Fernando GaviriaFernando Gaviria rozchwytywany. Nie Ag2r La Mondiale, a Etixx – Quick Step może stać się nowym pracodawcą dla młodego sprintera.

Przypomnijmy, że kolumbijski super talent niedawno pokonał na trasie Tour de San Luis Marka Cavendisha w dwóch sprintach. Wiele zawodowych drużyn zgłosiło swoje zainteresowanie zdobywcą Pucharu Świata w torowym omnium. Ostatnio internetowy serwis francuskiej l’Equipe donosił, że Arturas Kasputis, dyrektor sportowy Ag2r La Mondiale spotkał się w hotelu z Fernando Gavirią i złożył mu „konkretną ofertę finansową, obowiązującą co najmniej dwa lata”.

Dziś hiszpański portal bicicislimco.com podał, że 20-latek wstępnie dogadał się już z drużyną Etixx- Quick Step. Wszelkie szczegóły dotyczące kontraktu, mają zostać ustalone podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym, które od 18 do 22 lutego odbędą się w Paryżu.

Dodajmy, że młody sprinter ściga się dla amatorskiej drużyny Coldeportes, a w San Luis jechał w barwach narodowej reprezentacji. Sam zainteresowany już wcześniej zapowiadał, że sezon 2015 chce spędzić w kraju, a do Europy przyjeżdżać na starty w młodzieżowcach.

Gaviria to aktualny mistrz Ameryki Południowej, były mistrz świata juniorów w Madisonie i czołowy sprinter ubiegłorocznego Tour de l’Avenir.

 

Foto: Tour de San Luis

Andrzej Gucwa

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario

Jak najlepiej pozbyć się konkurencji ? ? ? KUPIĆ JĄ …

zbyszek
zbyszek

Już nastała era,że każdy z każdym może wygrać.A co na to SPONSORZY.