Dość mocne i zrównoważone składy wysyła ekipa BMC Racing na wyścigi klasyczne w Belgii i Francji, które odbędą się w nadchodzący weekend.

W belgijskich klasykach (Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Brussel-Kuurne) liderami BMC mają być Philippe Gilbert i Greg Van Avermaet. Gilbert ma w swojej karierze dwie wygrane w Omloop, a van Avermaeta w roku ubiegłym pokonał tam tylko Ian Stannard (Team Sky). Warto też patrzeć na to, co pokażą Marcus Burghardt i Jempy Drucker, którzy plasowali się już w TOP 10. W klasykach pojedzie także młody Dylan Teuns, który Omloop Het Nieuwsblad wygrał w 2010 roku jako junior.

Skład BMC Racing Team na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Brussel-Kuurne:

Marcus Burghardt (GER), Jempy Drucker (LUX), Philippe Gilbert (BEL), Michael Schär (SUI), Dylan Teuns (BEL), Greg Van Avermaet (BEL), Danilo Wyss (SUI), Rick Zabel (GER).

Liderami BMC na Classic Sud Ardèche i Drôme Classic powinni być Brent Bookwalter i Damiano Caruso. Bookwalter bardzo dobrze zaprezentował się w Trofeo Laigueglia, gdzie zajął siódme miejsce. W składzie jest także John Darwin Atapuma, który nieźle pokazał się ostatnio na trasie Tour Cycliste International du Haut Var-matin.

Skład BMC Racing Team na Classic Sud Ardèche i Drôme Classic:

Darwin Atapuma (COL), Brent Bookwalter (USA), Damiano Caruso (ITA), Amaël Moinard (FRA), Joey Rosskopf (USA), Manuel Senni (ITA), Peter Stetina (USA).

 

Foto:BMC Racing Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments