power robertRobert Power będzie od sezonu 2016 zawodnikiem Orica – GreenEDGE. Wcześniej ekipa poinformowała, że także Jack Haig i Alexander Edmondson dołączy do nich w przyszłym roku.

Power w minionym sezonie wygrał dwa wyścigi we Włoszech – GP Capodarco – Comunità di Capodarco i Gran Premio Sportivi di Poggiana -Trofeo Bonin Costruzioni-Gran Premio Pasta Zara. Dwa tygodnie po tych triumfach fantastycznie zaprezentował się na trasie Tour de l’Avenir i to wystarczyło, by po 19. letniego zawodnika zgłosiła się australijska drużyna.

„Robert to jeden z najbardziej utalentowanych australijskich górali, jakich kiedykolwiek widziałem. Ubiegły rok pokazał, że wyniki także za tym przemawiają. Widzimy w nim bardzo duży potencjał i dlatego zdecydowaliśmy się, aby zaproponować mu kontrakt.” mówi dyrektor sportowy Matt White.

Niezmiernie zadowolony z takiego obrotu sprawy jest sam zawodnik: „Jestem bardzo podekscytowany, że dołączę do tak wspaniałej drużyny. Myślę, że zespół pomoże mi, abym stał się lepszym, w pełni profesjonalnym kolarzem. Już teraz będę miał przedsmak prawdziwego ścigania, ponieważ w koszulce reprezentacji Australii zmierzę się z najlepszymi na trasie Tour Down Under. Mam dopiero 19. lat, ale podchodzę bardzo ambitnie do tego sezonu. Chcę w europejskich wyścigach pokazać się z jeszcze lepszej strony niż w 2014 roku.”

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments