petacchiDoświadczony Włoch Alessandro Petacchi w nowym sezonie będzie zawodnikiem “nowej” ekipy Southeast. Tak będzie nazywała się drużyna, która była do tej pory znana jako Neri Sottoli.

Po tym jak z funkcji dyrektora sportowego Neri Sottoli zrezygnował Luca Scinto szybko okazało się, że firma przestanie być także sponsorem tytularnym ekipy. “Nowa” drużyna póki co nazywa się Southeast i właśnie potwierdziła ona transfer “Ale Jet’a”.

Petacchi w czasie prawie dwudziestoletniej kariery zanotował aż 154 zwycięstwa. Wygrał 22 dwa razy etapy na Giro d’Italia, 20 na Vuelcie i 6 na Tour de France. Mimo ponad 40 lat na karku w minionym sezonie wygrał belgijski klasyk Grand Prix Cerami. W sezonie 2015 bardzo chce powalczyć na trasie Mediolan – San Remo (wygrał tam w 2005 roku) i po raz kolejny wystartować w Giro d’Italia. Jego nowa drużyna wygrywając Coppa Italia zapewniła sobie start w w tej imprezie.

“Ale Jet” w Southeast ma być dobrym nauczycielem dla jednego z najbardziej utalentowanych włoskich sprinterów – Jakuba Mareczko.

 

@ArekWaluga77

Foto: Tim De Waele

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments