Tour de San Luis

Kolarz reprezentacji Argentyny odniósł zwycięstwo na piątym etapie Tour de San Luis. Liderem pozostał Eduardo Sepulveda (Fortuneo-Vital Concept).

Piątkowy odcinek, chociaż profil wydawał się dość pagórkowaty, miał być okazją do walki dla sprinterów. Do pokonania było 168.7km z Renca do Juana Koslay.

Etap 5 Tour de San Luis

Ucieczkę dnia stworzyło czterech kolarzy – Dani Diaz (Delko-Marseille), German Tivani (Argentyna), Emiliano Ibarra (Sindicato Empleados Publicos of San Juan) oraz Ramiro Cabrera (Urugwaj). Ich przewaga maksymalnie wzrosła do 5 minut. Za pogoń w peletonie wzięły się ekipy Reprezentacji Włoch i Fortuneo-Vital Concept.

Z kolejnymi kilometrami różnica malała bardzo powoli, dlatego przewodzenie w zasadniczej grupie przejęły Etixx-Quickstep, Movistar i Astana. Niecałe 30km przed metą doszło do sporej kraksy w peletonie, w której ucierpiało większość zawodników. Kolarze goniący za ucieczką zwolnili, by pozwolić poszkodowanym wrócić do walki. To zwiększyło szanse harcowników na dojechanie do mety.

W międzyczasie z czołowej grupki odpadł Ramiro Cabrera. Pozostała trójka utrzymywała sporą przewagę i walczyła o utrzymanie różnicy. 15km przed metą peleton wciąż tracił 4 minuty.

Z czołówki 3km przed finiszem zaatakował Dani Diaz (Delko-Marseille), ale jego towarzysze zdołali utrzymać koło dwukrotnego zwycięzcy wyścigu. Trzej Argentyńczycy między sobą rozegrali walkę o etapowe zwycięstwo. Jako pierwszy zaatakował German Tivani i znakomicie utrzymał tempo nie pozwalając się wyprzedzić.

Z peletonu najlepiej finiszował Elia Viviani (Włochy).

Wyniki etapu

1 German Nicolas TIVANI PEREZ ARG ARG 3:37:39
2 Daniel DIAZ ARG DMP +0
3 Emiliano IBARRA ARG SEP +0
4 Elia VIVIANI ITA ITA +1:34
5 Lucas Sebastian HAEDO ARG JAM +1:34
6 Eduard Michael GROSU ROU NIP +1:34
7 Davide CIMOLAI ITA LAM +1:34
8 Yannick MARTINEZ FRA DMP +1:34
9 Marco CANOLA ITA UHC +1:34
10 Grega BOLE SLO NIP +1:34
11 Julian Paulo GADAY OROZCO ARG LMC +1:34
12 Ariel SIVORI ARG LMC +1:34
13 Nikolay TRUSOV RUS TNK +1:34
14 Maxime DANIEL FRA ALM +1:34
15 Josué GONZÁLEZ CRC CRC +1:34
16 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV +1:34
17 Rubén RAMOS ARG ARG +1:34
18 Rafal MAJKA POL TNK +1:34
19 Francesco CHICCHI ITA AND +1:34
20 Genki YAMAMOTO JPN NIP +1:34
21 Mikel ARISTI GARDOKI ESP DMP +1:34
22 Eric MARCOTTE USA JAM +1:34
23 Flavio DE LUNA MEX MEX +1:34
24 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR CPT +1:34
25 Pablo MUDARRA CRC CRC +1:34
26 Vincenzo NIBALI ITA AST +1:34
27 Miguel Angel LOPEZ MORENO COL AST +1:34
28 Fernando GRIJALBA ESP DCT +1:34
29 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COL AND +1:34
30 Robbie SQUIRE USA HSD +1:34
31 Stiven CALDERON PORRAS COL SCQ +1:34
32 Cristopher MANSILLA ALMONACID CHI CHI +1:34
33 Eduardo SEPULVEDA ARG FVC +1:34
34 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM +1:34
35 Julien LOUBET FRA FVC +1:34
36 Felix NODARSE CUB CUB +1:34
37 Jan POLANC SLO LAM +1:34
38 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ COL UHC +1:34
39 Matias Pérez URU URU +1:34
40 Andrew TALANSKY USA CPT +1:34
41 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +1:34
42 Miguel Luis ÁLVAREZ MEX MEX +1:34
43 Diego MILAN JIMENEZ DOM DCT +1:34
44 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +1:34
45 Rene CORELLA MEX MEX +1:34
46 Maciej BODNAR POL TNK +1:34
47 Luis ROMERO AMARAN CUB JAM +1:34
48 Janez BRAJKOVIC SLO UHC +1:34
49 Pier Paolo DE NEGRI ITA NIP +1:34
50 Pawel POLJANSKI POL TNK +1:34
51 Juan Pablo MAGALLANES ARANDA MEX MEX +1:34
52 Fernando GAVIRIA RENDON COL EQS +1:34
53 Delio FERNANDEZ CRUZ ESP DMP +1:34
54 Mauro Abel RICHEZE ARG SLT +1:34
55 Robin CARPENTER USA HSD +1:34
56 Matej MOHORIC SLO LAM +1:34
57 Jan Carlos ARIAS PEREZ CUB CUB +1:34
58 Brayan Stiven SANCHEZ VERGARA COL JAM +1:34
59 Israel NUNO ARGUELLES ESP DCT +1:34
60 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL JAM +1:34
61 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZ AST +1:34
62 Jakub MARECZKO ITA ITA +1:34
63 Jonathan MILLAN COL SCQ +1:34
64 Rodrigo CONTRERAS COL EQS +1:34
65 Oscar Eduardo SANCHEZ GUARIN COL SCQ +1:34
66 Rémy DI GREGORIO FRA DMP +1:34
67 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +1:34
68 Axel DOMONT FRA ALM +1:34
69 Roberto FERRARI ITA LAM +1:34
70 Leonardo Fabio DUQUE COL DMP +1:34
71 Ignacio PEREZ ARG SEP +1:34
72 John HORNBECK USA HSD +1:34
73 Fabio SABATINI ITA EQS +1:34
74 Caio GODOY ORMENESE BRA BRA +1:34
75 Jaime SUAZA LOPEZ COL SCQ +1:34
76 Enzo MOYANO ARG SLT +1:34
77 Alejandro Antonio DURAN ARG ARG +1:34
78 François BIDARD FRA ALM +1:34
79 Elias TELLO BOLVARAN CHI CHI +1:34
80 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM +1:34
