Richie PorteDrużyny Lampre-Merida i Sky ogłosiły składy na wyścig Tour Down Under. Liderem Włochów będzie Kristijan Durasek, a Brytyjczyków Richie Porte.

Team Sky w pełni wspiera Porte, dla którego TDU jest jedną z najważniejszych imprez w sezonie, i wysyła do Australii naprawdę mocny skład.

– Wsparcie, jakie otrzymujemy od kibiców przy trasie jest niesamowite. Nigdy nie zapomnę atmosfery, która była w zeszłym roku na podjeździe pod Willunga Hill, gdzie zwyciężyłem. W tym roku jedziemy do Adelajdy w naprawdę silnym składzie, więc nie mogę się już doczekać rywalizacji – powiedział mistrz Australii w jeździe indywidualnej na czas oficjalnej stronie internetowej Sky.

Z kolei ekipa Lampre-Merida jedzie na TDU z kolarzami, którzy będą mogli powalczyć zarówno na płaskim, jak i w trudniejszym terenie. Spośród sprinterów wystartują Niccolo Bonifazio, Roberto Ferrari i Davide Cimolai, a oprócz lidera Duraska, będą także doświadczeni Matteo Bono i Manuele Mori.

Nową postacią w Lampre, będzie Etiopczyk Tsgabu Grmay, który specjalizuje się w jeździe po górach.

Pełny skład Team Sky na Tour Down Under 2015: Pete Kennaugh, Richie Porte, Salvatore Puccio, Luke Rowe, Ian Stannard, Chris Sutton, Geraint Thomas.

Pełny skład Lampre-Merida na Tour Down Under 2015: Niccolo Bonifazio, Roberto Ferrari, Davide Cimolai, Matteo Bono, Manuele Mori, Kristijan Durasek, Tsgabu Grmay.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska