Omega Pharma - Quick StepMistrz świata Michał Kwiatkowski, przedstawił swój plan startowy na ten rok. “Kwiato” rozpocznie w Argentynie, skupi się na ardeńskich klasykach, pojedzie też Tour de France.

Pierwszy wyścig mistrza świata to Tour de San Luis (19-25 stycznia). Debiut w Europie nastąpi podczas lutowego Volta ao Algarve, gdzie będzie bronił wygranej z przed roku.

Michał w sezon wejdzie spokojniej niż miało to miejsce dwanaście miesięcy temu. “Jak patrzę w perspektywie całego roku, początek 2014 sezonu miałem zbyt intensywny” – powiedział dziś na spotkaniu z mediami w hiszpańskim Calpe. “Jak zawsze po sezonie odpoczywałem pięć tygodni. Przygotowania do tego sezonu rozpocząłem 10 listopada. Myślę, że zrobiłem więcej kilometrów niż w ostatnim roku i wszystko poszło dobrze. Sezon rozpocznę w San Luis, ale nie sądzę, żebym osiągnął tam coś wielkiego”, dodał.

W marcu Kwiatkowski zadebiutuje w wyścigu Paryż-Nicea, by najlepiej przygotować się do wyścigu Mediolan-San Remo. “W ciągu ostatnich kilku lat nawet nie byłem w stanie ukończyć San Remo. Mam nadzieję, że mała zmiana w końcówce trasy może mi pomóc“, kontynuował.

W kwietniu mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas pojedzie w Vuelta al Pais Vasco, gdzie rok temu był drugi w klasyfikacji generalnej. Następnie jego wielkim celem będą ardeńskie klasyki, czyli Amstel Gold Race, Fleche Wallone i Liege-Bastogne-Liege, gdzie w każdym z tych wyścigów liczył się już w walce o zwycięstwo.

Po dłuższym odpoczynku zawodnik Etixx-Quick Step rozpocznie przygotowania do Tour de France. Przed wielką pętlą, sprawdzi jeszcze formę na Tour de Suisse. “Na Tour znów jadę po naukę. To będzie niesamowite uczucie, gdy wystartuje w tej imprezie w koszulce mistrza świata. Jeśli chodzi o wynik, to staram się być ostrożny. Skupiam się póki co na pierwszym tygodniu. Te dziewięć etapów będą jak klasyki. Będziemy patrzyli na etapy z dnia na dzień. Nie wiem co będę mógł tam osiągnąć, ale postaram się być tam w jak najlepszej formie“.

Drugą część sezonu Kwiatkowski poświęci na przygotowania do obrony mistrzowskiego tytułu. Przypomnijmy, że światowy czempionat w 2015 roku odbędzie się w Richmond.

 

 

Foto: Etixx-Quick Step

Andrzej Gucwa