEAM a 06:51
92º 285 ARIAS, Jans SEL. DE CUBA a 06:53
93º 226 CORELLA, René G. SEL. DE MEXICO a 07:03
94º 92 NIBALI, Antonio NIPPO VINI FANTINI a 07:08
95º 271 ROJAS, Juan C. SEL. DE COSTA RICA a 07:31
96º 111 IBARRA, Emiliano S.E.P. SAN JUAN a 07:33
97º 253 PEREZ, Matias SEL . DE URUGUAY a 07:34
98º 83 BIDARD, François AG2R LA MONDIALE a 07:37
99º 152 HANSEN, Jesper TINKOFF a 07:37
100º 41 BROWN, Hathan CANNONDALE a 07:43
101º 131 MILAN, Diego INTEJA – MMR a 07:48
102º 164 VIVIANI, Elia SEL. DE ITALIA a 07:49
103º 95 STACCHIOTTI, Riccardo NIPPO VINI FANTINI a 08:00
104º 94 GROSU, Eduard M. NIPPO VINI FANTINI a 08:06
105º 126 KOZHATATEV, Bakhtiyar ASTANA PRO TEAM a 08:17
106º 96 YAMAMOTO, Genki NIPPO VINI FANTINI a 08:21
107º 54 NAVARRO, Nicolas SEL. DE ARGENTINA a 08:25
108º 163 AFFINI, Edoardo SEL. DE ITALIA a 08:31
109º 172 GOHR, Andre SEL. DE BRASIL a 08:42
110º 56 TIVANI, German N. SEL. DE ARGENTINA a 08:43
111º 133 GARCIA, Joel J. INTEJA – MMR a 08:58
112º 252 MASCARAÑAS, Richard SEL . DE URUGUAY a 09:04
113º 196 ARRIAGADA, Matias SEL. CHILE a 09:20
114º 64 VIGANO, Davide ANDRONI GIOCATTOLI a 09:26
115º 185 MURPHY, Kyle TEAM JAMIS a 09:37
116º 205 ROE, Timothy DRAPAC a 09:38
117º 102 CIMOLAI, Davide LAMPRE-MERIDA a 09:47
118º 283 PORTUONDO, Pedro SEL. DE CUBA a 09:58
119º 166 RAVASI, Edward SEL. DE ITALIA a 10:24
120º 36 WISNIOWSKI, Lukasz ETIXX QUICKSTEP a 10:52
121º 103 FERRARI, Roberto LAMPRE-MERIDA a 10:53
122º 254 ASCONEGUY, Roderick SEL . DE URUGUAY a 10:57
123º 155 BODNAR, Maciej TINKOFF a 11:15
124º 195 CORNEJO, Cristian SEL. CHILE a 11:15
125º 52 GADAY, Lucas SEL. DE ARGENTINA a 11:24
126º 174 DA ROSA, Endrigo SEL. DE BRASIL a 11:31
127º 71 ALZATE, Carlos UNITEDHEALTHCARE a 11:46
128º 43 GAIMON, Phil CANNONDALE a 11:51
129º 201 CANTY, Brendan DRAPAC a 11:52
130º 242 HORNBECK, Jonathan HOLOWESKO CITADEL a 11:56
131º 231 SORENSEN, Chris A. FORTUNEO VITAL CONCEPT a 11:59 212
132º 74 JONES, Christopher UNITEDHEALTHCARE a 12:05
133º 183 HAEDO, Lucas TEAM JAMIS a 12:14
134º 216 SUAZA, Jaime STRONGMAN -CAMPAGNIOLO a 12:29
135º 243 CARPENTER, Robin HOLOWESKO CITADEL a 13:06
136º 2 ARISTI, Mikel DELKO-MARSEILLE-KTM a 13:11
137º 143 GADAY, Julian P. LOS MATANCEROS a 13:11
138º 282 NODARSE, Felix SEL. DE CUBA a 13:11
139º 165 MINALI, Riccardo SEL. DE ITALIA a 13:14
140º 101 CATTANEO, Mattia LAMPRE-MERIDA a 13:18
141º 225 CASTILLO, Ulises SEL. DE MEXICO a 13:19
142º 135 NUÑO, Israel INTEJA – MMR a 13:32
143º 173 MOTTA, Lucas SEL. DE BRASIL a 13:50
144º 156 TRUSOV, Nikolay TINKOFF a 14:37
145º 144 TOLOSA, Sebatian LOS MATANCEROS a 14:45
146º 141 SIVORI, Ariel LOS MATANCEROS a 14:46
147º 132 CUETO, Juan J. INTEJA – MMR a 14:47
148º 245 BRYON, Miguel HOLOWESKO CITADEL a 15:01
149º 84 DANIEL, Maxime AG2R LA MONDIALE a 15:08
150º 73 CANOLA, Marco UNITEDHEALTHCARE a 15:13
151º 162 MARECZKO, Jakub SEL. DE ITALIA a 15:43
152º 233 VALLEE, Boris FORTUNEO VITAL CONCEPT a 16:03
153º 61 CHICCHI, Francesco ANDRONI GIOCATTOLI a 16:27
154º 176 PRESTES, Antonio F. SEL. DE BRASIL a 16:48
155º 193 MANSILLA, Cristopher SEL. CHILE a 18:12
156º 286 VIAMONTES, Yasmani SEL. DE CUBA a 19:45
157º 44 HOWES, Alex CANNONDALE a 19:45
158º 53 CURUCHET, Juan I SEL. DE ARGENTINA a 20:03
159º 204 LOWNDES, Jason DRAPAC a 20:21
160º 145 PALMA, Guido LOS MATANCEROS a 21:28
161º 191 SEPULVEDA, Luis SEL. CHILE a 22:10
162º 272 ROJAS, Cesar SEL. DE COSTA RICA a 23:40
163º 235 BREEN, Vegard FORTUNEO VITAL CONCEPT a 24:05
164º 236 BONNAMOUR, Franck FORTUNEO VITAL CONCEPT a 29:15
165º 284 MARCOS, Leandro SEL. DE CUBA a 33:00