Manxman dołączy do afrykańskiej ekipy razem ze swoim etatowym pomocnikiem, Markiem Renshawem.

Team Dimension Data to nowa nazwa MTN-Qhubeka. Drużyna, która w tym sezonie wygrała swoje pierwsze etapy Wielkich Tourów, znalazła kolejne wzmocnienia. Oprócz znakomitego sprintera i jego rozprowadzającego, do ekipy dołączy też Bernhard Eisel.

O ewentualnym przejściu Cavendisha do tej drużyny mówiło się od dawna, ale dopiero dzisiaj obie strony potwierdziły porozumienie.

Jestem bardzo podekscytowany, że będę częścią drużyny na 2016 rok. Blisko obserwowałem rosnące siły ekipy, zwłaszcza w tym sezonie. Zaimponowała mi siła, dynamika i duch tej grupy. Wszyscy widzieli jak niesamowicie jeździła Qhubeka w tym roku. Dołączam do nich z nadzieją na kolejne zwycięstwa i współpracę z innymi silnymi, doświadczonymi kolarzami – Mark Renshaw, Edvald Boasson-Hagen, Tyler Farrar, Daniel Teklehaimanot, Steve Cummings i oczywiście Bernie Eisel. To będzie prawdziwy zaszczyt, tak jak pomaganie młodym talentom z Afryki w osiągnięciu najwyższego poziomu. – cieszył się brytyjski sprinter

Manxman będzie etatowym sprinterem drużyny na największe wyścigi i z pewnością pokusi się o powiększenie imponującej kolekcji 44 zwycięstw etapowych Wielkich Tourów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments