Tour de San LuisTegoroczna edycja Tour de San Luis zapowiada się niezwykle ciekawie. W programie argentyńskiej etapówki znalazły się zarówno etapy sprinterskie, górskie i jazda indywidualna na czas.

Przypomnijmy, że w imprezie która odbędzie się od 19 do 25 stycznia wystąpią m.in: Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick-Step), Mark Cavendish (Etixx – Quick-Step) oraz Nairo Quintana (Movistar). W sumie na liście startowej można odnaleźć nazwiska sześciu Polaków, bowiem oprócz mistrza świata w Argentynie pojadą również Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski (obaj Etixx – Quick Step), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) oraz Emanuel Piaskowy i Wojciech Migdał (Cycling Academy p/b Peter Sagan).

 

Trasa Tour de San Luis 2015:

Na trasie tegorocznej edycji znajdą się trzy górskie etapy. Pierwszy z nich to odcinek numer dwa, kończący się na Mirador de Potrero. Na czwartym etapie czeka Alto El Amago, a wyścig rozstrzygnie się szóstego dnia na Filo Comechingone Sierra. W programie znalazła się także blisko 18 kilometrowa jazda indywidualna na czas. Odcinki jak na pierwszy start w sezonie są dość długie, co może być problemem dla niektórych zawodników, będących jeszcze na początkowym etapie przygotowań do najważniejszych imprez w tym roku.

Organizatorzy wyścigu mądrze zaprojektowali górskie etapu, tak aby kolarze już w styczniu nie byli mocno eksploatowani. Podjazdy znajdują się bliżej mety niż startu, co najbardziej powinno ucieszyć sprinterów.

Etap 1: San Luis – Villa Mercedes (186.8 km)

TdSL 1

 

Etap 2: La Punta – Mirador de Potrero (185.3 km)

TdSL 2

Etap 3: Concarán – Juana Koslay (176.3 km)

TdSL 3
Etap 4: Villa Dolores (Córdoba) – Alto El Amago (142.5 km)

TdSL 4
Etap 5: San Luis (17.4 km) ITT

TdSL 5
Etap 6: Achiras (Córdoba) – Filo Sierras Comechingone (117.5km)

TdSL 6

Etap 7: San Luis – San Luis (122.4 km)

TdSL 7

 

Faworyci do walki o klasyfikację generalną:

Nairo Quintana (Movistar), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Janez Brajkovic (UnitedHealthcare), Daniel Moreno (Katusha), Serghei Tvetcov (Androni-Giocattoli), Brice Feillu (Bretagne-Seche), Miguel Angel Rubiano (Colombia), Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) i Tom Danielson (Garmin-Cannondale).

Sprinterzy:

Mark Cavendish (Etixx – Quick Step), Sacha Modolo (Lampre-Merida), Kristoffer Skjerping (Garmin-Cannondale), Marco Bandiera (Androni Giocattoli), Yauheni Hautarovich (Bretagne Seche), Jakub Mareczko (Reprezentacja Włoch), Lucas Sebastian Haedo (Jamis – Hagens Berman).

Wstępna lista startowa tutaj

 

Foto: Tour de San Luis i bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa