cummingsStephen Cummings odniósł pierwsze zwycięstwo dla swojej nowej ekipy MTN-Qhubeka. Brytyjczyk wygrał dziś Trofeo Andratx-Mirador d’Es Colomer. Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice) był trzynasty, a jego klubowy kolega Sylwester Szmyd szesnasty.

149 kilometrów po pagórkowatym terenie – to trasa tegorocznej odsłony Trofeo Andratx-Mirador d’Es Colomer, drugiego wyścigu z serii Challenge Mallorca.

mallorca 2

 

Ucieczkę dnia utworzyło dziś aż dziesięciu kolarzy. Byli tam: Marcos Jurado (Reprezentacja Hiszpanii), Dylan Van Baarlee (Cannondale Garmin), Huub Duyn (Roompot Orange),Jose  Gonçalves (Caja Rural), Igor Merino (Burgos BH), Jonathan Van Zyl (MTN-Qhubeka), Mark Christian (Reprezentacja Wielkiej Brytanii), Nico Brüngger (Roth Skoda), Andre Greipel (Lotto-Soudal) oraz Imanol Esteves (Murias).

Spośród harcowników najdłużej na czele utrzymał się Van Zyl. Zawodnik z RPA został jednak doścignięty na finałowych dwóch kilometrach, które prowadziły lekko pod górę. Chwilę później zaatakował Steven Cummings (MTN-Qhubeka) i to on zdołał zameldować się na mecie z przewagą kilku sekund nad Alejandro Valverde (Movistar). Trzeci był Davide Formolo (Garmin-Cannondale). Trzynasty był Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

 Wyniki:

1º 191  CUMMINGS, Stephen       GBR  MTN – QHUBEKA         3:56:30
2º   1  VALVERDE, Alejandro     ESP  MOVISTAR TEAM            mt.
3º  62  FORMOLO, Davide         ITA  CANNONDALE – GARMIN  a     06
4º  80  MOLLEMA, Bauke          NED  TREK FACTORY         a     06
5º  21  KONIG, Leopold          CZE  TEAM SKY             a     06
6º   9  INTXAUSTI, Benat        ESP  MOVISTAR TEAM        a     13
7º  25  SIUTSOU, Kanstantsin    BLR  TEAM SKY             a     15
8º   6  VISCONTI, Giovanni      ITA  MOVISTAR TEAM        a     15
9º  15  BOSWELL, Ian            USA  TEAM SKY             a     15
10º  40  WELLENS, Tim            BEL  LOTTO-SOUDAL         a     15
11º 114  DE MAAR, Marc           NED  TEAM ROOMPOT         a     18
12º  19  KIRYIENKA, Vasil        BLR  TEAM SKY             a     22
13º 160  REBELLIN, Davide        ITA  CCC SPRANDI  POLKOWI a     22
14º  73  SCHLECK, Frank          LUX  TREK FACTORY         a     25
15º 182  J.V.RENSBURG, Jacques   RSA  MTN – QHUBEKA        a     30
16º 159  SZMYD, Sylwester        POL  CCC SPRANDI  POLKOWI a     34
17º  61  CARDOSO, Andre          POR  CANNONDALE – GARMIN  a     35
18º 243  BELDA, David            ESP  BURGOS BH            a     38
19º  16  DEIGNAN, Philip         IRL  TEAM SKY             a     41
20º 103  EDET, Nicolas           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a     45
21º 154  THUEAU, Bjorn           GER  BORA ARGON 18        a     47
22º  39  VERVAEKE, Louis         BEL  LOTTO-SOUDAL         a     58
23º 194  MERHAWI, Kudus          ERI  MTN – QHUBEKA        a  01:00
24º  26  SWIFT, Ben              GBR  TEAM SKY             a  01:14
25º 192  MEINTJES, Louis         RSA  MTN – QHUBEKA        a  01:16
26º 132  PARRA, Heiner_R.        COL  CAJA RURAL – SEGUROS a  01:18
27º 188  VAN_ZYL, Johann         RSA  MTN – QHUBEKA        a  01:24
28º 101  BAGOT, Yoanin           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  01:27
29º  46  CHEVRIER, Clement       FRA  IAM CYCLING          a  01:27
30º 130  VILELA, Ricardo         POR  CAJA RURAL – SEGUROS a  01:27
31º  63  KOREN, Kristijan        SLO  CANNONDALE – GARMIN  a  01:58
32º  74  ZUBELDIA, Haimar        ESP  TREK FACTORY         a  01:59
33º 117  DUYN, Huub              NED  TEAM ROOMPOT         a  01:59
34º 215  BRUNGGER, Nico          SUI  ROTH SKODA           a  02:41
35º 129  GONÇALVES, Jose         POR  CAJA RURAL – SEGUROS a  02:41
36º  69  VANBAARIE, Dylan        NED  CANNONDALE – GARMIN  a  02:57
37º 245  MARTIN, Victor          ESP  BURGOS BH            a  03:10
38º  30  GREIPEL, André          GER  LOTTO-SOUDAL         a  03:54
39º   8  HERRADA, Jesus          ESP  MOVISTAR TEAM        a  03:54
40º 316  JURADO, Marcos          ESP  SEL. ESPAÑOLA        a  05:09
41º  11  MORENO, Javier          ESP  MOVISTAR TEAM        a  05:42
42º  10  IZAGUIRRE, Jon          ESP  MOVISTAR TEAM        a  05:42
43º 252  MERINO, Igor            ESP  BURGOS BH            a  07:25
44º 148  MENDES, Jose            POR  BORA ARGON 18        a  08:22
45º 153  SALERNO, Cristiano      ITA  BORA ARGON 18        a  08:22
46º 149  PFINGSTEN, Christoph    GER  BORA ARGON 18        a  08:22
47º  57  WYSS, Marcel            SUI  IAM CYCLING          a  08:22
48º 231  GONZALEZ, Mario         ESP  ACTIVEJET TEAM       a  08:22
49º 198  LARSSON, Gustav         SWE  CULT ENERGY PRO      a  08:22
50º 204  ZANGERLE, Joel          LUX  CULT ENERGY PRO      a  08:22
51º 168  HONKISZ, Adrian         POL  CCC SPRANDI  POLKOWI a  08:22
52º  44  COPPEL, Jerome          FRA  IAM CYCLING          a  08:22
53º 238  BERNAS, Pawel           POL  ACTIVEJET TEAM       a  08:22
54º  48  FUMEAUX, Jonathan       SUI  IAM CYCLING          a  08:22
55º  41  DE CLERQ, Bart          BEL  LOTTO-SOUDAL         a  08:22
56º 127  PARDILLA, Sergio        ESP  CAJA RURAL – SEGUROS a  08:22
57º 146  KONRAD, Patrick         AUT  BORA ARGON 18        a  08:22
58º 123  TERPSTRA, Mike          NED  TEAM ROOMPOT         a  08:22
59º 267  BRAVO, Garikoitz        ESP  MURIAS TALDEA        a  08:22
60º 199  GULDHAMMER, Rasmus      DEN  CULT ENERGY PRO      a  08:22
61º 118  LAMMERTINK, Maurits     NED  TEAM ROOMPOT         a  08:22
62º  47  FRANK, Mathias          SUI  IAM CYCLING          a  08:22
63º 126  ARROYO, David           ESP  CAJA RURAL – SEGUROS a  08:22
64º 273  BIZKARRA, Mikel         ESP  MURIAS TALDEA        a  08:49
65º 172  SUMACHER, Stefen        GER  CCC SPRANDI  POLKOWI a  09:24
66º   7  GADRET, John            FRA  MOVISTAR TEAM        a  10:05
67º 133  MOLINA, Antonio         ESP  CAJA RURAL – SEGUROS a  13:41
68º 296  PATTEN, Daniel          GBR  SEL. GRAN BRETAÑA    a  13:41
69º 122  VAN EMPEL, Etienne      NED  TEAM ROOMPOT         a  13:41
70º 247  DEL PINO, Jesus         ESP  BURGOS BH            a  13:41
71º 322  SANCHEZ, Ruben          ESP  SEL. ESPAÑOLA        a  13:41
72º  92  JEROME, Vincent         FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:41
73º 208  PEDERSEN, Mads          DEN  CULT ENERGY PRO      a  13:41
74º 234  PODLASKI, Michael       POL  ACTIVEJET TEAM       a  13:41
75º  98  TULIK, Angelo           FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:41
76º  97  QUEMENEUR, Perrig       FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:41
77º 200  LEMARCHAND, Romain      FRA  CULT ENERGY PRO      a  13:41
78º 270  INSAUSTI, Jon Ander     ESP  MURIAS TALDEA        a  13:41
79º 239  GRADEK, Kamil           POL  ACTIVEJET TEAM       a  13:41
80º 119  VAN GINNEKEN, Sjoerd    NED  TEAM ROOMPOT         a  13:41
81º 305  IGNATENKO, Petr         RUS  SEL. RUSIA           a  13:41
82º 307  RYBAKOV, Aleksandr      RUS  SEL. RUSIA           a  13:41
83º  20  KNEES, Christian        GER  TEAM SKY             a  13:41
84º 125  MAS, Luis               ESP  CAJA RURAL – SEGUROS a  13:41
85º  56  WARBASSE, Lawrence      USA  IAM CYCLING          a  13:41
86º  68  SKJERPING, Kristoffer   NOR  CANNONDALE – GARMIN  a  13:41
87º  79  IRIZAR, Markel          ESP  TREK FACTORY         a  13:41
88º 128  LASCA, Francesco        ITA  CAJA RURAL – SEGUROS a  13:41
89º 156  VOSS, Paul              GER  BORA ARGON 18        a  13:41
90º 164  OWSIAN, Lukasz          POL  CCC SPRANDI  POLKOWI a  13:41
91º 144  BUCHMANN, Emanuel       GER  BORA ARGON 18        a  13:41
92º 110  HARDY, Romain           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  13:41
93º 142  BENEDETTI, Cesare       ITA  BORA ARGON 18        a  13:41
94º  45  DEGAND, Thomas          BEL  IAM CYCLING          a  13:41
95º  64  LANGEVELD, Sebastian    NED  CANNONDALE – GARMIN  a  13:41
96º 169  SAMOILAU, Branislau     BLR  CCC SPRANDI  POLKOWI a  13:41
97º  59  MARTIN, Daniel          IRL  CANNONDALE – GARMIN  a  13:41
98º 116  HONIG, Reinier          NED  TEAM ROOMPOT         a  13:41
99º  37  VANENDERT, Dennis       BEL  LOTTO-SOUDAL         a  13:41
100º  38  VANENDERT, Jelle        BEL  LOTTO-SOUDAL         a  13:41