81 Anderson MALDONADO URU URU +1:34
82 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO MEX MEX +1:34
83 Jorge BRAVO URU URU +1:34
84 Andres Giuliano MINI ARG SLT +1:34
85 Marco ARRIAGADA CHI CHI +1:34
86 Juan Jose CUETO MONTERO DOM DCT +1:34
87 José MOGICA CUB CUB +1:34
88 Ignacio SARABIA DIAZ MEX DCT +1:34
89 Peter KONING NED DPC +1:34
90 Edward RAVASI ITA ITA +1:34
91 Richard MASCARANAS URU URU +1:34
92 Miguel BRYON USA HSD +1:34
93 Juan Carlos ROJAS VILLEGAS CRC CRC +1:34
94 Francisco MORENO CORNEJO CHI CHI +1:34
95 Frayre MOCTEZUMA EDER MEX MEX +1:34
96 Roman VILLALOBOS CRC CRC +1:34
97 Alfredo orlando LUCERO ARG SLT +1:34
98 Mattia CATTANEO ITA LAM +1:34
99 Gaston Emiliano JAVIER ARG SEP +1:34
100 Walter Gaston TRILLINI ARG LMC +1:34
101 Nicolas NAVARO ARG ARG +1:34
102 Filippo POZZATO ITA ITA +1:34
103 Antonio NIBALI ITA NIP +1:34
104 Riccardo STACCHIOTTI ITA NIP +1:34
105 Brendan CANTY AUS DPC +1:34
106 Jason LOWNDES AUS DPC +1:34
107 Peter SAGAN SVK TNK +1:34
108 Marco FRAPPORTI ITA AND +1:34
109 Cesar ROJAS VILLEGAS CRC CRC +1:34
110 Serghei TVETCOV ROU AND +1:34
111 Andre Eduardo GOHR BRA BRA +1:34
112 Mauricio MULLER ARG SEP +1:34
113 Matias ARRIAGADA CHI CHI +1:34
114 Matthew BUSCHE USA UHC +1:34
115 Jonathan Klever CAICEDO CEPEDA ECU SCQ +1:34
116 Chris Anker SÖRENSEN DEN FVC +1:34
117 Gonzalo Joaquin NAJAR ARG SEP +1:34
118 Edoardo AFFINI ITA ITA +1:34
119 Guido Emanuel PALMA ARG LMC +1:34
120 Sergio Daniel GODOY ARG SLT +1:34
121 Roderick ASCONEGUI URU URU +1:34
122 LUCAS GADAY OROZCO ARG ARG +1:34
123 Alex HOWES USA CPT +1:34
124 Richard CARAPAZ ECU SCQ +1:34
125 Nathan BROWN USA CPT +1:34
126 Emmanuel Domingo GUEVARA ARGUELLO ARG SLT +1:57
127 Davide VIGANO ITA AND +1:59
128 Oscar CLARK USA HSD +2:04
129 Paul BETANCOURT CRC CRC +2:12
130 Lukasz WISNIOWSKI POL EQS +2:12
131 Luis Fernando SEPULVEDA CHI CHI +2:15
132 Quentin JAUREGUI FRA ALM +2:15
133 Juan Ignacio CURUCHET ARG ARG +2:15
134 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG EQS +2:15
135 Jordan KERBY AUS DPC +2:15
136 Vegard BREEN NOR FVC +2:15
137 Daniele RATTO ITA AND +3:50
138 Lucas MOTTA BRA BRA +5:23
139 Pedro PORTUONDO TORRES CUB CUB +5:23
140 Riccardo MINALI ITA ITA +5:31
141 Ramiro CABRERA GONZALEZ URU URU +7:07
142 Phillip GAIMON USA CPT +10:12
143 Stijn VANDENBERGH BEL EQS +10:12
144 Valerio AGNOLI ITA AST +10:12
145 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP MOV +10:12
146 Joel GARCÍA DOM DCT +10:12
147 Sebastian Jose TOLOSA ARG LMC +10:12
148 Carlos Eduardo ALZATE ESCOBAR COL UHC +10:12
149 Rodrigo DOS SANTOS QUIRINO BRA BRA +10:12
150 Jesper HANSEN DEN TNK +10:12
151 Eros CAPECCHI ITA AST +12:28
152 Endrigo DA ROSA PEREIRA BRA BRA +12:28
153 Michele SCARPONI ITA AST +12:28
154 Marc SOLER ESP MOV +12:28
155 Franck BONNAMOUR FRA FVC +12:28
156 Antonio Fernando PRESTES GARNERO BRA BRA +12:28
157 Christopher JONES USA UHC +12:28
158 Yasmany VIAMONTE CUB CUB +12:28
159 Kyle MURPHY USA JAM +12:28
160 Boris VALLEE BEL FVC +16:46
161 Lawson CRADDOCK USA CPT +23:39
DNF Adriano MALORI ITA MOV
DNF Timothy ROE AUS DPC
DNF Travis MCCABE USA HSD
DNF Leandro MARCOS VIQUEIRO CUB CUB

 

Klasyfikacja generalna

1 Eduardo SEPULVEDA ARG FVC 15:39:29
2 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV +3
3 Rodrigo CONTRERAS COL EQS +38
4 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +42
5 Miguel Angel LOPEZ MORENO COL AST +51
6 Roman VILLALOBOS CRC CRC +1:06
7 Janier Alexis ACEVEDO COLLE COL JAM +1:09
8 Ilia KOSHEVOY BLR LAM +1:22
9 Rafal MAJKA POL TNK +1:36
10 Andre Fernando S. Martins CARDOSO POR CPT +1:37
11 Rodolfo Andres TORRES AGUDELO COL AND +1:37
12 Jonathan MILLAN COL SCQ +1:56
13 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM +2:17
14 Robbie SQUIRE USA HSD +2:17
15 Enzo MOYANO ARG SLT +2:42
16 Stiven CALDERON PORRAS COL SCQ +2:44
17 Andrew TALANSKY USA CPT +3:08
18 Miguel Luis ÁLVAREZ MEX MEX +3:12
19 Frayre MOCTEZUMA EDER MEX MEX +3:16
20 Delio FERNANDEZ CRUZ ESP DMP +3:29
21 Josué GONZÁLEZ CRC CRC +3:46
22 Ignacio PEREZ ARG SEP +4:12
23 Vincenzo NIBALI ITA AST +4:18
24 Rémy DI GREGORIO FRA DMP +4:37
25 Daniel Alexander JARAMILLO DIEZ COL UHC +4:51
26 Gaston Emiliano JAVIER ARG SEP +4:51
27 Oscar Eduardo SANCHEZ GUARIN COL SCQ +4:52
28 Flavio DE LUNA MEX MEX +5:02
29 Pablo MUDARRA CRC CRC +5:32
30 Pawel POLJANSKI POL TNK +5:39
31 Julien LOUBET FRA FVC +5:44
32 Jan POLANC SLO LAM +5:55
33 Grega BOLE SLO NIP +6:06
34 Anderson MALDONADO URU URU +6:19
35 Jorge BRAVO URU URU +6:21
36 Alfredo orlando LUCERO ARG SLT +6:33
37 Matej MOHORIC SLO LAM +6:37
38 Andres Giuliano MINI ARG SLT +6:42
39 Daniel DIAZ ARG DMP +7:31
40 Jean-Christophe PERAUD FRA ALM +7:34
41 Elias TELLO BOLVARAN CHI CHI +7:42
42 Juan Carlos ROJAS VILLEGAS CRC CRC +7:57
43 Walter Gaston TRILLINI ARG LMC +8:34
44 José MOGICA CUB CUB +8:46
45 Brayan Stiven SANCHEZ VERGARA COL JAM +8:54
46 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP MOV +9:34
47 Matias Pérez URU URU +10:11
48 Alejandro Antonio DURAN ARG ARG +10:45
49 Matthew BUSCHE USA UHC +10:55
50 Marco ARRIAGADA CHI CHI +11:05
51 Emiliano IBARRA ARG SEP +11:28
52 Caio GODOY ORMENESE BRA BRA +11:33
53 Mauricio MULLER ARG SEP +11:35
54 Juan Pablo MAGALLANES ARANDA MEX MEX +12:59
55 Luis ROMERO AMARAN CUB JAM +13:04
56 Sergio Daniel GODOY ARG SLT +13:09
57 Fernando GRIJALBA ESP DCT +13:11
58 Quentin JAUREGUI FRA ALM +14:03
59 Rubén RAMOS ARG ARG +14:10
60 Pier Paolo DE NEGRI ITA NIP +14:31
61 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZ AST +14:57
62 Peter SAGAN SVK TNK +15:20
63 Serghei TVETCOV ROU AND +15:23
64 Robin CARPENTER USA HSD +15:27
65 Fernando GAVIRIA RENDON COL EQS +15:40
66 German Nicolas TIVANI PEREZ ARG ARG +15:53
67 Jan Carlos ARIAS PEREZ CUB CUB +16:07
68 Nathan BROWN USA CPT +16:43
69 Chris Anker SÖRENSEN DEN FVC +16:59
70 Diego MILAN JIMENEZ DOM DCT +17:14
71 Filippo POZZATO ITA ITA +17:16
72 Leonardo Fabio DUQUE COL DMP +17:34
73 Axel DOMONT FRA ALM +17:50
74 Jordan KERBY AUS DPC +17:50
75 Richard MASCARANAS URU URU +18:04
76 Jonathan Klever CAICEDO CEPEDA ECU SCQ +18:53
77 Peter KONING NED DPC +19:04
78 Edward RAVASI ITA ITA +19:24
79 Mauro Abel RICHEZE ARG SLT +20:49
80 Marc SOLER ESP MOV +20:59