101º  55  SCHELLING, Patrick      SUI  IAM CYCLING          a  13:41
102º 100  BOUNHANNI, Nacer        FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  13:53
103º 102  CHETOUT, Loic           FRA  COFIDIS, SOLUTIONS C a  13:53
104º  76  BUSCHE, Matthew         USA  TREK FACTORY         a  13:53
105º  95  MEDEREL, Maxime         FRA  TEAM EUROPCAR        a  13:53
106º 193  NIYONSHUTI, Adrien      RWA  MTN – QHUBEKA        a  13:55
107º  28  ZANDIO, Xabier          ESP  TEAM SKY             a  13:55
108º   4  CASTROVIEJO, Jonathan   ESP  MOVISTAR TEAM        a  13:59
109º 246  HERNANDEZ, Dario        ESP  BURGOS BH            a  13:59
110º  72  CANCELLARA, Fabian      SUI  TREK FACTORY         a  14:02
111º 254  GARCIA, Damien          FRA  TEAM FROY OSLO       a  17:14
112º 175  RUTKIEWICZ, Marek       POL  CCC SPRANDI  POLKOWI a  17:14
113º 271  BAGUES, Aritz           ESP  MURIAS TALDEA        a  17:14
114º  96  MORICE, Julien          FRA  TEAM EUROPCAR        a  17:14
115º 251  SALAS, Ibai             ESP  BURGOS BH            a  17:14
116º 272  INTZIARTE, Unai         ESP  MURIAS TALDEA        a  17:14
117º 309  POZDNYKOV, Kirill       RUS  SEL. RUSIA           a  17:14
118º 274  ESTEVEZ, Imanol         ESP  MURIAS TALDEA        a  17:14
119º 298  ERSHOV, Artur           RUS  SEL. RUSIA           a  17:14
120º  75  BEPPU, Fumiyuki         JPN  TREK FACTORY         a  17:14
121º 203  VINTHER, Troels R.      DEN  CULT ENERGY PRO      a  17:14
122º 258  BREIVOLD, Jon S.        NOR  TEAM FROY OSLO       a  17:14
123º 255  ADERSEN, Oddbjorn K.    NOR  TEAM FROY OSLO       a  17:14
124º 201  MORTENSEN, Martin       DEN  CULT ENERGY PRO      a  17:14
125º 163  TACIAK, Mateusz         POL  CCC SPRANDI  POLKOWI a  17:14
126º 219  ECKMANN, Yannick        USA  ROTH SKODA           a  17:14
127º 321  TORRES, Albert          ESP  SEL. ESPAÑOLA        a  17:14
128º 224  STUSSI, Colin           SUI  ROTH SKODA           a  17:14
129º 282  DOULL, Owain            GBR  SEL. GRAN BRETAÑA    a  17:14
130º 109  ROLLIN, Dominique       CAN  COFIDIS, SOLUTIONS C a  17:14
131º 308  FOLIFEROV, Alexander    RUS  SEL. RUSIA           a  17:14
132º  70  ZEPUNTKE, Ruben         GER  CANNONDALE – GARMIN  a  17:14
133º 237  FRANCZAK, Pawel         POL  ACTIVEJET TEAM       a  17:14
134º 299  SEROV, Alexander        RUS  SEL. RUSIA           a  17:14
135º 115  KREDER, Raymond         NED  TEAM ROOMPOT         a  17:22
136º  36  SIEBERG, Marcel         GER  LOTTO-SOUDAL         a  17:22
137º  34  DEBUSSCHERE, Jens       BEL  LOTTO-SOUDAL         a  17:24
138º 225  TEKLEHAYMANOT, Tes.     ERI  ROTH SKODA           a  17:24
139º 207  MAGER, Christian        GER  CULT ENERGY PRO      a  17:25
140º  91  HUREL, Tony             FRA  TEAM EUROPCAR        a  17:25
141º 183  J.V.RENSBURG, Reinardt  RSA  MTN – QHUBEKA        a  18:01
142º 287  BURTON, Germain         GBR  SEL. GRAN BRETAÑA    a  25:29
143º 283  DIBBEN, Jonathan        GBR  SEL. GRAN BRETAÑA    a  25:29
144º 293  STEWART, Mark           GBR  SEL. GRAN BRETAÑA    a  25:29
145º 262  TEDRE, Nikolai          NOR  TEAM FROY OSLO       a  25:29
146º 227  TOMIO, Giacomo          ITA  ROTH SKODA           a  25:29
147º 226  THALMANN, Roland        SUI  ROTH SKODA           a  25:29
148º 275  LIZARRALDE, Eneko       ESP  MURIAS TALDEA        a  25:29
149º 318  MORA, Sebastian         ESP  SEL. ESPAÑOLA        a  25:29

 

 

Andrzej Gucwa