81 Jesper HANSEN DEN TNK +21:15
82 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG EQS +21:18
83 Fabio SABATINI ITA EQS +21:28
84 Matias ARRIAGADA CHI CHI +21:43
85 Yannick MARTINEZ FRA DMP +22:14
86 Mattia CATTANEO ITA LAM +22:18
87 Israel NUNO ARGUELLES ESP DCT +22:32
88 Gonzalo Joaquin NAJAR ARG SEP +22:56
89 Emmanuel Domingo GUEVARA ARGUELLO ARG SLT +23:03
90 Janez BRAJKOVIC SLO UHC +23:44
91 Pedro PORTUONDO TORRES CUB CUB +23:50
92 Paul BETANCOURT CRC CRC +23:52
93 Daniele RATTO ITA AND +24:22
94 Ignacio SARABIA DIAZ MEX DCT +24:24
95 Antonio NIBALI ITA NIP +24:26
96 Richard CARAPAZ ECU SCQ +24:39
97 John HORNBECK USA HSD +25:19
98 Ramiro CABRERA GONZALEZ URU URU +25:44
99 Marco FRAPPORTI ITA AND +25:49
100 Francisco José VENTOSO ALBERDI ESP MOV +25:55
101 Oscar CLARK USA HSD +25:57
102 Rene CORELLA MEX MEX +26:07
103 Maxime DANIEL FRA ALM +26:13
104 Eric MARCOTTE USA JAM +26:15
105 François BIDARD FRA ALM +26:41
106 Elia VIVIANI ITA ITA +26:53
107 Riccardo STACCHIOTTI ITA NIP +27:00
108 Eduard Michael GROSU ROU NIP +27:10
109 Marco CANOLA ITA UHC +27:13
110 Genki YAMAMOTO JPN NIP +27:25
111 Nicolas NAVARO ARG ARG +27:29
112 Edoardo AFFINI ITA ITA +27:43
113 Andre Eduardo GOHR BRA BRA +27:46
114 Francisco MORENO CORNEJO CHI CHI +28:14
115 Davide VIGANO ITA AND +28:55
116 Rodrigo DOS SANTOS QUIRINO BRA BRA +29:08
117 Michele SCARPONI ITA AST +29:38
118 Roderick ASCONEGUI URU URU +30:01
119 Davide CIMOLAI ITA LAM +30:02
120 Lucas Sebastian HAEDO ARG JAM +30:25
121 Lukasz WISNIOWSKI POL EQS +30:34
122 Brendan CANTY AUS DPC +30:56
123 Roberto FERRARI ITA LAM +31:08
124 Eros CAPECCHI ITA AST +31:21
125 Maciej BODNAR POL TNK +31:30
126 Jaime SUAZA LOPEZ COL SCQ +31:33
127 LUCAS GADAY OROZCO ARG ARG +31:38
128 Stijn VANDENBERGH BEL EQS +32:07
129 Ulises Alfredo CASTILLO SOTO MEX MEX +32:23
130 Valerio AGNOLI ITA AST +32:41
131 Lawson CRADDOCK USA CPT +33:01
132 Mikel ARISTI GARDOKI ESP DMP +33:26
133 Julian Paulo GADAY OROZCO ARG LMC +33:26
134 Nikolay TRUSOV RUS TNK +33:41
135 Ariel SIVORI ARG LMC +33:50
136 Juan Jose CUETO MONTERO DOM DCT +33:51
137 Alex HOWES USA CPT +34:01
138 Miguel BRYON USA HSD +34:46
139 Kyle MURPHY USA JAM +34:47
140 Joel GARCÍA DOM DCT +34:54
141 Francesco CHICCHI ITA AND +35:31
142 Felix NODARSE CUB CUB +35:32
143 Jakub MARECZKO ITA ITA +35:58
144 Riccardo MINALI ITA ITA +36:15
145 Lucas MOTTA BRA BRA +36:43
146 Cristopher MANSILLA ALMONACID CHI CHI +38:27
147 Jason LOWNDES AUS DPC +39:25
148 Carlos Eduardo ALZATE ESCOBAR COL UHC +39:27
149 Phillip GAIMON USA CPT +39:33
150 Cesar ROJAS VILLEGAS CRC CRC +39:41
151 Guido Emanuel PALMA ARG LMC +40:32
152 Juan Ignacio CURUCHET ARG ARG +40:59
153 Endrigo DA ROSA PEREIRA BRA BRA +41:29
154 Luis Fernando SEPULVEDA CHI CHI +41:55
155 Christopher JONES USA UHC +42:03
156 Sebastian Jose TOLOSA ARG LMC +42:27
157 Antonio Fernando PRESTES GARNERO BRA BRA +43:28
158 Vegard BREEN NOR FVC +43:50
159 Yasmany VIAMONTE CUB CUB +50:54
160 Boris VALLEE BEL FVC +51:30
161 Franck BONNAMOUR FRA FVC +1:00:24